Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

CRP me je 10, granica je, 5
Ddimer je 1.7, granica 0.5. Dok se ta dva parametra ne spuste, nema sanse da me puste.
Pluca jos uvek imaju upalu.


Sto bi se reklo, sledeci presek je novo vadjenje krvi I mozda rtg pluca

A to racunam najranije u nedelju.

Link to comment

da li neko moze da mi rastumaci da li je saturacija od 93% na 10 litara kiseonika ok ili ne? da li je zabrinjavajuca ili ne? uglavnom sta god mi kazete o tome mi puno znaci.

hvala vam svima!!!!

 

edit:

zbunjuje me tih 10l kiseonika. ranije sam samo znao saturaciju, a sada sre prvi put pominje kolicina kisika. aj pomagajte plizzz.

Edited by foto
Link to comment
Aha ok.
A kako se ti osećaš ?
Ja sam dobro, nemam temp od nedelje, saturacija 97-99 kako kad.

Foto, to otprilike znaci da nekome treba pomoc kiseonika da bi dostigao tih 93 saturacije, odn. da bi bez toga mozda bila dosta losija

Link to comment

ok, on je na kisiku vec par dana i vrti se oko te brojke nego danas prvi put pominju tih 10 litara.

da li je to sve zajedno: sranje, manje sranje, veliki problem, itd ili je tih 10l bilo i ranije samo nisu pominjali.

 

ed:

ako nesto znaci, nema temperature, a PCR je negativan od 8. XII

Edited by foto
Link to comment

 

1 hour ago, foto said:

da li neko moze da mi rastumaci da li je saturacija od 93% na 10 litara kiseonika ok ili ne? da li je zabrinjavajuca ili ne? uglavnom sta god mi kazete o tome mi puno znaci.

hvala vam svima!!!!

 

edit:

zbunjuje me tih 10l kiseonika. ranije sam samo znao saturaciju, a sada sre prvi put pominje kolicina kisika. aj pomagajte plizzz.

 

10 litara je "doza" kiseonika tj. max protok kroz spravicu koja ide na nos (nosna kanila)

 

10l je neki maksimalni protok koji se na taj nacin aplikuje tako da ova saturacija od 93% nije sjajna jer pokazuje da pluca jos uvek ne mogu cak ni uz pomoc tog "dodatnog" O2 da obezbede saturaciju preko 95% koja je zadovoljavajuca.

 

Naravno da bih neku siru sliku mogao da vidim potrebno je jos informacija. S obzirom da je pacijent na O2 znaci da je u bolnici i da ga prate 24h tako da verujem da ce biti ok.

 

Moj otac je bio primljen sa 89% pa se posle par dana popravio i oporavio u potpunosti

 

Drzim palceve!

edit: dobro je da nema temperature

Edited by cartman
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

@foto

 

Tolika saturacija na toliko kiseonika znači da je totalno zavistan od kiseonika, pola sata bez kiseoničke maske bi ga već odvelo u stanje koje baš ne valja. 

Takođe, nije isto kad drži tu saturaciju na 15 udisaja/minutu ili na 40.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...