Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

3 hours ago, maheem said:

Kolko to već traje kod tebe?

Od jula prošle godine kad sam imala koronu. 

Nemam vrtoglavice takve, samo se dosta lakše umorim i počne baš da mi lupa srce. 

Link to comment

Sutra će biti dve nedelje kako sam vadila krv, d dimer mi bio 640. Sve ostalo super osim Fe koje mi je malo ka donjoj granici mada i dalje u referentnim vrednostima. 

  • Tužno 1
Link to comment

Meni je mjesec dana od prvih simptoma, ali i dalje sporadično kašljem i izbacujem otpad iz grla jednom ili dvaput dnevno. Primjećujem da sam vrlo osjetljiv na hladan vazduh, juče malo šetao na ovoj proljećnoj zimi i odmah uveče proradio nos i golicanje u grlu. Nema malaksalosti i vrtoglavice, ukus se vratio oko 95%, ali očigledno nas ovo rastrojava na različite načine i treba voditi računa.

Edited by autsajder
  • +1 2
Link to comment
On 8.4.2021. at 11:32, Valkyrie said:

samo se dosta lakše umorim i počne baš da mi lupa srce. 


I ja sam ovo primetila kod sebe iako nisam (bar koliko znam) imala koronu. Da li je od anksioznosti, da li je od lose forme zbog generalno smanjene aktivnosti posle godine camotinjanja u kuci, da li sam u nekom trenutku imala virus a nisam ni znala, da li da iskuliram ili obrnem jos jedan krug check-up iako sam vec imala u januaru i sve je izgledalo ok.... 

Inace pre neki dan sam bila u totalnom shoku, iznenada umro jedan moj komsija covek u 40tim, odjednom, od srcanog udara. Prelezao koronu pre 4-5 meseci, prosao relativno bezbolno, inace pre toga nije imao nikakvih drugih zdravstvenih problema i otezavajucih okolnosti.

I tako... mentalno osciliram izmedju “svi ce da crknemo” i “que sera sera”....

  • +1 5
  • Tužno 2
Link to comment
4 minutes ago, Leia said:


I ja sam ovo primetila kod sebe iako nisam (bar koliko znam) imala koronu. Da li je od anksioznosti, da li je od lose forme zbog generalno smanjene aktivnosti posle godine camotinjanja u kuci, da li sam u nekom trenutku imala virus a nisam ni znala, da li da iskuliram ili obrnem jos jedan krug check-up iako sam vec imala u januaru i sve je izgledalo ok.... 

Inace pre neki dan sam bila u totalnom shoku, iznenada umro jedan moj komsija covek u 40tim, odjednom, od srcanog udara. Prelezao koronu pre 4-5 meseci, prosao relativno bezbolno, inace pre toga nije imao nikakvih drugih zdravstvenih problema i otezavajucih okolnosti.

I tako... mentalno osciliram izmedju “svi ce da crknemo” i “que sera sera”....

Ovo

Ako smo npr imali, jako blag i sl, virius npr samo "protrcao" jel treba raditi d dimer i dr pre pocetka vracanja sportu, npr trcanje za pocetak

 

Il se to odnosi samo za one koji bili hospitalizovani?

Msm koksaki moze ostaviti posledice,miokarditis i sl a ljydi ga preguraju na nogama..

 

Opet stres je i kosta svo to sistematsko pregledanje, nznm sta vise ima smisla sta je trip

Link to comment
36 minutes ago, InvisibleLight said:

Ako smo npr imali, jako blag i sl, virius npr samo "protrcao" jel treba raditi d dimer i dr pre pocetka vracanja sportu, npr trcanje za pocetak


Vidis da treba :ph34r:

Ovaj moj nesretni komsija se cak i nije bavio sportom koliko znam, bar nije izgledao kao sportski tip, onako krupniji covek ali ne ni narocito debeo da bi to bilo ta otezavajuca okolnost zbog kovida... mislim nemam pojma vise :wacko:

Link to comment
55 minutes ago, Leia said:


I ja sam ovo primetila kod sebe iako nisam (bar koliko znam) imala koronu. Da li je od anksioznosti, da li je od lose forme zbog generalno smanjene aktivnosti posle godine camotinjanja u kuci, da li sam u nekom trenutku imala virus a nisam ni znala, da li da iskuliram ili obrnem jos jedan krug check-up iako sam vec imala u januaru i sve je izgledalo ok.... 

Inace pre neki dan sam bila u totalnom shoku, iznenada umro jedan moj komsija covek u 40tim, odjednom, od srcanog udara. Prelezao koronu pre 4-5 meseci, prosao relativno bezbolno, inace pre toga nije imao nikakvih drugih zdravstvenih problema i otezavajucih okolnosti.

I tako... mentalno osciliram izmedju “svi ce da crknemo” i “que sera sera”....

van forme si kao i vecina. ako imas mogucnosti nabavi neki kucni bicikl, masinu za veslanje, rastegljive trake i cepaj. ako nece virus, doakace nam neaktivnost.

  • +1 3
Link to comment

Ja imam probleme s umorom iako sam bila lakši slučaj. Toliko se ponekad umorim da ne mogu da spavam, pa moram da popijem sanval (to je lek za spavanje) što celu situaciju učini još gorom.

 

Primetila sam da mi prija pešačenje i boravak na vazduhu, srećom pa stanujem u takvom delu grada gde je to i moguće, ali evo - danas, posle 4 dana nečega što mi je ranije bio normalan životni ritam - ja ne mogu da se sastavim, bukvalno mi dođe da naručim preko Donesi neko energetsko piće, ne mogu ni do prodavnice da siđem.

 

Mada, na poslu je ovo dovelo do nečeg dobrog. Pošto sam manje - više stalno umorna, počela sam da otkazujem one "ovo je mogao biti mejl" sastanke pa imam više vremena i ne visim na timsu po ceo dan.

Link to comment
1 hour ago, precog said:

van forme si kao i vecina. ako imas mogucnosti nabavi neki kucni bicikl, masinu za veslanje, rastegljive trake i cepaj. ako nece virus, doakace nam neaktivnost.


Da, to bi svakako pomoglo kad bih mogla da se nateram, evo vec godinu dana pocinjem od ponedeljka :dry:

Uz to sam postala ovisnik o slatkisima jos gori nego sto sam bila, tacno vidim da zderem na nervnoj bazi, narocito uvece. Mozda mi i od toga srce lupa:wacko:

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Leia said:

I ja sam ovo primetila kod sebe iako nisam (bar koliko znam) imala koronu. Da li je od anksioznosti, da li je od lose forme zbog generalno smanjene aktivnosti posle godine camotinjanja u kuci, da li sam u nekom trenutku imala virus a nisam ni znala, da li da iskuliram ili obrnem jos jedan krug check-up iako sam vec imala u januaru i sve je izgledalo ok.... 

Ne verujem da si imala virus, da je bila toliko intenzivna infekcija koja bi ti oštetila srce, nema šanse da je ne primetiš. 

Verovatno ti je manjak kondicije, posebno ako si pre ovog kućnog pritvora bila fizički dosta aktivna. 

 

dr Valk, specijalista za fasovanje egzotičnih bolesti, double certified rekonvalescent koksakija i korone :nobles:

  • Wub 2
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ja zvanično nisam preležao kovid, nisam imao simptome, vakcinisan sam kinezom (druga doza pre 50+ dana).

Poslednjih dana mi se povremeno javlja specifičan pritisak u grudnom košu koji je vezan za neku minimalnu fizičku aktivnost, od 5 koraka u kući do recimo spuštanja niz stepenice u zgradi, o penjanju da ne govori. Ležanje ne prija a sedenje pomaže da neprijatan osećaj prođe.

Mislim da ću u ponedeljak da se javim u Medigroup, prijatelji govore da treba uraditi najmanje CT grudnog koša.

Imao sam manje tahikardije do pre mesec dana kada mi je lekar promenio terapiju za pritisak pa se to smanjilo, nije skroz nestalo ali je sada dosta retko. Pre toga sam nosio holter 24h pa bi se valjda videlo da je nešto ozbiljnije. Pritisak sada pod kontrolom sa terapijom. Dijabetičar.

Link to comment
2 hours ago, Valkyrie said:

Ne verujem da si imala virus, da je bila toliko intenzivna infekcija koja bi ti oštetila srce, nema šanse da je ne primetiš. 

Verovatno ti je manjak kondicije, posebno ako si pre ovog kućnog pritvora bila fizički dosta aktivna. 

 

 

 

Meni se desavaju isto napadi slabosti, nisam prelezao, mozda u ferbruarau prosle godine

Uobrazavam da nema sanse da nemam kondicije, prvi put posle godinu dana pocinjem da osecam uticaj stresa oko sebe, moguce da je info ove nenormalnosti vec upisan u organizam, pre nego sto mi primetimo. Lab mi ok. Ovo su novi pojmovi sto sam usvojio - prolecni umor i promena vremena

Mi sto mislimo da nismo zakacili mozda smo, sto kaze dr Sek, unosili po malo, pa se povremeno borimo

 

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...