Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

16 minutes ago, gospa buba said:

otkud znam emoji38.pngol:



sent from bubamoto


 

Sve znaš, čini mi se. Da te ne davim savetima ja već 12 dana odgovaram na savete prsti i uši su mi utrnuli. Čuvaj se.

Link to comment

Radio sam ponovo krvnu sliku ide na bolje. 
 

nema temperature vec 2 dana jos kasalj.

 

Radio sam i igm/igg. Igm 8 dan od simptoma 0,95 a granica 1, IGG spike 450 na granicu 50 al to je dominantno astrozeka. Tako da vakcina radi a moja upala pluca da li je covid related i dalje ne znam :)

  • +1 9
Link to comment

Pvro je u subotu, 20. marta simptome dobila moja zena. u toku popodneva se osetila umornom, izmerila neku nisku temperaturu oko 37, popila ferveks i legla, mislili smo da se prehladila na nekoj sahrani na kojoj smo bili par dana ranije.

U nedelju je tokom celog dana imala temperaturu 37.2 - 37.3 i blagi bol u grlu, tu smo vec doneli odluku da ona ne ide na posao u ponedeljak i da klinac ne ide u predskolsko dok ne ispratimo sta se desava.

U ponedeljak joj je bilo isto, pa smo pozvali drugaricu koja radi u kovid ambulanti i dogovorili se da dodjemo u utorak da je testiraju.

U utorak joj je bilo OK, nije imala temperaturu ali smo ipak otisli, testirali su je antigenskim brzim testom i ustanovili da je pozitivna. Doktorka ju je “pregledala” sa 3 metra razdaljine ne prilazivsi joj, nije joj ni pluca poslusala, samo je dala savet da lezi, pije vitamine i javi se ukoliko joj bude bilo lose.

Ja sam istog tog utorka uvece poceo malo da osecam bol u misicima i malaksalost, u sredu ujutru sam vec veselo merio 37.3-4. Odlucio sam da ne idem da se testiram jer osim temperature nisam osecao nikakve simptome, a mrzelo me je da se cimam da bih dobio savet da pijem vitamine, to znam i sam. Narednih nekoliko dana sam lezao, srecom supruga vise nije imala temperaturu i solidno se osecala pa je mogla da opsluzuje dete dok sam ja iz kuce izlazio samo da nahranim kucice i udahnem vazduha.Prvih par dana su me boleli svi misici, a onda je i to proslo.

Temperatura je isla do 37.7, sa tim da sam bukvalno na 10 minuta merio vrednosti u rasponu od 36.6 do 37.4, sumnjao sam cak i na toplomer, ali isto se desavalo sa jos dva razlicita koje smo imali u kuci.

Nedelja, dan peti, osim temperature koja seta gore dole kao luda, ali opet u tom nekom rasponu od 36.6 do 37.4 nemam nikakvih neprijatnih simptoma, ne boli me nista, ne kasljem, tu i tamo zapalim cigaru, znoje mi se dlanovi (...oko mene grupa cikova... :)) kad sam se osokolio pa zapalio nekoliko za redom malo sam osetio pritisak u grudima i resio da ne palim u toku dana vise. Uvece sam se cak osetio jako dobro i raspolozeno, temperatura je pala ispod 37 i tu se drzala tokom noci.

Sestog dana sam samo jedanput izmerio temperaturu 37, sve ostalo je bilo od 36 - 36.8, jasno mi je da prolazi ali sam i dalje zbog hronicnog pusackog bronhitisa koji gajim oprezan. Kasljucnem svega par puta u toku dana, sto je mnogo manje nego inace kad normalno pusim, u ovoj situaciji palim najvise 7-8 pljuga dnevno. U toku dana, iznenada, izmedju supe u kojoj sam uziva i glavnog jela, ostajem potpuno bez cula mirisa i ukusa koji se jos uvek nisu vratili.

Sedmi i osmi dan kao i danas (deveti dan) sam bez temperature, malo sam umoran i dezorijentisan ali sam bar uspeo da sednem za komp i poplacam racune. Mislim da je sto se tice akutnog dela to to, juce mi je drugar doneo hemomicin koji cu da ispijem (to jest jos jednu sutra, dve sam popio) cisto da budem miran zbog bronhitisa (to mi inace doktorka uvek prepise kad imam bronhitis).

Juce sam otkrio i da me je ubo krpelj ispod miske, verovatno ga je Carli uneo u kucu pa sad moram i to da pratim, nadam se da nece da mi se pojavi meta na grudima.

Eto, to su za sada neka moja iskustva sa ovim govnetom, ako nekom mogu da koriste.

Imao sam po simptomima mnogo tezih gripova i prehlada, a ono sto najvise komplikuje je osecaj izolovanosti i prepustenosti samom sebi, srecom imali smo i dovoljno para u kuci i puno prijatelja raspolozenih da nabave i donesu sta treba, ali opet to ne daje odgovor na pitanja tipa sta ako se dete razboli - od necega drugog, ne mora kovid, dovoljno je da dobije anginu i da ja ne znam kako da dodjem do lekara i penicilina za njega, sta ako ti crkne bojler, sporet, frizider... kako je ljudima koji jedva sastavljaju kraj sa krajem a jos sami treba da kupe lekove i vitamine ne smem ni da pomislim.

 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, InvisibleLight said:

jel ste bili (re)vakcinisani?

 

Ne. Supruga ima Hašimoto a od svoje doktorke nije mogla da dobije savet da li da se vakciniše ("kako hoćete, ja se nisam vakcinisala"), ja se ne krećem mediju ljudima a  smatram da ima mnogo onih kojima je vakcina  potrebnija nego meni.

Edited by JozoMujica
Link to comment
Opet cu preporuciti ovo za vracanje snage i povratak u normalu. Ja sam bio kao spuzva, sad vec lagano vrtim bicikl. Ljudima koji su meni preporucili je bas osjetno pomoglo.
Potvrdjujem, ovo je ko infuzija u prašku.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Link to comment
11 hours ago, JozoMujica said:

 

Ne. Supruga ima Hašimoto a od svoje doktorke nije mogla da dobije savet da li da se vakciniše ("kako hoćete, ja se nisam vakcinisala"), ja se ne krećem mediju ljudima a  smatram da ima mnogo onih kojima je vakcina  potrebnija nego meni.

 

Burazeru, nemoj zameriti, ali pričaš besmislice. Vakcina ima više nego dovoljno za sve koji žele da se vakcinišu. Suludo je postupati po tvom principu. Nećeš oštetiti nikoga sem sebe. Što si već i uradio u praksi.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Pogotovo sto se cekanjem ne dobija bas nista, a moze dosta problema da izazove, daleko bilo, zarazavanje.

Ko zeli, a ceka, trebalo bi sto pre da se prijavi i vakcinise.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Dankan Ajdaho said:

 

Burazeru, nemoj zameriti, ali pričaš besmislice. Vakcina ima više nego dovoljno za sve koji žele da se vakcinišu. Suludo je postupati po tvom principu. Nećeš oštetiti nikoga sem sebe. Što si već i uradio u praksi.

Ja na sve strane čitam o ljudima koji su se prijavili još u januaru a nisu ih još uvek pozvali.

A kada mi bude potreban savet u vezi zdravlja, svakako ga neću traziti medju internet stručnjacima već kod lekara.

Hvala na dobrim namerama.

Link to comment

Au, kakav stav... Dođeš na forum, ispričaš ličnu priču oko korone i onda kažeš "neću tražiti savet među internet stručnjacima" gde je čovek samo skrenuo pažnju da vakcina ima više nego dovoljno za sve.

Link to comment
4 minutes ago, garmonbozia said:

Au, kakav stav... Dođeš na forum, ispričaš ličnu priču oko korone i onda kažeš "neću tražiti savet među internet stručnjacima" gde je čovek samo skrenuo pažnju da vakcina ima više nego dovoljno za sve.

Ispričao sam sa namerom da ako neko dobije zna šta može (a i ne mora) da očekuje na osnovu naša dva primera. Meni je lično bilo čudno variranje temperature i pokušavao sam da nađem neku informaciju o tome a nisam uspeo. Nisam nikoga savetovao niti tražio savet, nisam donosio sud o bilo čijem ponašanju niti to nameravam da radim ubuduće.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...