Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

ako je ne4ko zaražen kovidom, neophodno je da to sazna, jer iako ima blaže simptome u staru, vrlo lako se može desiti pogoršanje u roku od 24h.

Stoga je saznanje o tome vrlo bitno za pacijenta, da bi mogao reagovati na vreme.

I na kraju krajeva, da bude uveden u statistiku.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

ako je ne4ko zaražen kovidom, neophodno je da to sazna, jer iako ima blaže simptome u staru, vrlo lako se može desiti pogoršanje u roku od 24h.

Stoga je saznanje o tome vrlo bitno za pacijenta, da bi mogao reagovati na vreme.

I na kraju krajeva, da bude uveden u statistiku.

Пре извесног времена имао сам температуру током 24 сата, попела се на 38 у једном моменту, сутрадан спала и неповратно прошла. Ствар је наравно индивидуалне процене шта сам требао да урадим, али ако сам имунизован (а јесам) што бих морао да знам који вирус је у питању. Ја се слажем са тобом да они што нису имунизовани, старији људи и особе са ризицима, треба то да прате, али баш зато ми други не треба да оптерећујемо друштвене ресурсе и чекаонице, јер су њима преко потребни. 

Link to comment

I oni koji su imunizovani mogu zapatiti srednji i teži oblik bolesti (za koje je neophodna hospitalizacija)., posebno ako je do zaražavanja došlo pre nego je organizam mogao stvoriti delotvoran imunitet nakon vakcinisanja.

I mislm da je vođenje statistike za one koji su primili vakcinu a ipak se zarazili, vrlo bitno radi određivanja stvarne efikasnosti vakcine.

  • +1 3
Link to comment

Једна од тренутних и преовлађујућих  хипотеза науке је да је највећи број случајева заражених асимптоматски. (тј. никад неће ући у статистике) Зато је у игри великих бројева важније понашање од сазнања. 

Link to comment

meni bi i grip bio problem. Sve što može da mi podigne temperaturu za dva, tri stepena je zajebano za MS. zato se i za grip redovno vakcinišem. To sam radio i pre MSa

Link to comment
I oni koji su imunizovani mogu zapatiti srednji i teži oblik bolesti (za koje je neophodna hospitalizacija)., posebno ako je do zaražavanja došlo pre nego je organizam mogao stvoriti delotvoran imunitet nakon vakcinisanja.
I mislm da je vođenje statistike za one koji su primili vakcinu a ipak se zarazili, vrlo bitno radi određivanja stvarne efikasnosti vakcine.
to, a ima i rizika pri (bližoj i daljoj?) antinkovid vakcinaciji jer može doći do prezasićenosti antitelima i komplikacijama kao što je bio jedan od onih smrtnih slučajeva vojnika pre par meseci na Siciliji. Juče su javili da se zarazio kratko pre vakcinacije, nije imao simptome, dobio AZ i posle 10ak sati mu pozlilo. Dođe mi da kažem da svaku sitnicu (pre vakcine) treba uzeti u obzir.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Bujodrag said:

meni bi i grip bio problem. Sve što može da mi podigne temperaturu za dva, tri stepena je zajebano za MS. zato se i za grip redovno vakcinišem. To sam radio i pre MSa

Bices dobro

Naviknut si, kao i mi, na sezonske vakcine. 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

E drugari,
Nemilim slučajem došao sam u posed određene količine leka Farin.
Koliko se sećam, to je bilo potrebno ljudima sa koronom.
Javite se na pm ili kako god ako nekome treba.
Ako ovo treba na neku drugu temu, neka moderacija prebaci.




.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • 3 weeks later...

imam neku nejasnu situaciju: sinoc krene da me boli grlo, jutros se probudim sa jos jacim bolom i povremenim kasljem. nemam temperaturu. 

odem u kovid ambulantu, antigenski negativan, rezultati svi u redu, nista nije van granice. 

i dalje grlo grebucka, nos malo zapusen, kasalj povremeno. nista ne lici na moje uobicajene alergijske simptome, vise na pocetak letnje prehlade kakve sam ponekad imala - samo bez temperature i dalje.

posto su izgleda u kovid ambulantama od osoblja ostali samo oni koji nikako nisu mogli da pobegnu na odmor, naletela sam na doktorku koja je najsmusenije bice u svemiru, potpuno beskorisna. nije me uputila na snimanje pluca.

jeste li culi, da li mozda kruzi jos neki respiratorni viruscic ovih dana? 

 

Link to comment

Nisi sama, a opet brzo ljeto kao ovakvo mene često klepi jer krenem da boravim u klimatizovanim prostorijama, pijem hladnije napitke itd.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

imam neku nejasnu situaciju: sinoc krene da me boli grlo, jutros se probudim sa jos jacim bolom i povremenim kasljem. nemam temperaturu. 

odem u kovid ambulantu, antigenski negativan, rezultati svi u redu, nista nije van granice. 

i dalje grlo grebucka, nos malo zapusen, kasalj povremeno. nista ne lici na moje uobicajene alergijske simptome, vise na pocetak letnje prehlade kakve sam ponekad imala - samo bez temperature i dalje.

posto su izgleda u kovid ambulantama od osoblja ostali samo oni koji nikako nisu mogli da pobegnu na odmor, naletela sam na doktorku koja je najsmusenije bice u svemiru, potpuno beskorisna. nije me uputila na snimanje pluca.

jeste li culi, da li mozda kruzi jos neki respiratorni viruscic ovih dana? 

 

Kruzi, ima i neko ime ali sam zaboravio koje. Imao ga skoro moj drugar koji se inace zbog posla testira svaka tri dana, sve vreme je negativan na koronu. Mali bol u grlu, sline, bez temperature, doktor reko taj i taj virus. Neko od onih popularnih imena za trodnevne viruse, tipa ferari ili tako nesto

  • Hvala 1
Link to comment

Ovo što piše Moca, iste simptome ima i moj drugar kao njegov, danas se baš žalio. Slinavi jako i grebuckanje u grlu, nikad nije imao problema sa alergijama, pa nije to.

  • Hvala 1
Link to comment

@Aleksija

Potvrdjujem i ja da ima.  Pocelo grlo za vikend,  danas mi je tek prosao bol u grlu. Nemam temperaturu,  sline imam,  ne mnogo,  i kasljucanje bas ponekad.  

Nisam se testirala,  ignorisem :). 

Znam dvoje isto tako,  testirani i negativni.  Jedan je dobio i pcr 

  • Hvala 1
Link to comment
24 minutes ago, MocaVukotic said:

Kruzi, ima i neko ime ali sam zaboravio koje. Imao ga skoro moj drugar koji se inace zbog posla testira svaka tri dana, sve vreme je negativan na koronu. Mali bol u grlu, sline, bez temperature, doktor reko taj i taj virus. Neko od onih popularnih imena za trodnevne viruse, tipa ferari ili tako nesto

Šta je drugarov posao?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...