Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

38 minutes ago, pop-up said:

Drugari, zanima me slično iskustvo, a možda me i utešite :)

 

Klinac ne ide u vrtić od novembra, kada je tamo bio totalni haos, bolesno većina vaspitača uključujući obe njegove. Pošto sam trudna nisam ni planirala da ga šaljem, ali su isforsirali iz vrtića da mora da krene bar povremeno jer je predškolac. Išao je samo 2 dana, juče i prekjuče, i evo ga sada sa nekom prehladom. Ja sam sada u panici da li je kovid. On je generalno ok, temperatura oko 36,9/37, nos je zapušen i povremeno curi, kinuo je nekoliko puta i to je za sada to. Fino je raspoložen, ali ima onaj vodeni pogled koji se obično javlja na početku viroze.

Iz nekog iskustva, mogu li se simptomi kovida kod dece javiti tako brzo i koji simptomi su bili kod vas? Gugl kaže moguće i posle dan ili dva, ali ređe. To su inače jedine rizične situacije koje je imao u poslednjih možda mesec dana. Čuvali smo se i ranije, ali posebno od moje trudnoće. Suprug je pre oko 2 nedelje dobio prvog fajzera... Nerviram se samo što nisam stavila masku od jutros, kada sam primetila da je zapušen. Sada više nema svrhe jer se već iskijao u mene :). Nisam ni mislila da inkubacija može tako brzo i nije mi palo na pamet do pre 15 min. 

Hvala na odgovorima.

https://www.beo-lab.rs/korona-virus/

 

Skroluj do tabele gde je usporedba covida sa gripom i prehladom

  • Hvala 3
Link to comment

Baš to, Moco, kad su sline uz pozitivan PCR, obično su kumulativno covid19 i neki sasvim nebitni virus. 

 

pop-up, nemoj da smetneš i da su krenule alergije na prolećni polen. 

Link to comment

Ja isto mislim da je najbolje proveriti. Ovo moje su ful simptomi prehlade - 37,4 noćas, slinavim obilato i kašljem i iskašljem sve. Danju nemam t, sad sam skroz dobro osim što se malo više znojim. Ali idem u 2 u Beolab, vidim da ovoj bolesti nije verovati.

 

Što kaže autsajder nabiću se u svoj ćošak popuniti formular i sačekati bris. Bolje da se testiram kad se osećam dobro i nije mi teško da odem nego da se vučem posle.

  • +1 5
Link to comment

Svakako preporuka da proveris.

 

Zenini roditelji ista prica kasalj, curenje iz nosa i juce ujutru blaga temperatura. Otisli da se testiraju oboje pozitivni. Sad gledamo gde su mogli da se zaraze posto su bili kdo nas prosle nedelje cuvali klinca koji je bio slinav iz vrtica, ali smo ga vodili  kod doktora koji rece da je bakterijska infekcija i dao mu antibiotike koji su odmah delovali. A i da je od klinca nelogicno mi je da je nama bas nista.

 

Btw. primili su rusku vakcinu pre 2 nedelje pa da vidimo da li barem ublazava simptome ta prva doza.

  • +1 1
Link to comment

Sad otkrivam toplu vodu, ali preporucio bih svakome da se testira brzim antigenskim kada ima neke simptome. 
 

Moj tok infekcije je bio dosta blag, jedva da sam imao 2-3 dana neke full simptome. Znao sam da je kovid pa sam maksimalno odmarao, no u neka stara vremena takvu infekciju bih maltene na nogama prebrodio, sto bi sa ovim sranjem gotovo sigurno rezultovalo upalom pluca. Treba znati, da bi mogao sa sto vecom verovatnocom da iskontrolises ishod.

  • +1 3
Link to comment
Pozitivan. Danas jedini simptom što mogu da spavam skoro non stop. Temperatura 36,4, malo neki šlogus osećaj, manje kašljem... Idem sutra kod doce da mi prebroji krvna zrnca i to.
Ajde drži se.
Pazi na pluća.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment

Jebale te starke :)

Ja nisam imao neke ozbiljnije

 

simptome sem glavobolje al svaki dan sam nešto čudno osećao: jedan dan (zapravo nekoliko puta u nekom kracem vremenskom periodu) probadanje u nozi, pa se to preseli na drugo mesto, drugi dan ko da mi nešto kopka po grudima pa se preseli na drugo mesto, treci dan nesto mi sevne u glavi, pa jedan dan krvave sline, pa jedan dan dijareja, iznenadni bol u mesu koje zovem batak ispod palca, itd. itd. i tako se istripujes da ces da umres i bez upale pluca. 

a mozda sam samo prso i sve istripovao.

 

  • +1 4
  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...