Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

On 16.12.2020. at 14:25, Misko said:

cek bre, gazirani sokovi su dobra terapija protiv kovida

 

Zeljko Mitrovic podrigivao s Fantom  preporucivao je kao lek u martu

 

Medjutim

 

jedan doktor koji je zakacio kovid pa se lecio, kaze da je zvekno jednu ledenu fantu koja gaje vratila u zivot :lol: bukvalno ta fanta bila prelomni trenutak u toku bolesti :isuse:

 

Na samom pocetku pandemije citao sam nekog stranca koji preporucuje shweps zbog Kinina (koji je sastojak leka protiv malarije a upotrebljavao se na pocetku za kovid pacijente)... gazirano rules

 

Edited by Caligula
Link to comment
52 minutes ago, koksy said:

ne znam u te jedinice, na ćerinom nalazu piše da  ima 5,400 a da je granica pozitivnosti 1,400.

nečega.:D

 

ja pricam za igg seroloski test ... taj meri da li imas imunitet ... verovatno nije isti sa tim sto je radila tvoja cerka

Link to comment
33 minutes ago, cedo said:

 

ja pricam za igg seroloski test ... taj meri da li imas imunitet ... verovatno nije isti sa tim sto je radila tvoja cerka

 

 

pa u stvari jeste: po serološkom testu ima pozitivna IgG antitela na nivou 5400 nekih jedinica (ispod 1400 se nalaz smatra negativnim); to je verovatno ekvivalent ovih 34 i 14 koje ti pominješ samo što je izraženo u drugim jedinicama (mi građevinci bi rekli da je isto 10MN/m2 i 1 kN/cm2 :D).

 

u vreme infekcije javljaju se IgM i IgA antitela a nakon što je infekcija preležana, ostaju samo IgG antitela kao imuni odgovor.

 

p.s. apsolutno podržavam fantu kao fantastičnu stvar za rehidraciju! ima šećera, zna potaknuti žgaravicu, ali, brate, zakon je kad je nevolja! :happy:

Edited by koksy
  • +1 1
Link to comment

Moj ujak od 94 je pretekao , za sada je prošao sve ovo lakše nego mnogi. Možda je odgovor tela na antibiotike bio toliko dobar jer on sigurno 30 godina nije nikakav antibiotik koristio. Onda je krenulo snajki da bude loše, svi simptomi klasični, a danas PCR negativan. Ode da snimi pluća i dr kaže da nije upala nego tumor. Uradila skener privatno u roku od 4 sata, ista presuda. Kao malj u glavu, šta gde i kako sad . VMA jedina noncovid, praznici, neradni dani nedostatak lekara... kao noge u živom blatu svima 

Link to comment

Kalorijski gledano, šećer je šećer, nema veze dal je fruktoza ili glukoza ili saharoza. Goji potpuno isto.

 

Zdravstveno gledano, šećer u sušenoj jabuci je nerafinisani voćni šećer i kao takav je zdraviji od rafinisanog belog šećera ili zla kao što je HFCS.

  • +1 4
Link to comment
13 hours ago, koksy said:

ne znam u te jedinice, na ćerinom nalazu piše da  ima 5,400 a da je granica pozitivnosti 1,400.

nečega.:D

Verovatno elisa metod. Meni je dva meseca od bolesti bilo 2,400, četiri meseca od bolesti 2,730. Samo neka raste 😁

Ali 5,400 da ne ureknem deluje da je doživotno zaštićena.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...