Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Obične ambulante rade sa ostalim pacijenatima. Da je samo da budem siguran da su mi pluća OK išao bih privatno. Problem je što ne mogu da odsustvujem sa posla predugo, a da ne rešim status. To je bio jedan od motiva za kovid ambulantu. I danas posle podne nije bila gužva. Tridesetak ljudi maksimalno.

Link to comment
7 minutes ago, Aleksija said:

treba proveriti. moji prijatelji lekari su prekjuce dobili temperaturu, juce slikali pluca i odmah su upuceni u bolnicu, za sada da bi se pratile promene na plucima koje jos uvek nisu alarmantne, ali mogu postati.

mislim da su nalazi krvi i rendgen sad vazniji i od testa.

plus naravno bolovanje. nece ga svi dobiti samo na rec.

Moja drugarica, lekar u UE, covid+.:sad: Nema temp, samo bolove u zgobovima i mišićima+ gubitak čula mirisa.

Link to comment
2 minutes ago, halloween said:

Moja drugarica, lekar u UE, covid+.:sad: Nema temp, samo bolove u zgobovima i mišićima+ gubitak čula mirisa.

bice dobro, drzim fige.

mnogo je medicinskog osoblja zarazeno izgleda. al ovde se definitivno otupelo, vise + nije vest.

 

Link to comment

Prema današnjoj viziti rekao bih da je doktorka prilično uverena da se virus dominantno širi kapljično. 

Pošto nisam nosio masku rekoh kad je ulazila da ću da stavim ona kaže ne morate negativni ste. Ja kažem pa ja zbog sebe a ona kaže pa nosim ja masku, ne brinite se kad bi se baš tako lako prenosilo svi bi smo se zarazili. 

Tako da ne paničite da imate koronu ako ste se pazili i ako ne znate nekog ko je već pozitivan.

Edited by BarryWhite
Link to comment

@ordi

Pa ne ideš pravo tamo pobogu. Šalju te tamo.

Evo šta ti predlažeš da se radi da se ne ide kod doktora.

Supica i to...?

Jedna od karakteristika virusa je da je izuzetno brz u napredovanju.

 

 

.... Shiit has hit the fan!

 

 

 

Link to comment

Moze svako da pomisli da je lagana prehlada, odsedi kuci par dana i ne panici. Pa da treci dan izadje medj narod, ode na posao i ako je laksi covid slucaj zarazi jedno 10ak ljudi lezerno. Jer, eto, prehlada ko prehlada. Ne zajebavajte se bre ljudi... ako je lagano i odlucite da je sigurnije da se ne ide kod lekara, onda dve nedelje samoizolacije. Ozbiljne. Namirnice da vam donose na prag i ostalo. Ovo drugacije nece stati. 

  • +1 3
Link to comment

Treba biti oprezan. S druge strane, zanemarujete ogromne temperaturne razlike koje smo imali poslednjih mesec dana uz hiljadugodišnje™ kiše i činjenicu da smo skoro svi po 2 meseca proveli u nekom obliku izolacije, sa smanjenom fizičkom aktivnošću, manje sunca i manjoj izloženosti virusima/bakterijama tako da nam je imuni sistem svima sjeban.

 

Moja keva nije izlazila skoro uopšte pa je imala baš tešku prehladu 7 dana (curi nos kao česma, kija, kašljuca) ali nije imala ništa od telltale simptoma (temperatura, gubitak čula ukusa, jak suvi kašalj). Na početku sam se istripovao da sam ja možda preležao koronu asimptompatski i preneo njoj iako sam je viđao vrlo malo i nismo imali blizak kontakt, ali prosto - radila po kući i znojila se uz otvoren prozor, preseklo je i neki od brojnih virusa se aktivirao. Prošlo, sad ko da nije ništa imala.

Edited by Sammael
Link to comment
2 minutes ago, adam said:

Moze svako da pomisli da je lagana prehlada, odsedi kuci par dana i ne panici. Pa da treci dan izadje medj narod, ode na posao i ako je laksi covid slucaj zarazi jedno 10ak ljudi lezerno. Jer, eto, prehlada ko prehlada. Ne zajebavajte se bre ljudi... ako je lagano i odlucite da je sigurnije da se ne ide kod lekara, onda dve nedelje samoizolacije. Ozbiljne. Namirnice da vam donose na prag i ostalo. Ovo drugacije nece stati. 

A ko ce nam opravdati taj 2nedeljni izostanak s posla?

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

@ordi

Pa ne ideš pravo tamo pobogu. Šalju te tamo.

Evo šta ti predlažeš da se radi da se ne ide kod doktora.

Supica i to...?

Jedna od karakteristika virusa je da je izuzetno brz u napredovanju.

 

 

.... Shiit has hit the fan!

 

 

 

 

neću nikom ništa ja da predlažem, svako nek radi po svom nahođenju, samo sam htela da kažem da se neki smire, da nije svaka temperatura korona, pobogu! uništiše vas mediji. sutra da kažu da virus opstaje samo na 2 m visine, da li biste puzali?

Link to comment



 
neću nikom ništa ja da predlažem, svako nek radi po svom nahođenju, samo sam htela da kažem da se neki smire, da nije svaka temperatura korona, pobogu! uništiše vas mediji. sutra da kažu da virus opstaje samo na 2 m visine, da li biste puzali?


Pa nije svaki corona virus ovaj Covid19, pa ipak...
I neće svi zaraženi od korone završiti n infektivnoj, ali ajde sad ti nekom odokativno reci da neće.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
4 minutes ago, ordi said:

 

neću nikom ništa ja da predlažem, svako nek radi po svom nahođenju, samo sam htela da kažem da se neki smire, da nije svaka temperatura korona, pobogu! uništiše vas mediji. sutra da kažu da virus opstaje samo na 2 m visine, da li biste puzali?

Ja zaista nisam panicar i jasno mi je to sto kazes al nisam strucan pa ne znam sam sebi da postavim dijagnozu niti mogu sa 100 postotnom sigurnoscu da zakljucim da nisam prenosilac. Ako omasim, mogu zaraziti razne a i nedajboze pokositi nekog. A taj scenario mi se nikako ne dopada. Pa il da pitam strucne, il da se samoizolujem. Bez panike i bez medijske halabuke. I nikako ne podrzavam svoje nahodjenje u ovom slucaju.

Link to comment

Meni se stanje pogoršava, sinoć sam imala temperaturu 39 i od jutros sam ponovo u covid mašineriji. Uspela sam da dam bris, dali su mi opet uput za bolnicu (to ću da vidim šta ću). 

Do daljeg se odjavljujem sa ovog topika. 

  • Hvala 1
Link to comment

 

2 minutes ago, Valkyrie said:

Meni se stanje pogoršava, sinoć sam imala temperaturu 39 i od jutros sam ponovo u covid mašineriji. Uspela sam da dam bris, dali su mi opet uput za bolnicu (to ću da vidim šta ću). 

Do daljeg se odjavljujem sa ovog topika. 

 

Drzi se, a i svi ostali! 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...