Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

1 hour ago, dillinger said:

 

Da li si vadio d-dimer? 

Jesam al je neko zagusenje pa kasni rezultat

 

nisam radio pcr ovo mi je stiglo pre par sati mozda uradim sutra ako doktor proceni.

 

kapiram i da je bakterijska infekcija ne moze krvna slika da bude skroz cista. Videcu ujutru svakako na pregled pa cu ispratiti.

Link to comment
1 hour ago, MadMax said:

Moji ukućani su se oporavili dosad, ja se vučem sa ovom mukom 11-ti dan.

Drzi se!
Bese 25. dan od 2. doze kineza su poceli simptomi? Jel si imao antitela?

Link to comment

Dete nam imalo večeras nekakav napad - počelo sa glavoboljom u levoj strani glave, utrnuće desne ruke, pa potom jezika, pa napad panike. U urgentnom rekli da uradimo komplet krvnu sliku. Neki predlog forumskih lekara kakve analize da radimo, kome da se obratimo? 

 

Edited by maheem
Link to comment
2 minutes ago, cartman said:

ovo je za neurologa po simptomima . jel sve sada ok? koliko je staro dete?

16 godina. Sada je sve ok sem glavobolje koja ne prolazi.

Edited by maheem
Link to comment

@Boza_zvani_Pub Nisam merio antitela, a jeste 25. dan.
Danas sam u ambulanti pričao sa kolegom koji je vakcinisan u istom sinofarm batch-u.
On je zakačio par dana posle mene i prošao sa vrlo blagim simptomima, takođe i još jedna koleginica iz iste grupe.
Moja majka je takođe prošla sa dva dana temperature (vakcinisana dva dana ranije) pa računam da, sem ovakvim baksuzima, vakcina ipak pomaže...

  • +1 1
Link to comment
Just now, maheem said:

16 godina. Sada je sve ok sem glavobolje koja ne prolazi.

moj savet je da bez ikakve panike uz krvnu sliku insistirate da dete pogleda neurolog i on ce vam reci da li ima potrebe da se rade dalja ispitivanja.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Definitivno pregled kod neurologa, ne bi bila na odmet ni magnetna (MRI). Zar nema nekog laba koji radi 0-24?

33 minutes ago, maheem said:

počelo sa glavoboljom u levoj strani glave, utrnuće desne ruke, pa potom jezika, pa napad panike

Bez želje da dižem paniku, brza reakcija je kod ovakvih simptoma pola posla, sa ženom sam prošao kroz sličnu situaciju.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Utrnuca i probadajuci bolovi hoce i od napada panike (guilty as charged) ali s obzirom da su bolovi glave na levoj strani a utrnuce na desnoj strani tela ja bih se slozio da se neurolog obavezno konsultuje sto je pre moguce. Nema mesta panici, moze da bude i posledica nekog akutnog stresa, samo mislim da je bolje proveriti sve za svaki slucaj.

  • +1 3
Link to comment

@maheem Slažem se sa ostalima da bi trebalo da ga pregleda neurolog; ako je prestalo trnjenje i sve motoričke funkcije su u redu, moguće je da je reč napadu migrene sa aurom - ovo što si naveo mi liči na moje propratne simptome kada imam napad - obavezno trnjenje polovina lica, prstiju šake + vizuelna aura (linije u vidnom polju koje idu u cic-cak), sa jakom glavoboljom koja posle traje i satima ili čitav dan.

Link to comment
10 minutes ago, Barti66 said:

Bili u urgentnom

Prevideh, hvala.

Moja mama je pre više godina imala neki blaži šlog sa sličnim simptomima. Nadam se da nije ništa slično. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...