Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Drugari,
Zaraženi, preležali, i oni koji će se tek zaraziti i preležati ovo zlo...
Obavezno pregled srca i posle svega troje poznanika posle otpusta kući ozbiljne infarkte i sa smrtnim ishodom.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, Spirit said:

Vidim da se ovo grebuckanje u grlu provlači na nekoliko topica pa da izjavim da se nisam vakcinisao ali da mi grlo crveno i boli već 4. dan, bez drugih simptoma. A preležao kovid u nov/dec pa sumnjam da sam opet navukao. Dakle, tipujem na običnu sezonsku prehladu...

Prvo supruga pa ja sa tim simptomima,ali nije nista,obicna prehlada.Uradili test,negativni ali mora da se sedi kuci do isteka simptoma.Lagano slinavim i blejim kuci.

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Obavezno pregled srca i posle svega troje poznanika posle otpusta kući ozbiljne infarkte i sa smrtnim ishodom.

Moja sestra od ujaka, u novembru imala koronu. Zbog jako bolnih probadanja u predelu srca, išla na ultrazvuk kod kardiologa. Rekao joj tipična posledica korone, da se navodno sve češće javlja u populaciji rekonvalescenata. Ko zna koliko će to da vuče, ne zna se. Ona je 1987. godište :sad:

  • Tužno 1
Link to comment

Prije svega, izvinjavam sto necu citati sve sto ste napisali, preopsirno je i necu shvatiti dobar dio. Elem, oborila me temperatura 38.6C u petak uvece, cemu je prethodilo dvodnevno neobavezno i slabo kasljucanje tek, koje se pojacalo kako se temperatura pojavila. Juce, subota, porodicni doktor me pregledao, pluca cista sasvim, grlo manje vise upaljeno, dao mi je antibiotike neke jace i aspirin za snizavanje temp, koji ce, u slucaju da se ispostavi da je korona, preventivno djelovati na neznamtacnosta. Sinoc temperatura takodje 38.6 koju sam ubio aspirinima i evo vec 24h je normalna (36.8) Ja sam iscrpljen, boli me iza ociju kad gledam lijevo-desno, bole malo ledja i jos kasljem, neobavezno i neredovno, uglavnom kad pricam. Osim toga, sve je ok - imam i imao sam apetit, cula ukusa i mirisa (iako miris kafe npr ne dozivljavam snazno kao prije, vec kao neki caj, ali kad testiram miris na kremama nekim i dr sve je normalno), nisam imao zacepljen nos (sto je malo neobicno jer imam problema sa sinusima cesto). Sad, zbog supruginog posla i djecije skole, trebao bih sutra da se testiram i otklonim sve sumnje da li me je ili nije pokupila korona. Da li je to moguce sutra zavrsiti i koji je najpouzdaniji test za to, ukoliko jeste moguce? Hvala.

  • +1 1
Link to comment

PCR test, rezultati za dan ili dva najčešće, ali bi bilo dobro da odete u kovid ambulantu da se testirate, pošto je 9 000 dinara ovako na lični zahtev. 

Edited by Taihoskopija
Link to comment

Ako se ne varam, Kipo ne živi u Srbiji, čim pominje porodičnog dr rekla bih da je iz Bosne? 

Aspirin može da prevenira stvaranje ugrušaka u krvi ali ako je korona tu mora niskomolekularni heparin da se daje. 

  • +1 1
Link to comment
On 31.1.2021. at 17:20, Milosh76 said:

 

 

Zovi Medigrup ili neku vecu laboratoriju pa odradi antigenski test. Validan je 5 dana nakon, eventualnog, zarazavanja, a PCR mozes samo u kovid ambulanti.

AKo si u BG trenutno, imas MediGrup na NBG u Pariske komune, kompletan pregled uz vadjenje krvi i RTG je oko 10.000 dinara... zovi da zakazes.

 

Idem ja vrv danas tamo,redina je u ovim covid ambulantama:happy:

Koliko je pouzdan taj antigenski test?

Link to comment
 
Idem ja vrv danas tamo,redina je u ovim covid ambulantama:happy:
Koliko je pouzdan taj antigenski test?
moze bit lazno negativan, ne moze biti lazno pozitivan.

sent from bubamoto

Link to comment
11 minutes ago, Apollo Creed said:

 

Idem ja vrv danas tamo,redina je u ovim covid ambulantama:happy:

Koliko je pouzdan taj antigenski test?

ako si, daleko bilo, zarazen 5-6 dana pre testa, onda je pouzdan, sve preko toga je lazno negativan najverovatnije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...