Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Just now, gospa buba said:

hvala ti shto postojish, nek nisam sama :isuse:

 

mene malo sramota da pricham o tome, em ljudi ozbiljno bolesni, em ozbiljne posledice :unsure:

Izvinjavam se na tome, al kontam da ako meni znači da čitam sva iskustva ovde, možda će nekom isto značiti moja. Realno, teško bi mi bilo psihički ovih godinu dana da ovo mesto ne postoji.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, maheem said:

Nisam baš dobro opisao presecanje - smanjena mi je mobilnost, boli kad okrećem trup, boli jače posle dugog mirovanja tj. spavanja, stenjem od bola kada pokušam da se okrenem na drugu stranu.

Suvu iritaciju u nosu kao kod alergija sam imao tokom korona glavobolja.

A mestimično žiganje po telu sam imao jutros - peta i batak palca.

Raspad. A taman sam ušao u nekakvu kondiciju i feel good element sa trčanjem pre mesec dana.

Može biti i kičma, lako. Al proveri. I ja sutra idem na kontrolu. Kažu bolje predveče. 

Link to comment
30 minutes ago, gospa buba said:

hvala ti shto postojish, nek nisam sama :isuse:

 

mene malo sramota da pricham o tome, em ljudi ozbiljno bolesni, em ozbiljne posledice :unsure:

Bubo, Maheeme, tek sad vidim da se post covid žalite na te bolove u raznoraznim kostima. Kolega i žena mu su preležali početkom decembra,srednje teško, ona se ceo februar žali na te bbolove,bilo dana  da joj treba pomoć da se okrene u krevetu . Sve je odradila šta može od analiza , medecinski radnik je i kao, na kraju zaključak  to je post covid stanje. Poslednje što su joj dali je nešto na bazi kortikosteroida, ne znam tačno šta ,od 2 dana pijenja bolovi prestali.  I lekari probaju i agadjaju  pa štaupali, upalilo( žena je u strahu radila i neke tumor markere )  Eto, samo da znate da  niste usamljen slučaj

U drugim vestima, baka iz Bosne koju sam pominjala što se razbolela posle 2 nedelje od Astrozeke je ok i na nogama posle 2 nedlje bolovanja , kovarnula se , što bi mi iz  zapadne Srbije rekli :) Moja drugarica, njena kćerka koja je negovala nema nikakve simptome a ni stari brat koji je pripomagao. Šta god da je bilo, savladano  za sad .

Edited by ljuttko
  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment
2 hours ago, Hermetico said:

Ja sam bolje već 2 i po dana. Imao sam danonoćnu a ne raste pa sam na svoju ruku uzeo onaj kortikosteroid, Dexason. Čuo sam da se prepisuje kad nemaš teške simptome a ne prolaze. I prođe meni t odma. Nisam ja to mnogo uzimao, ali uzimam redovno jer kao treba redovno, najviše tri dana. Ali evo danas sam zdrav zdrav, ni ne kašljucam. Još jedan dan te droge i onda par dana test da se ne vrati t i kontrolni pluća (jer sam čuo da ljudi imaju upalu kad misle da su završili) i valjda sam ok. 

Ti kortikosteroidi se valjda ne smiju naprasno prestati uzimati, vec postepeno smanjivati i to maksimalno razvuci!? Ja sam sa citave jedne smanjivao 14 dana do 1/4. Uostalom, kako to skida temperaturu, ja sam uzimao svaki dan a temp padala samo kad trgnem dva aspirina/ paracetamola?

Link to comment
Bubo, Maheeme, tek sad vidim da se post covid žalite na te bolove u raznoraznim kostima. Kolega i žena mu su preležali početkom decembra,srednje teško, ona se ceo februar žali na te bbolove,bilo dana  da joj treba pomoć da se okrene u krevetu . Sve je odradila šta može od analiza , medecinski radnik je i kao, na kraju zaključak  to je post covid stanje. Poslednje što su joj dali je nešto na bazi kortikosteroida, ne znam tačno šta ,od 2 dana pijenja bolovi prestali.  I lekari probaju i agadjaju  pa štaupali, upalilo( žena je u strahu radila i neke tumor markere )  Eto, samo da znate da  niste usamljen slučaj
U drugim vestima, baka iz Bosne koju sam pominjala što se razbolela posle 2 nedelje od Astrozeke je ok i na nogama posle 2 nedlje bolovanja , kovarnula se , što bi mi iz  zapadne Srbije rekli [emoji4] Moja drugarica, njena kćerka koja je negovala nema nikakve simptome a ni stari brat koji je pripomagao. Šta god da je bilo, savladano  za sad .
ne znam bratesestro shta je, ja sam ga radije pripisala starosti nego postkovidu (koji je praktichno ispao gori od kovida sa alieskpresa isuse.gif ) i u par navrata se ozbiljno zapitala shta mi je blink.png

e! zivila baka izbosne! :D

sent from bubamoto


  • +1 1
Link to comment

Ne znam da li ovo spada u ovu temu, ali pisacu ovde: zena vakcinisana Astrom 24.2. u cetvrtak 18.3. (22 dana od vakcine) joj krecu simptomi: jak bol u grlu, u petak temperatura 37,2-37,3, posle toga bez temperature, ostala malaksalost ali od ponedeljka krece i kasljucanje. Nece kod lekara kaze da je Astra zastitila od tezih simptoma ako je uopste korona u pitanju, pije vitamine, cajeve, serbet i tako to. Ne mogu nikako da je nagovorim da ode na pregled vec 5 dana.

 

Ja sam revakcinisan Sinofarmom 13.3. od simptoma sam imao samo bol u grlu u cetvrtak i petak i nista vise posle toga.

 

Ako je korona da znate da nas je vakcina zastitila od tezih simptoma. Ako nije korona da znate da hara onda jos neka prehlada, posto joj se drugarica juce javila sa istim simptomima.

 

Ja sam imao rizican kontakt u utorak 16.3. pisao sam vec, stajao sam u cekaonici u bolnici sa pozitivnom osobim sat vremena, sa maskama, ja i cale kn95 taj covek hirurska. Ali kratak mi je period od 2 dana da sam se ja tu zarazio pa joj preneo. Drugi rizican kontakt nisam imao, a ni ona. Jedino mozda kad dam primao revakcinu, ali brzo sam to odradio, 5-10 minuta je trajalo sve.

Edited by de Sisti
Link to comment

Da se prijavim i ja sa post kovid problemom.

 

Imam bol u misici leve ruke, nekad slabiji a nekad jaci. Otprilike kao upala misica, s tim sto traje od sredine januara, a kovid sam prellezao u novembru. Razmisaljo sam da uradim post kovid pregled u Medigrupu, ali oni za onaj njihov check paket traze 8.000 s tim sto se radi dopler nogu, a za ruku onda treba jos da se doplati. 

 

edit: Na vakcinaciji mi je rekla doktorica da proverim krvne sudove jer se nije zezati, pogotovo sto je na levoj strani.

Edited by Biohemija
  • +1 1
Link to comment

Ja imam cudan osecaj u levoj butini otkad sam bio u bolnici, pocetkom decembra, znaci  cetvrti mesec. Meni su rekli da je to posledica kovida i da ce trajati nekoliko nedelja. Neki put malo popusti, nekad malo bude cudniji. Otprilike kao kad prevlacite rukom preko stakla, takav je osecaj u butini. Nema bola, nema trnjenja, nema nista slicno. Imao sam grceve neko vreme cesce nego obicno, pa je to stalo. Desna noga je sasvim ok.

Poslednjih nekoliko dana je skoro isti osecaj u desnoj i levoj butini tj normalan.

 

Kad  mi prodje revakcinacija, pa nadjem malo vremena, svraticu do kardiologa na full pregled (to moram i zbog pritiska koji mi je ok otkako sam "sredio" kilazu), pa cu videti dalje.

 

Link to comment
1 hour ago, de Sisti said:

Ne znam da li ovo spada u ovu temu, ali pisacu ovde: zena vakcinisana Astrom 24.2. u cetvrtak 18.3. (22 dana od vakcine) joj krecu simptomi: jak bol u grlu, u petak temperatura 37,2-37,3, posle toga bez temperature, ostala malaksalost ali od ponedeljka krece i kasljucanje. Nece kod lekara kaze da je Astra zastitila od tezih simptoma ako je uopste korona u pitanju, pije vitamine, cajeve, serbet i tako to. Ne mogu nikako da je nagovorim da ode na pregled vec 5 dana.

 

Aj se nagovorite međusobno, pa fino ruku pod ruku i zajedno na pregled. Simptomi su isti kao što su bili kod mene u prvih nekoliko dana. Blaga slika, ali opet dva kruga antibiotika..

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, kipo said:

Ti kortikosteroidi se valjda ne smiju naprasno prestati uzimati, vec postepeno smanjivati i to maksimalno razvuci!? Ja sam sa citave jedne smanjivao 14 dana do 1/4. Uostalom, kako to skida temperaturu, ja sam uzimao svaki dan a temp padala samo kad trgnem dva aspirina/ paracetamola?

Ne znam i ja ću sad polako da se skinem. Popio sam tipa pet po 0,5mg, valjda me neće ubiti a imao sam 2 dana budnog života neoznojenog da stignemo da operemo veš. 

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Ja imam cudan osecaj u levoj butini otkad sam bio u bolnici, pocetkom decembra, znaci  cetvrti mesec. Meni su rekli da je to posledica kovida i da ce trajati nekoliko nedelja. Neki put malo popusti, nekad malo bude cudniji. Otprilike kao kad prevlacite rukom preko stakla, takav je osecaj u butini. Nema bola, nema trnjenja, nema nista slicno. Imao sam grceve neko vreme cesce nego obicno, pa je to stalo. Desna noga je sasvim ok.

Poslednjih nekoliko dana je skoro isti osecaj u desnoj i levoj butini tj normalan.

 

Kad  mi prodje revakcinacija, pa nadjem malo vremena, svraticu do kardiologa na full pregled (to moram i zbog pritiska koji mi je ok otkako sam "sredio" kilazu), pa cu videti dalje.

 

aj ti blago meni da ti to vide da nije tromb, tako je meni iz noge krenuo pa stigo do srca...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...