Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Update, ponovili mi RTG i konstatovali blagu upalu pluća (sve to zato što sam iskašljavao krv jednom-dva puta dnevno). Sad me zakucali za krevet, uveli još jedan antibiotik, prednizon, nešto za želudac. Nemam temperaturu poslednjih 9 dana, ali i dalje kontrolišem. Klinac je super samo mu smeta što je u kući, žena negativna.

 

  • +1 1
Link to comment

U guzvi sam i slab mi je internet pa ne zamerite ako su mi pitanja glupa - da ide odmah da se testira ili recimo u ponedeljak ako se ne jave simptomi?

Nesto me kopka misao da moze sad da bude negativna a da se zarazi za dva dana recimo :/

drž se tinmane.

Link to comment
2 minutes ago, maheem said:

U guzvi sam i slab mi je internet pa ne zamerite ako su mi pitanja glupa - da ide odmah da se testira ili recimo u ponedeljak ako se ne jave simptomi?

Nesto me kopka misao da moze sad da bude negativna a da se zarazi za dva dana recimo :/

drž se tinmane.

sutra neka ide, nema tu šta da se čeka

Link to comment

@Tinman Ja sam imao istu situaciju (bez iskasljavanja krvi) sve se to resava tim lijekovima kroz 7-8 dana, bez brige. Vazno je da je na vrijeme otkrivena upala pluca. Ekstremno je vazno da ne propustas to za zeludac jer ti jaki antibiotici lako izazovu dijareju, dehidraciju i ode sve dodjavola. Naravno, ako se pogorsa stanje (ponovo visoka temp, problemi s disanjem, krv, stagod..) odmah doktoru. Poznanik zaglavilo gadno na respiratorima vec mjesec dana ne reagujuci na vrijeme. Srecno.

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Tinman said:

Update, ponovili mi RTG i konstatovali blagu upalu pluća (sve to zato što sam iskašljavao krv jednom-dva puta dnevno). Sad me zakucali za krevet, uveli još jedan antibiotik, prednizon, nešto za želudac. Nemam temperaturu poslednjih 9 dana, ali i dalje kontrolišem. Klinac je super samo mu smeta što je u kući, žena negativna.

 

 

Imao ja isto sve sa iskašljavanjem krvi pre tačno godinu dana, meni se to iskomplikovalo nakon svinjskog gripa.

Vrlo je verovatno tačno da su konstatovali blagu upalu pluća, mirovanje shvati ozbiljno jer to pored tandem antibiotika dovodi do izlečenja. Naravno da nije naivno, jer i takva blaga upala može za 48 sati da preraste u plućnu emboliju ukoliko se opustiš sa odmaranjem i lekovima.

 

 

btw,

i mene izgleda ćapilo, temperatura od jutros ~37,5°, mišići bole kao posle fudbala koji nisi igrao par godina, grlo na momente zeza

 

ništa, sutra pravac kovid ambulanta voždovac

Jel' ima neko neki savet kad da je zgodno otići, da li da se porani, jer piše da rade od 9-17h ?

  • Hvala 1
Link to comment

i zena i ja pozitivni, simptomi poceli od vikenda, u ponedeljak zenin test pozitivan, od utorka i meni i njoj krece temperatura koja je isla i do 38.5 uz opake glavobolje i sveopstu malaksalost.

 

srecom, danas je vec bolje. 

 

  • Tužno 1
Link to comment

Ljudi, pijte caj od djumbira, u maksimalnim kolicinama. Ja pijem skoro litru dnevno, ako vam je previse ljut, stavite malo meda i/ili cimeta. Navodno jako pomaze pri tome da se infekcija zaustavi u grlu, a ne predje na pluca.

  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, dùda said:

o pa šta je ovo ljudi ?

pa čini mi se da vas se više javlja nego ikada pre :blink: ?

 

 

 

I u mom okruženju masa zaraženih, ali svi na sreću sa ultra lakom kliničkom slikom.

  • +1 1
Link to comment

Do sada je svaki talas porasta broja zarazenih u Srbiji bio pracen i porastom aktivnosti na ovom topiku tako da je poprilicno jasno kako stoje stvari.

 

Meni ovo jako mirise na to da su se novi sojevi odomacili i kod nas i da su krenuli da prave haos.

 

Ljudi drzite se, odmarajte, postujte sve preporuke lekara i ono sto je najvaznije  - cim posumnjate da nesto nije kako valja odmah trk kod doktora !

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, dùda said:

o pa šta je ovo ljudi ?

pa čini mi se da vas se više javlja nego ikada pre :blink: ?

 

 

Pa sad je krenulo zarazavanje novim sojevima,vise nisu sigurni ni oni sto su prelezali a ni vakcinisani..Virus nece isceznuti nikada,postace kao grip samo mnogo gori.

  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...