Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

1 hour ago, Valkyrie said:

Opet mi ne da forum da stavim svima peharčiće, hvala vam. 

Idem večeras na skener pluća privatno. Temperatura mi šeta, imam spazme u grudima, ume baš jako da me stegne a posle popusti i ništa. Sve mi izvesnije deluje da ću morati u bolnicu a kad pomislim na to da ostavljam decu (bebu posebno) još mi se više sloši :sad:

 

Javiću vam se nakon skenera, nadam se da će dati jasniju sliku od rtg-a. 

 

Javljaj se, javljaj, držimo palčeve do artritisa :heart:

Link to comment
2 hours ago, Valkyrie said:

Opet mi ne da forum da stavim svima peharčiće, hvala vam. 

Idem večeras na skener pluća privatno. Temperatura mi šeta, imam spazme u grudima, ume baš jako da me stegne a posle popusti i ništa. Sve mi izvesnije deluje da ću morati u bolnicu a kad pomislim na to da ostavljam decu (bebu posebno) još mi se više sloši :sad:

 

Javiću vam se nakon skenera, nadam se da će dati jasniju sliku od rtg-a. 

drzi se!

Link to comment

Muz moje prijateljice vec 2 nedelje ima temperaturu oko 38 i tesku upalu oba plucna krila, posle ponovljenog testa od pre par dana potvrdjeno da je kovid pozitivan, u bolnici u Zemunu i na Infektivnoj klinici nije primljen jer navodno nema mesta, vracen kuci bez ikakve terapije.

 

Pitanje, zna li neko bolnicu u Beogradu koja prima pacijente (ja nemam pojma kakva je situacija) ili sta se moze uciniti u kucnoj varijanti za nekoga u ovakvom stanju? Hvala

Link to comment
3 minutes ago, djeneralche said:

Ima potvrdjenu upalu pluca i nisu mu prepisali antibiotike?


Nisu mu prepisali bukvalno nista, samo preporucili da pije paracetamol (od kog temperatura danju spadne pa se nocu vrati).

Link to comment

Jbt! Nek traze napismeno potvrdu pripadajuceg kovid doktora da nije za hospitalizaciju, nece mu to pomoci da ozdravi al mozda se uplase pa ga prime

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

bel medic prima na pregled covid + pacijente i prepisuje neku terapiju(plivini antibiotici + suplemente)

 

da dodam i Gradski zavod za plućne bolesti na Zvezdari u Preševskoj. Tu čak može bez najave (barem je tako bilo za vikend)

Edited by dillinger
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

@steins i ostali lekari, ako ovo moze nekom da pomogne..

 

Pre n godina sam uhvatila onaj svinjski grip (tj. najverovatnije je bilo to). Umirala sam danima sa jako visokom temperaturom i kasljala kao magarac, i na rentgenu je doktor pokazao upalu pluca, sta je sve tu a sta ne treba biti ("puna si") i odmah dao neki lek na D, koji je kostao tipa 100 din. (Verovatno bi danas to bilo 200 dinara) Ne mogu da se setim ama nikako imena, ali nesto poznato je bilo - mozda dovicin? To me je spaslo.

Znate li sta bi to moglo biti i da li bi to moglo pomoci ljudima koji sada imaju upalu pluca? Ne znam da li se to kupuje slobodno ili ide na recept.

Link to comment

Ja mislim da posle hemomicina pređem na dovicin. 

 

Edit: ali dobro bi bilo da kažu lekari šta misle

Edited by Jozef K.
Link to comment

Sad sam pitala ove koje imaju u porodici lekare. Savetuju da oni što se leče kod kuće kupe pulsni oksigenator i ako im padne ispod 90, trk u bolnicu. 

Hemomicin, vitamini, cink.

  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, Jozef K. said:

Ja mislim da posle hemomicina pređem na dovicin. 

 

Edit: ali dobro bi bilo da kažu lekari šta misle

 

Konsultuj se sa lekarima oko dovicina, nemoj da ga uzimas po svom nahodjenju. Imao sam svojevremeno neku tezu infekciju i morao sam da ga uzimam, nikad me nijedan antibiotik nije toliko razvalio. Brojao sam dane do poslednje tablete kao da sam brojao dane do izlaska iz zatvora.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...