Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Da apdejtujem info u vezi sa onim mojim postom za Fortecu. Apoteka koju sam pominjao zove se Baofarm (Branka Krsmanovica 14). Jutros sam prolazio i svratio da pitam. Trenutno nemaju ni Fortecu, ni Levox. Kazu da redovno dobijaju, ali se brzo i proda (ja sam kod njih kupio Fortecu 6.2.). Inace, rekao bih da su prilicno normalni sa cenama (nije placena reklama :)).

  • +1 4
Link to comment

Da podelim i ja vesti sa terena, nazalost nisu ohrabrujuce. 
 

Kum dobio pozitivan test pre 10 dana. Dobio sve regulrno i da sedi kuci. 3 dana posle toga temperatura 39 i sve sto uz to ide. Posle jos 3 dana temperature ode u ambulntu, obostrana upala pluca, daju mu jaci antibiotik i vrate ga kuci. Stanje i dalje lose, jedva izvuce juce uput za Zemunsku bolnicu. Tamo mu izvade krv, crp 53, saturacija 92... drze ga pola dana u cekaonici dobio 2 infuzije i hajde kuci. Nocas temperatura 40 i ne zna sta da radi.

 

Neko je pominjao da je rentao kiseonik i sta vec? Jel ima privatno dnevnih bolnica gde barem moze da dolazi na infuzije ili nesto?

Link to comment

Dakle ne primaju sa saturacijom 92?

 

Koliko godina ima covek?

 

btw kiseonik moze da se renta (ne znam gde tacno ali cuo sam) ali to je samo jedna grana terapije

Edited by Caligula
Link to comment

35 godina.

 

pa realno ne znamo sta da radimo sa njim, u takvom stanju ne moze da ceka previse kod kuce a da ode ipet tamo i da ga vrate ne znam koliko je pametno.

 

na svo stanje zena mu ima koronu naravno, samo je njoj nesto bolje, i njena cela porodica. Bukvalno ne znaju gde ce pre.

Link to comment
45 minutes ago, nick1986 said:

Da  daju mu jaci antibiotik i vrate ga kuci. Stanje i dalje lose, jedva izvuce juce uput za Zemunsku bolnicu. Tamo mu izvade krv, crp 53, saturacija 92... drze ga pola dana u cekaonici dobio 2 infuzije i hajde kuci. Nocas temperatura 40 i ne zna sta da radi.

Ovo nije normalno, čovek je za bolnicu 1/1. Mog brata su zadržali na Infektivnoj a nije bio ni blizu toliko loše (doduše ima faktor rizika). Njega će pustiti sad u četvrtak, biće šut karta trenutnom kontingentu, pa možda da proba tamo ako ne uspe do četvrtka nigde da se ubaci? 

  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, Lloyd Wyman said:

Da apdejtujem info u vezi sa onim mojim postom za Fortecu. Apoteka koju sam pominjao zove se Baofarm (Branka Krsmanovica 14). Jutros sam prolazio i svratio da pitam. Trenutno nemaju ni Fortecu, ni Levox. Kazu da redovno dobijaju, ali se brzo i proda (ja sam kod njih kupio Fortecu 6.2.). Inace, rekao bih da su prilicno normalni sa cenama (nije placena reklama :)).

Sad videh da sam pogresio mesec, a edita vise nema. Fortecu sam u pomenutoj apoteci kupio pre deset dana, 6.3.

 

 

@nick1986 Iz raznih prica koje sam do sada cuo, sto od doktora, sto od ljudi iz okruzenja, nazalost, tok bolesti cesto zna da bude prilicno nepredvidljiv. Doktor kod kojeg sam isao na kontrole rece da petoro ljudi odreaguje dobro na istu terapiju, a sestoj osobi se stanje pogorsa. Kaze da izmedju sedmog i desetog dana od pojave simptoma zna da bude kriticno. Opet, cuo sam i prica "iz druge ruke" da i u bolnicama ljudi nagrabuse. Velika je guzva, lekara malo, pa dodje do toga da ne mogu svakom pacijentu da se posvete onoliko koliko bi trebalo, te se desi da ne odgovara svima terapija koju, da tako kazem, genericki u startu daju pacijentima. Nadam se da prethodnu recenicu niko nece shvatiti da ne treba ici doktoru, jer je valjda svima jasno da je esencijalno sto pre se javiti lekaru. Kakav god tok bolesti bio, izgledi su svima bolji ako su pod strucnim nadzorom. Bilo kod kuce, bilo u bolnici. Ali, treba je shvatiti tako da ljudi prestanu da budu sebicni i da se ponasaju u skladu sa ozbiljnoscu situacije. Ovo moje pisanije se ne odnosi direktno na tebe ili tvog kuma, nego na opste stanje. Ali, eto, tebe tagovah. Kumu i njegovima, naravno, zelim sto brzi oporavak. :)

  • +1 1
Link to comment

Crp mi je na samoj granici (5.12, ref je 5) ali mi je D-dimer 2500 (ref 0-500).

Sutra imam rentgen i kontrolni pregled, mogu da sačekam to mirno, ili da se tripujem na ove dveipoiljade i da gledam danas šta ću?

Link to comment
5 minutes ago, Skyhighatrist said:

Crp mi je na samoj granici (5.12, ref je 5) ali mi je D-dimer 2500 (ref 0-500).

Sutra imam rentgen i kontrolni pregled, mogu da sačekam to mirno, ili da se tripujem na ove dveipoiljade i da gledam danas šta ću?

Nesto za razredjivanje krvi. 

Znam stariju zenu 3500 ddimer, ali levo pl krilo razoreno :(

  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Skyhighatrist said:

Crp mi je na samoj granici (5.12, ref je 5) ali mi je D-dimer 2500 (ref 0-500).

Sutra imam rentgen i kontrolni pregled, mogu da sačekam to mirno, ili da se tripujem na ove dveipoiljade i da gledam danas šta ću?

Možeš do sutra da sačekaš. Sigurno treba da dobiješ terapiju za toliki d-dimer. 

  • Hvala 1
Link to comment

jel' ti ono beše vakcinisan ? i kojom ? ili zašto ne ?

 

ed.

ne treba da se cimaš, pogledala sam da si se bocno rajfajzenom

 

drži se, pomoći će valjda malo i boca

Edited by dùda
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...