Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

8 minutes ago, Milosh76 said:

Primio si vakcinu, tesko da je kovid... osim ako se nisi zarazio, daleko bilo, pre vakcine.

 

Svrati do kovid ambulante lazi za vakcinu nek te pregledaju

 

Pa da,al vakcinu sam primio pre dve nedelje,ne verujem da je delotvorna posle toliko.

Link to comment

tu su mišljenja podeljena, koliko znam; vakcina po logici stvari aktivira imuni sistem a kortikosteroidima se on nastoji spustiti (pretpostavljam da je nešto autoimuno u pitanju).

to bi baš morao imunolog da prelomi.

imao sam sličnih dilema pre sto godina (oko vakcina za grip i varičele)  pa sam - tada - rešio da ne čačkam mečku.

Link to comment

Pitanje za ovdasnje medicinare - da li postoji nesto sto mogu da nabavim kevi a da utice na opste stanje organizma (trazili su mi beviplex, probiotike, danas bromazepam jer je u strahu zbog cele atmosfere na intenzivnoj nezi)? Ovo sto su trazili mi se cini nekako nedovoljno. Ona je pod jakom kiseonickom potporom, maska preko celog lica, danas kaze sestra da je hranila supom, na telefon se ne javlja jer ne moze, pokusali smo malo pre da pricamo ali nije uspelo.

 

Dakle ima li neki "jak" preparat koji moze da pije na cevcicu recimo da joj da malo proteina, minerala, vitamina da je digne a da je pri tom neutralno prema terapiji koju prima (standardna btw. - antibiotik, antikoagulant, infuzija, preko noci sredstvo za smirenje)

 

Citam po netu i nisam pametan. Sve sto se preporucuje je post kovid terapija, nema nista za akutno stanje.

 

Hvala unapred.

Edited by Caligula
Link to comment

jao @Caligula, nisi se javljao, nadam se da će tvojoj kevi biti bolje .

a zašto se ti raspituješ za to, pa uglavnom svima na intenzivnoj daju infuzije, valjda unutra natrpaju šta treba :blink: ?

mislim, najbolji način je valjda kroz infuziju

 

a ti, kako si ? kod tebe nalaz negativan ?

Link to comment

Ma ja sam OK, nazeb je bio klasican, proslo za pet dana bez icega sem punih sinusa. Brat srećom nije zakačio od iako je vozio kevu ovde onde na snimanje i u ambulante.

 

Stavljaju oni u infuziju sta imaju, ali ako traze jebeni bevifleks i slicne preparatiće, pitam se ima li sta jace od tog B kompleksa. Ponela je i selen i cink, vitamin C sigurno daju, D3... paze je oni sasvim dobro i super saradjujemo, zaista su ljubazni ali kada pitam da li treba nesto jace i ima li nešto što može da se nabavi oni kažu ne, npr. bevipleks je sasvim OK.

 

Ne znam sta da odnesem da pije a siguran sam da nesto ima ozbilnije da se nabavi.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

Orthomol Immuno, pila je to dva dana pre nego sto je otisla u bolnicu, dakle ocigledno kasno.

 

To sam svakako hteo da odnesem veceras ali ne znam hoce li joj davati. Pitacu svakako.

Link to comment

U tome i jeste poenta, sto sam pitao uvek kada se vidimo (moze da se ode tamo u dva termina i kratko poprica sa doktorima) ... prosto kazu da prima punu terapiju i da ne treba nista, a ako trena zvace. Jednom je razila limunadu pa smo joj odneli, a doktori su trazili samo probiotik i bevipleks. Na moje insistiranje ukljucili bromazepam, kada se uznemiri.

 

Zato i pitam zar ne postoji nesto jace od tih standardnih stvari a da moze da se nabavi.

 

btw. javljao bih se ja ali nema tu sta da se javi, ona se bori tamo vec skoro nedelju dana. Stabilno je i to je sve sto znam, sada samo cekam da krene na bolje. Kada krene na bolje, javljacu se cesce. Veze i vezice imamo ali (i to je ovde olaksanje) veze ne pomazu jer zaista svakog pacijenta tamo podjednako paze, i to je jedna od pozitivnih stvari koja me iznenadila. Dakle dzaba veza ako je sve na organimu i imunom sistemu, lekova prosto nema. Zato bih da joj olaksam makar suplementima, ali izgleda ni to ne odlucuje previse.

 

Hvala vam ljudi u svakom slucaju

 

cuvajte se

  • +1 2
Link to comment

Druže drži se.
I probaj da "pritisneš doktora" za suplemente, ali pazi nemoj sam jer oni moraju da kontrolišu proces.
Da ne krenu oni da joj daju nešto što se "gađa" sa tvojim dodacima.
Znam da ti je teško, ali nemaju oni razloga da ti ne dodaju nešto ako ti kažeš da ćeš sam da nabaviš.
Drži se!

.... Shiit has hit the fan!

  • Hvala 1
Link to comment

drzite se, kaligula. majka moje kume je u januaru bila dve nedelje na kiseoniku, milion dijagnoza od ranije, ekstremno slaba, primala samo infuziju... svi su mislili da ce biti bas los ishod. petnaestak dana od izlaska, bas lepo ojacala, sve se polako popravlja. mislim da ce onii ipak znati najbolje da ti kazu ako nesto treba doneti.

sad je tesko, ali sigurno ce biti bolje. 

drzimo palceve za mamu!

Edited by Aleksija
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...