Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

5 hours ago, InvisibleLight said:

Ovo

Ako smo npr imali, jako blag i sl, virius npr samo "protrcao" jel treba raditi d dimer i dr pre pocetka vracanja sportu, npr trcanje za pocetak

 

Il se to odnosi samo za one koji bili hospitalizovani?

Msm koksaki moze ostaviti posledice,miokarditis i sl a ljydi ga preguraju na nogama..

 

Opet stres je i kosta svo to sistematsko pregledanje, nznm sta vise ima smisla sta je trip

 

Treba, obavezno.

 

Imam drugara, 21g, jak ko bik, reprezentativac, sprema se za Tokio. Koronu prosao lagano u januaru, 2-3 dana slaba temp i malaksalost. Nista vise.

Nakon sto je prezdravio, krenuo je na preglede kod pulmologa i kardiologa (svake druge nedelje). Kardiolog mu je uvek radio ekg i ultrazvuk, samo izuzetno mr.

 

Long story short, tek je ove nedelje dobio dozvolu da se vrati (laganim) treninzima.

Edited by Djuro
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

pd diimer1,21 a do 0,5 je dozvoljeno.

je li ova vrednost alarmantna? 

mozda treba nesto ozbiljne od kardiopirina?

ovo je 9. dan od testa. u pitanju je zensko ( mozda su razlicite vrednosti za m)

Link to comment

Ja sam ddimer sa 2.55 skidao do 1.02 tri nedelje bockalicama fraksiparina, a sad pijem Xarelto 4 nedelje pa kontrola. Rekli su mi da je i 0.6-0.7 relativno ok, ali 1 nije.

@Valkyrie će ti reći kako je kod nje.

Link to comment
1 hour ago, Skyhighatrist said:

Ja sam ddimer sa 2.55 skidao do 1.02 tri nedelje bockalicama fraksiparina, a sad pijem Xarelto 4 nedelje pa kontrola. Rekli su mi da je i 0.6-0.7 relativno ok, ali 1 nije.

@Valkyrie će ti reći kako je kod nje.

hvala 

Link to comment

Ne uzimam ništa ja za sad, moj rezultat od pre par nedelja od 640 (0,64 po vašim ref vr) je prihvatljiv. 

@bradilko samo je trudnicama dozvoljen nešto viši d dimer ali i to se strogo prati u slučaju trombofilija npr.

Za 1,21 ja bih tražila fraksiparin injekcije.

Edited by Valkyrie
Link to comment
15 hours ago, Valkyrie said:

Ne uzimam ništa ja za sad, moj rezultat od pre par nedelja od 640 (0,64 po vašim ref vr) je prihvatljiv. 

@bradilko samo je trudnicama dozvoljen nešto viši d dimer ali i to se strogo prati u slučaju trombofilija npr.

Za 1,21 ja bih tražila fraksiparin injekcije.

hvala @Valkyrie

uskoro na pregled.

ima i zacetak upale pluca prima longacef i maltene posle prve infuzije joj je mnogo bolje. nema ni temperaturu.

ide sad i na pregled jer je snimala i pluca i da se resi ovaj d dimer. verovatno fraksiparin.

 

  • +1 3
Link to comment

Longacef je weapon of choice! Bukvalno se preporodih od njega. Samo hrabro, sve je super kad se tako rano otkrije. 

Btw, fraksiparin hoće da napravi gadne podlive na mestu uboda igle pa nije loše imati hepalpan ili hepatrombin kremu. 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Valkyrie said:

Btw, fraksiparin hoće da napravi gadne podlive na mestu uboda igle pa nije loše imati hepalpan ili hepatrombin kremu. 

brzo to prođe. ja sam bila sva crna po stomaku, bilo je čak vizuelno zanimljivo :D

  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, Milosh76 said:

Ja nisam imao tih problema, zena mi ima laku ruku I visedecenijsku praksu. :D

nema ti to veze sa lakom rukom

ta igla je toliko mala i tanka da mož' i drvoseča da ti je da, nema veze

stvar je inidividualna

Link to comment
On 10.4.2021. at 12:51, Jumanji said:
On 8.4.2021. at 9:53, maheem said:
Zakazali kardiologa prekjuče emoji4.png

I, sta kaze doca?

Tečnost oko srca, ne zna doca da li je od ranije ili usled korone, holter, neka terapija vitaminima, brufen, kontrola za tri nedelje...

  • +1 5
Link to comment
Tečnost oko srca, ne zna doca da li je od ranije ili usled korone, holter, neka terapija vitaminima, brufen, kontrola za tri nedelje...
A kako se sada oseca, ovih dana? Ono vece je bilo bas grozno -.-


Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...