Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

24 minutes ago, cartman said:

Hotel Stara Planina... dobar deo zaposlenih sa blagim  simptomima uz nekoliko njih sa potvrdjenim kovidom ... raspad sistema...ovi koji nisu uradili test  ne smeju da se testiraju ili  da traze bolovanje da ne izadju na glas kao foliranti jer nema ko da radi ako oni ispadnu iz rotacije.

Ovo je ralno najveci problem jos uvijek. Prijateljica radi kao fitnes instruktor, kad je dobila simptome gazde joj rekli da ne smije da prica o tom, kako ne bi izgubili posjetu. Ona je bila u izolaciji (nista strasno, dva dana temp i gubitak mirisa) ali dosta ih ne moze/ ne smije ni u izolaciju.

Edited by kipo
  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, cartman said:

Hotel Stara Planina... dobar deo zaposlenih sa blagim  simptomima uz nekoliko njih sa potvrdjenim kovidom ... raspad sistema...ovi koji nisu uradili test  ne smeju da se testiraju ili  da traze bolovanje da ne izadju na glas kao foliranti jer nema ko da radi ako oni ispadnu iz rotacije.

 

gostima ne traze PCR ili bilo kakav test ili potvrdu o vakcinaciji

a na sajtu naravno stoji da traze... klasicno sns upravljanje.

Link to comment

Sestra od tetke (42) fasovala virus, zivi u Beogradu. Za sada nista drasticno, sedi kod kuce, loshe se oseca al' ni priblizno toliko loshe da je uzmu negde u bolnicu. Je l' ima nesto da je neko u slicnoj situaciji 'uzimao' - na recept ili 'onako' a da mu/joj je znacilo nesto? Beograd/Srbija prvenstveno. Ako krenem ponovo da citam a detaljno od prve strane - necu procitati ni za 3 dana. 

Hvala.

Link to comment

Najbolje je sa lekarom, ali se kao prva linija odbrane preporučuje alfa d3, zn i c od vitamina, paracetamol za glavobolju i temperaturu i hemomicin. 

Najbolje je da se ode u kovid amulantu, tamo se radi test, rendgen i krvna slika. Doktori manje, više ovo što sam napisao prepišu.

  • +1 1
Link to comment

Paracetamol samo ako temperatura predje 38C, ispod toga nema poente, a i podnosljivo je. Ovo sve ostalo sto je Jozef napisao, i da, puno tecnosti, i caja od djumbira.

 

Moze da uradi krvnu sliku na svoju ruku, leukocitna formula, D-DIMER (on je malo skuplji) i CRP. CRP je bitan da bude nizak sto znaci da upalni proces jos nije uzeo velikog maha.

 

Glede anibiotika, ovako sam ja prosao - ako su ti leukociti dovoljno visoki (na granici, ili tik ispod donje granice) ne treba uzimati antibiotike. Antibiotici obaraju nivo leukocita, a oni ti trebaju da bi se borili protiv virusa. Ako su vec opali ili ako je CRP veliki i preslo je na pluca, onda obavezno antibiotik.

To je prica od privatnog lekara, koliko sam uspeo da uhvatim iz drugih iskustava, kod drzavnog ti po defaultu daju antibiotike jer im je tako lakse i sigurniji su.

Takodje, ne bi valjalo da uzima antibiotike na svoju ruku pre prve posete lekaru, zato sto onda rezultati pregleda mogu da daju pogresnu sliku.

  • +1 4
Link to comment
15 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 

ili možeš da uđeš u kafić samo kad ti učita zeleni qrc

 

Ne znam sta da mislim o ovome..svasta mi pada na pamet. Da vidim da li mi je ostalo zelene boje za jaja od prosle godine.

  • Haha 2
Link to comment
42 minutes ago, Jozef K. said:

Najbolje je sa lekarom, ali se kao prva linija odbrane preporučuje alfa d3, zn i c od vitamina, paracetamol za glavobolju i temperaturu i hemomicin. 

Najbolje je da se ode u kovid amulantu, tamo se radi test, rendgen i krvna slika. Doktori manje, više ovo što sam napisao prepišu.

+1 i + OBAVEZNO probiotik! 

  • +1 2
Link to comment

Apollo, drago mi je da si dobro! 

 

Naravno da ima zaražavanje posle revakcinacije, ali si i sam rekao da se ćale zarazio 4, a keva oko 10. dana što znači da su se još pre toga zarazili zbog perioda inkubacije... Naravno, ništa ti ovo ne znači sad, tako da ne zanemari što ovako pišem. Nadam se da će i ćale da ti se izvuče.

Edited by garmonbozia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...