Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Jesu simptomi i šloga pa se čudim što u urgentnom nisu odradili snimak krvnih sudova, onaj kontrast. Jer urgentni i jeste normalna stanica kad postoji bilo kakva sumnja da je šlog. Pa bar skener ako nemaju MRI pa ste to mogli i privatno. Ja ne bih oklevao predugo, mada svakako nemojte ni paničiti (nama se ispostavilo da nije nikakav šlog). 

  • +1 1
Link to comment

Za vrijeme moje izolacije, cerka (12) je imala 1 dan temperaturu tek a klinac (10) nesto slicno tom napadu - predvece snaznu glavobolju, bez temp, toliko snaznu i tako los bio da je zaspao u 18:00 (pored netflixa i sonija koje upraznjava u to vrijeme). Sutradan sve ok i nije se ponavljalo. Ne odvracam od neurologa, naravno.

Link to comment
7 minutes ago, maheem said:

 

Bili u hitnoj, krenuli u urgentni al ovi iz hitne preko fona rekli da dodjemo na drugo mesto. Dali joj aspirin sinoć, brzo je zaspala a mama bdila sa njom u dnevnoj.

Okretali neke ljude sinoć: vodite u klinički centar, nemojte u klinički neće vas primiti, vodite u dečju bolnicu, nemojte u dečju bolnicu tamo paceri, itd. Jutros se čuli sa neurologom, reče da odradi analize i ode kod svog pedijatra pa ako ima potrebe pogledaće je danas. Njemu liči na postkoronarni kolaps zbog jebenih treninga.

Hvala svima na savetima, pomogli su, rođaka hematolog i internista se sinoć nije javljala na fon pa je jutros izdeklamovala upute.

 

Sjajan smo autoritet kad mora do ovoga da dođe.

 

 

Sad vam je prilika za uterivanje autoriteta. Ko još može tinejdžera zaustaviti, osim postkoronarnog kolapsa. Iskoristite to, možda. Realno vas je sve bacila u smrtni strah. Držite se uradite ispitivanja nadam se da je nešto što se lako vrati u normalu!

Edited by Hermetico
  • +1 3
Link to comment

Ah tinejdzeri, jbg, tesko nekad ma koliko nemali sa njima problema, pogorovu onda kada misle da su najpametniji.

Prokleti virus i raspalo nase zdravstvo kad ne mozes sve da obavis tamo gde si dosao nocu, i to po hitnom slucaju.

Samo da sve bude u redu, a bice naravno, javljaj sve.

  • +1 4
Link to comment
8 minutes ago, maheem said:

Njemu liči na postkoronarni kolaps zbog jebenih treninga.

Koliko to može biti opasno? 

 

A šta da radiš, to su te čuvene buntovne godine, da ste je na silu terali na trening, možda bi rekla e baš neću. Teenage mutants. 

 

Samo da bude sve ok :heart:

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment

Bio danas na pregledu. Nista pametniji nego pre :) temperatura i dalje tu, kasalj isto. Vitamini i da ponovim krvnu sliku za 3 dana.

 

neko je pitao za ddimer 80 je tako da je i to ok.

 

Sa druge strane, supruginom caletu nisu dali lekove za poviseni ddimer posto mu padaju trombociti i eritrociti pa mora da se proveri sta je u pitanju. Jedva nadjosmo hematologa a da nije na infektivnoj. Nadam se da je iz predostroznosti i da nije nesto ozbiljnije iza svega toga.

Edited by nick1986
  • +1 2
Link to comment

Mirovanje je poželjno za sve u porodici i staro i mlado, makar da je jedan pozitivan, a ostali bez simptoma jer je ovaj otrov baš nepredvidljiv. 

 

Moj zaključak je da, uz terapiju, izležavanje i spavanje i danju i noću stvarno pomaže da se glava izbistri i tijelo oporavi. Nemam temperaturu već nekoliko dana, mada uveče nekad imam osjećaj da mi glava gori, ali to toplomjer ne registruje. Još malo golica u grlu na kašljanje, ali i to opada upadljivo. Ukuse registrujem, mada i dalje ublaženo. Očekujem zatvaranje slučaja na kontroli za par dana.

 

Molderovski želim da vjerujem da je kinez iznutra branio i blokirao koliko je mogao i da nije dozvolio da me ovo skemba ozbiljnije, ali istina je tamo negdje.

 

Od alternativnih metoda lječenja praktikovao sam prvi album grupe Skid Row, seriju Your Honor i konačno u cjelini detalja odgledan Severinin video sa jahte. U slavu života i zdravog duha amin.

  • +1 7
  • Wub 1
Link to comment
2 hours ago, maheem said:

Reče da nema potrebe za snimanjem glave već da pratimo njeno stanje i mirovanje neko vreme.

Nalazi su ok, pedijatar niš koristi: reče da je to od migrene, iako takve migrene nije imala ranije. Nikakav savet dodatni ne dade. Mami (ludi doca u penziji) sam poslao nalaze, prepisala joj mesec dana mirovanja, kardiopirin 75 i vitamine.

Pade mi na pamet da je malo narokate Magnezijumom

Link to comment

Ovo sranje je bas podmuklo. 
 

supruginom ocu juce na rentgenu pluca cista, pali trombociti i eritrociti, vec 3 dana nema temperaturu i sad merili oksidacija 82.

 

Ode covek na zakazan pregled kod hematologa pa ce ga valjda usmeriti dalje ne znam da li da kampuju ispred infektivne ili ima neka privatno opcija?

  • Tužno 2
Link to comment

Citam[mention=506]Tale[/mention] u Stanje u zdravstvu kakav raspad i koliko smo nemocni zapravo, pogotovu kada su deca u pitanju, pa da vidim kako je[mention=1093]maheem[/mention] tinejdzerka?
Samo da su klinci dobro, pregurace se sve nekako.

  • Tužno 1
Link to comment
59 minutes ago, Jumanji said:

Citam[mention=506]Tale[/mention] u Stanje u zdravstvu kakav raspad i koliko smo nemocni zapravo, pogotovu kada su deca u pitanju, pa da vidim kako je[mention=1093]maheem[/mention] tinejdzerka?
Samo da su klinci dobro, pregurace se sve nekako.
 

Bukvalno odiše tim 'sentimentom'. Srećom baka, kao i uvek, rešava stvar. 

 

Ja sam bolje već 2 i po dana. Imao sam danonoćnu a ne raste pa sam na svoju ruku uzeo onaj kortikosteroid, Dexason. Čuo sam da se prepisuje kad nemaš teške simptome a ne prolaze. I prođe meni t odma. Nisam ja to mnogo uzimao, ali uzimam redovno jer kao treba redovno, najviše tri dana. Ali evo danas sam zdrav zdrav, ni ne kašljucam. Još jedan dan te droge i onda par dana test da se ne vrati t i kontrolni pluća (jer sam čuo da ljudi imaju upalu kad misle da su završili) i valjda sam ok. 

Edited by Hermetico
  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...