Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

pljuc i ja da se zapišem međ pozitivne, 38C i slomljen ko da me pregazio voz, ostalo sve ok. Sutra idem kod doktora i krvne slike da odradim, cenim da necu mrdati iz kuce/kreveta neko vreme. 

  • +1 1
Link to comment

Ovaj moj komsija sto radi u korona ambulanti kaze kako vecina koji su se javili na vrijeme, odradi to sa temperaturom i manje vise laskim simptomima kroz 10-12 dana. Tako da nadam se da ce brzo proci. Ja nemam temp vec 3 dana ali ostao je taj zamor i jos malo kaslja. Nalivajte se tecnoscu!

Link to comment

Ja sam se javio bukvalno 12 sati pošto sam dobio temperaturu, između ostalog i zbog toga što je takva i politika kompanije u kojoj radim. Danas završio drugu kutiju hemomicina, nemam temperaturu danima, povremeno se malo nakašljem, ali se jezivo lako umaram. Spavam za medalju, sinoć 10 sati. Ovo mi je 6 dan od pojave simptoma, radio RTG i laboratoriju i sve je tu bilo ok.

  • +1 6
Link to comment
3 hours ago, Bambula said:

sad vodim borbu sa trombozom desne noge,kako rekoše kao posledica prelaznog tezeg oblika covida.

Hoćeš li da nam kažeš kako si otkrio trombozu, analizom krvi, kolor-doplerom ili si imao fizičke tegobe? 

Svakako srećno i javljaj kako ide 

 

Ja budala vadila krv pre neki dan i zaboravim da im kažem d-dimer da mi provere. 

Link to comment
2 hours ago, SNARC said:

Da nam nije stigao brat juznoafrikanac ?

 

Ja sam isto pomislio da se dešava nešto čega još uvek nismo svesni. Kao, bili smo na putanji stišavanja epidemije, krenula vakcinacija... I odjednom na sve strane krenule jako loše vesti, čak mi deluje kao da je ovo ozbiljniji udar zaražavanja nego onaj novembar-decembar. Da nije zbog polaska dece u škole možda? 

Link to comment
2 minutes ago, Forest said:

 

Ja sam isto pomislio da se dešava nešto čega još uvek nismo svesni. Kao, bili smo na putanji stišavanja epidemije, krenula vakcinacija... I odjednom na sve strane krenule jako loše vesti, čak mi deluje kao da je ovo ozbiljniji udar zaražavanja nego onaj novembar-decembar. Da nije zbog polaska dece u škole možda? 

ja bih rekla da i nije neobicno, mi prakticno nemamo nikakve mere, a britanac je vec tu... uticaj vakcinacije je jos uvek skoro zanemarljiv, pretpostavljam.

sto se tice skola, sigurno imaju uticaj, ali kod nas, recimo, je intenzitet jos uvek srednji (pricam o srednjim skolama), nije ni blizu nivoa iz novembra. 

pricaju mnogi o znacajno vecem broju mladje dece sa pozitivnim testom, ali to moze da bude i posledica  toga sto se ranije ona uopste nisu testirala, a sada je bar to promenjeno.

  • +1 1
Link to comment

Forsiraju se vesti da smo najbolji u vakcinaciji tako da se ljudi opuštaju pošto im se sve smučilo dok je rast svega drugog u drugom planu, plus zimski centri plus ove razne žurke koje su stalno tu gde nema ništa od zaštite plus ko zna još uvek kako, koliko i kad  vakcina radi i tako dalje jednako je trajaće ovo još dosta i uzima živote i dalje:sad: Ide polako i proleće, leto i još veće opuštanje, ali da ne mračim, nadajmo se da će biti bolje.

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Aleksija said:

ja bih rekla da i nije neobicno, mi prakticno nemamo nikakve mere, a britanac je vec tu... uticaj vakcinacije je jos uvek skoro zanemarljiv, pretpostavljam.

sto se tice skola, sigurno imaju uticaj, ali kod nas, recimo, je intenzitet jos uvek srednji (pricam o srednjim skolama), nije ni blizu nivoa iz novembra. 

pricaju mnogi o znacajno vecem broju mladje dece sa pozitivnim testom, ali to moze da bude i posledica  toga sto se ranije ona uopste nisu testirala, a sada je bar to promenjeno.

 

Nemamo ozbiljne mere uopšte mesecima pa je intenzitet epidemije od novembra do kraja januara išao na dole po svim parametrima. U poslednje recimo 2-3 nedelje se to potpuno preokrenulo, gledam npr. ovu temu koliko se ljudi prijavljuje. Prijatelji, poznanici. Nekako mi deluje kao da je R odjednom skočio. 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, Forest said:

 

Nemamo ozbiljne mere uopšte mesecima pa je intenzitet epidemije od novembra do kraja januara išao na dole po svim parametrima. U poslednje recimo 2-3 nedelje se to potpuno preokrenulo, gledam npr. ovu temu koliko se ljudi prijavljuje. Prijatelji, poznanici. Nekako mi deluje kao da je R odjednom skočio. 

 

 

cini ti se. decembar je bio zestok (u ue je bilo nov 1065, dec 2300, jan 1129 potvrdjenih). ljudi su se bli malo primiril dok je bilo najstrasnije, nezavisno od mera. 

talasi imaju i svoju prirodnu logiku ocigledno. moguce da se desava i novi soj... ja cak imam utisak da jos nije strasno koliko je moglo da bude sa ovakvim kobajagi merama i potpunom opustenoscu. izgleda da je uvek kombinacija vise faktora u pitanju, a mi se bas ne trudimo da bilo koji ucinimo prihvatljivim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...