Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

16 hours ago, Tsai said:

cuvajte se.

kad procitam ovako nesto, sramota me je da drljam svoje hipohondarske tripove. mozda treba da se otvori posebna tema za hipohondre?

 

Otvaraj, može! :D

  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Mora li se i ova tema razvodniti na neke nebuloze, a bukvalno postoji tema o psihičkim posledicama pandemije. Hajde da ovde pišu ljudi koji su ekšli zaraženi kovidom, i da čujemo koji pametan savet/iskustvo iz prve ruke, ako je moguće.

 

Izvinio sam se na oftopicarenju kada sam shvatio na kojoj smo temi (neko krenuo sa hipohondrijom jbg pa sam se nadovezo)

 

Izvinjenje jos jednom.

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, Bogotac said:

Da zamolim nekog ko je kompetentan odavde,da li je istina ovo sto je Snarc napisao,da ako oboje nose masku,a jedno je zarazeno,mala je sansa da se i drugo zarazi.

Ne

https://factcheck.afp.com/misleading-mask-graphic-claims-show-exact-chance-covid-19-spread

Al ima mnogo slucajeva da se ukycani ne zaraze, znam ih i vrv svako zna takav slycaj

 

Drzite se, ako imas gde bolje iseli na 10dana

 

Pogledaj veceras veterinara u utisku,on bas objasnjava faktore i verovatnocu..

Link to comment

Kod mene otac bio bolestan a majka (lekar u penziji) ga 15 dana negovala, spustala temperaturu, hranila, tusirala... i to sve bez maske i bilo kakve distance. pri tome je otac imao i upalu pluca i na kraju zaglavio i bolnicu na 10 dana mada je generalno mogao i bez toga.

 

Epilog - njoj nista a otac se oporavio bez ikakvih posledica (pluca cista, srce kao u mladica, ne mozemo da ga ubedimo da sa svojih 70 godina treba da malo uspori)

 

Znam za jos dva identicna slucaja u blizoj okolini da se bracni drug njije zarazio iako je proveo mnogo vremena sa zarazenom osobom u istom stanu bez ikakvih mera zastite. U jednom od ta dva slucaja muz ima antitela a zena ne.

 

Ono sto je tu interesantno da su muzevi bili bolesni a zene prosle bez ikakvih posledica

Link to comment

mislim, za zarazavanje je potrebno imati i malo srece, chak i kad je zashtita nazovi besprekorna sa obe strane. mi smo, kako stvari stoje, uspeli da razmenimo medju nama, da ne proshirimo po kuci i ne odnesemo precima. pri chemu, poshto nismo imali pojma, nismo ni nosili maske po kuci, zashto bismo :blink:

 

ja po bilo chijim roditeljima nosim masku od marta i ne skidam, ako mi je bash do kafe, pijem kafu u prozoru :hihi: ali sva je prilka da kilav kovid znachi i kilavo emitovanje virusa.  dakle, maske i maske, a ne zvona i praporci. i obavezno imanje srece, shto vec spada u domen gospoda i/ili verovatnoce, vec gde se ko razvrstava.

 

ja sam zasigurno vitlala okolo zarazena i pozitivna, bez svog znanja. zato sam nosila masku u svim mogucim javnim situacijama, i nastavljam da to chinim bez obzira na svoje iskustvo. mislim, shta ako kilav kovid =  kilav imunitet na kovid? ne znam i ne zelim da sazanam :dry:

 

nosite maske i ne unosite se u narod, ako ne morate.

  • +1 6
Link to comment

Pre 12 dana mi je svratio drugar koji radi kao lekar u Leskovcu i koji dolazi u Bg tipa dva puta godišnje. Uredno smo nosili maske sve do momenta kada smo trebali da popijemo čaj. Naravno, kada smo ih skinuli više ih nismo vraćali. Pričali smo preko sat vremena u zatvorenoj prostoriji na oko metar razdaljine bez maski. On je dva dana kasnije osetio malaksalost i otišao da uradi brzi test a potom i PCR koji su pokazali da je pozitivan. Meni i mojoj ženi koja je takođe bila prisutna kritičnog dana još uvek nije ništa, barem to ne osećamo a nadam se da će tako i ostati tj. nadam se da smo fasovali ali prošli asimptomatski kao Gospa Buba i Moća :fantom:

 

Ed: Naopako je vreme došlo kada dan u kojem nakon dužeg vremena vidiš neku dragu osobu opišeš kao "kritičan dan", ali to je realnost...

Link to comment

Posle 16 dana od prvog simptoma i nakon 11 dana bez temperature, uz tri analize krvne slike (svi rezultati uvek ok) i jedan snimak pluća od pre 12 dana, uz postepeno poboljsanje opšteg stanja, kad sam već pomislio da je to to...pocetak upale pluća. Jedini simptom koji me prati je blag do umeren kašalj i ponekad noćno preznajanje. Nakon jutrosnjeg kontrolnog pregleda, CRP preko normale i “nepravilna, približno ovalna zasenčenja...” na desnom plućnom krilu. 
Terapija kućna, sa antibioticima i kortikosteroidima...

Kao neki loš horor film

Edited by Spirit
Link to comment
27 minutes ago, Spirit said:

Posle 16 dana od prvog simptoma i nakon 11 dana bez temperature, uz tri analize krvne slike (svi rezultati uvek ok) i jedan snimak pluća od pre 12 dana, uz postepeno poboljsanje opšteg stanja, kad sam već pomislio da je to to...pocetak upale pluća. Jedini simptom koji me prati je blag do umeren kašalj i ponekad noćno preznajanje. Nakon jutrosnjeg kontrolnog pregleda, CRP preko normale i “nepravilna, približno ovalna zasenčenja...” na desnom plućnom krilu. 
Terapija kućna, sa antibioticima i kortikosteroidima...

Kao neki loš horor film

pihh jebem ti ovaj virus. 

mnogo zajeban u pm.

tako i moj ortak. 11 dana skoro nista, par dana temperaturica i onda zavrsi u bolnici sa upalom na oba plucna krila. 

sa srecom i da prebrodis sve sto brze i bez posledica

 

  • +1 1
Link to comment

Kevu nisu hteli da posalju na snimanje pluca,slusala je doktorka,kaze sve super,rezultati krvi super,posebno su joj dobri oni oko pluca,onaj CPR ili kako vec,ima rezultate ko da ima 25 godina a ne duplo vise.

 

Sad ovako pozitivnu nemam gde da je odvedem na snimanje,ovi nece da je snimaju iako sam insistirao.Fuck.Privatno ne verujem da bi je primili.

Edited by Bogotac
Link to comment
11 minutes ago, Bogotac said:

Kevu nisu hteli da posalju na snimanje pluca,slusala je doktorka,kaze sve super,rezultati krvi super,posebno su joj dobri oni oko pluca,onaj CPR ili kako vec,ima rezultate ko da ima 25 godina a ne duplo vise.

 

Ssd ovako pozitivnu nemam gde da je odvedem na snimanje,ovi nece da je snimaju iako sam insistirao.Fuck.Privatno ne verujem da bi je primili.

Vodi je na rendgen u Medigroup.

Primiće je.

Nadam se da si iz Bg 

 

Link to comment

Pitanje za Milosa,jesi ti bio na snimanju pluca u Medigrupi,a bio si pozitivan?

 

Da znam da joj zakazem privatno,ako primaju tako,inace nema nikakve simptome ali bih da proverim,vidim sta ovde pisete o upali pluca a bez simptoma.

Edited by Bogotac
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...