Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

potreban lagani brifing od post koronaša

 

čuo se sa kumom, klinac u nedelju t°, ponedeljak pozitivan na testu. on(kum) se u petak pelcovao kinezom

 

pitanje da li zbog inkubacije virusa da sačeka 5 dana pa da radi test i pregled ili će test i sutra pokazati pravo stanje ukoliko je i on fasovao virus

 

ja sam ga savetovao da sebe tretira kao pozitivnog, a i on se tako ponaša

otkazao šljaku i sve vannastavne aktivnosti

Link to comment

Ako nema simptome samoizolacija. Ako hoće za svaki slučaj neku terapiju za sebe samo vitaminsku, ne treba AB nikako i to je to. I mere bezbednosti. Sa klincem uz maske. Provetravanje....

  • Hvala 1
Link to comment

Update, zena ipak negativna. Ja sam pretpostavio da je pozitivna zato sto je bukvalno isti dan razvila simptome kao i moja majka, a zaiedno su se i revakcinisale. E sad, zena vec 5 dana ima temp 37.1, glavobolju, ali nikakvu malaksalost, nista. Brzi test negativan, pcr negativan. Keva ima slicne simptome, malo jace ali ona je odradila brzi test koji je pozitivan. Rekli su joj da nema razloga da radi pcr jer taj brzi moze da bude pazno negativan ali ne moze da bude lazno pozitivan. Nisam pametan sta mislit...

Link to comment

Ako se ne varam (a nisam najsigurniji) pcr test treba raditi 3-5 dana nakon pojave simptoma. Prije toga i poslije moze da pokaze lazno negativan. Opet, nisam siguran ali cini mi se da sam citao nesto tako, a ja kad sam radio bas u tom periodu bio je uredno pozitivan.

 

Kumse, vitamin D, cink i vit C (D ujutru, C uvece, treba ih razdvojiti) su dovoljan vitaminski podsticaj organizmu, a ne skode ako nije korona. Ja sad, neposredno posle kovida, uzimam i ovo. Kazu da je super dobro, ja nesto ne primjecujem da mi se osjetno vraca snaga ali ljudi se kunu da ih je diglo iz mrtvih posle korone, pa provjeri sa doktorima.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, kipo said:

Ja sad, neposredno posle kovida, uzimam i ovo. Kazu da je super dobro, ja nesto ne primjecujem da mi se osjetno vraca snaga ali ljudi se kunu da ih je diglo iz mrtvih posle korone

čuo sam i ja da hvale ovaj orthomol immun

 

thx

Link to comment
21 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

pitanje da li zbog inkubacije virusa da sačeka 5 dana pa da radi test i pregled ili će test i sutra pokazati pravo stanje ukoliko je i on fasovao virus

 

Onaj brzi antigenski sto svi furaju sada, i drzavni i privatne laboratorije, kaze da je najverodostojniji dva dana pre pojave simptoma i prva 3-4 dana simptoma. Najbolje da proceni kako se oseca, ako nema bas nikakvu tegobu cini mi se da je izlisno da se testira, ne znam.

 

@kojot

Moja zenska polovina bukvalno isto to sto pises, vec 5 dana temperatura 37,1 do 37,4, negativna na oba testa (a ja pozitivan, bili u kontaktu) i bez drugih tegoba. Bukvalno ne znamo sta joj je ciniti, u izolaciji je i kljuka se vitaminima za sada.

  • Hvala 1
Link to comment

Ćerka upravo dobila pozitivan test (gospođa već pregurala soj koji je donela iz Švedske, lajt simptomi ~ dve nedelje, u međuvremenu primila prvog kineza.

Ćeroslava donela iz teretane, svako jutro otvara teretanu u 8, al' do 10 se napravi gužva.

 

Sve to ne bi bilo tako heavy da nemam u gornjoj vilici ranu veličine Gvadalahare, a ujutru bi trebalo da otkasapim poslednju trećinu i da više jebeno završim sa tim, krenuo sam prošlog februara a onda je sve stalo, muka mi je od svega...

 

P.s. upravo me zvao zuba da iskuliramo nedelju dana za svaki slučaj aaaaargh...

  • Tužno 3
Link to comment

Zena negativna dva puta, onaj brzi antigen test is PCR, danas isla da uradi analizu krvi i odradila antitela 10 dana nakon revakcine kineza, plus seroloski test na koronu. Taj test ie pokazao da je pozitivna, tako da nisam pametan...

 

 

8797735C-014C-426B-8824-329FDD996885.jpeg

652D6500-DF27-46B6-8FB5-16EB324FFCCA.jpeg

Link to comment
8 hours ago, goofs said:

 

Onaj brzi antigenski sto svi furaju sada, i drzavni i privatne laboratorije, kaze da je najverodostojniji dva dana pre pojave simptoma i prva 3-4 dana simptoma. Najbolje da proceni kako se oseca, ako nema bas nikakvu tegobu cini mi se da je izlisno da se testira, ne znam.

 

@kojot

Moja zenska polovina bukvalno isto to sto pises, vec 5 dana temperatura 37,1 do 37,4, negativna na oba testa (a ja pozitivan, bili u kontaktu) i bez drugih tegoba. Bukvalno ne znamo sta joj je ciniti, u izolaciji je i kljuka se vitaminima za sada.

Ista situacija, sutra ce mozda da ode ponovo do kovid ambulante i da uradi jos jedan pcr. Krvma slika je u normali.

Link to comment
6 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

Zena negativna dva puta, onaj brzi antigen test is PCR, danas isla da uradi analizu krvi i odradila antitela 10 dana nakon revakcine kineza, plus seroloski test na koronu. Taj test ie pokazao da je pozitivna, tako da nisam pametan...

 

 

8797735C-014C-426B-8824-329FDD996885.jpeg

652D6500-DF27-46B6-8FB5-16EB324FFCCA.jpeg

Ovo baš neverovatno izgleda, tj oba ova testa pozitivna :blink:

Link to comment

svrati sam u subotu, posle vakcinacije, kod drugara na kafu i razgovor. kratak. u ponedeljak mi javio da je temperaturan i da je izgleda zakačio. išao na testiranje , rekli mu da liči na...i ponovio juče. pozitivan. meni ništa ne fali. verovatno ga zakačilo u nedelju. bar se nadam.

Link to comment

Seroloski test na covid = merenje antitela.Tako da vakcina može da da i pozitivan igM rezultat. Izguglajte "igm covid vaccine" i videćete da je detektovano u trailima za vakcine. Što je i logično

 

Razlika može biti samo u antitelima za specifične proteine... Pa tako igm za antitela za protein capsida ne može biti pozitivan posle fajzera. Ali posle kineza može bilo koji test biti pozitivan.

Link to comment
12 hours ago, Skyhighatrist said:

Ćerka upravo dobila pozitivan test (gospođa već pregurala soj koji je donela iz Švedske, lajt simptomi ~ dve nedelje, u međuvremenu primila prvog kineza.

Ćeroslava donela iz teretane, svako jutro otvara teretanu u 8, al' do 10 se napravi gužva.

 

Sve to ne bi bilo tako heavy da nemam u gornjoj vilici ranu veličine Gvadalahare, a ujutru bi trebalo da otkasapim poslednju trećinu i da više jebeno završim sa tim, krenuo sam prošlog februara a onda je sve stalo, muka mi je od svega...

 

P.s. upravo me zvao zuba da iskuliramo nedelju dana za svaki slučaj aaaaargh...

sad si bukvalno sateran u ćošak. probaj da se izoluješ u delu stana da i ti ne zakačiš i što pre završavaj te sinuse.

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...