Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Pa dobro, išao je kod doktora, koliko sam shvatio i privatno i u državnu kovid ambulantu, slušao doktora, pio antibiotike i ostalu terapiju. Šta je još mogao? U bolnicu ne šalju odmah, samo ako se oduži ili iskomplikuje...

Edited by mraki
Link to comment
13 hours ago, Tsai said:

jako se cudno osecam. nemam temp, ne kasljem, nisam fizicki malaksao nego vise nekako mentalno. imam neke cudne vrtoglavice i nemir, a povremeno me i grebucne grlo. moze li biti da su mi zivci popustili od ovog sranja?

 

Moze. Da sam na tvom mestu porazgovarao bih s nekim o tome, u ovim okolnostima ne bi me iznenadilo da je u pitanju neki blazi panicni napad.

 

Ja vec cetiri dana furam nocnu temperaturu. Preko dana nista, negde oko 10 uvece skoci na 37 i izgubi se za par sati. Kao i svaki drugi hipohondar odmah sam konsultovao i svog i gomilu drugih lekara i, za razliku od Milosevog iskustva, svi su mi rekli da se ne zajebavam s covid ambulantama, da pratim i kontrolisem sta se desava i da reagujem samo ako se pojavi jos neki sindrom ili temperatura skoci na neke vise horizonte. Zakljucio sam da treba da pisem na forumu samo u tom periodu jer je ocigledno da sam jedino tada u toku dana 1 topla osoba.:D

Edited by harper
  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Tsai said:

cuvajte se.

kad procitam ovako nesto, sramota me je da drljam svoje hipohondarske tripove. mozda treba da se otvori posebna tema za hipohondre?

Nemoj tako, treba osluškivati sebe.

Bolje i da utripuješ pa da ne bude ništa nego da ignorišeš dok ne ode u pm.

Samo zdrav razum, znaš gde si, znaš šta se dešava. 

 

@Biohemija

Je li na kiseoniku deda? Saturacija niska baš. 

Edited by Valkyrie
  • +1 2
Link to comment

Jeste na kiseoniku i na terapiji. Saturacija je niska, mada mislim da nisu bas bila precizna merenja. Brine ne najviše sto je upala po svemu sudeći ozbiljna. Javili su da je stabilno i da dobro ide terapija. 

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Tsai said:

cuvajte se.

kad procitam ovako nesto, sramota me je da drljam svoje hipohondarske tripove. mozda treba da se otvori posebna tema za hipohondre?

U ovakvim situacijama se setim ex komsinice babe Radovića :"ko od stra' mre za dušu mu prđe" 

I pre par god su ukinuli naziv hipohondrija, sad se taj poremecaj zove health anxiety, ili illness anxiety i ipak nije ovo sto se sada desava vecini, ovo sada vecinsko mentalno stanje je jos jedno novo normalno™

Davno 97/98 Imala sam tada zvanu perzistirajucu hipohondriju (ubedjena da imam aids) a dr koji mi tad dao neki anxiolitik umro danas od korone

bogdamudusuprosti, idem da popijem 1 xanax za dusu mu :laugh:

  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment

Treba ostati hladne glave,čak i kad se zaraziš.Ja sam sebe psihički uništio kad sam se zarazio pa je verovatno doprinelo tome da jedva preživim.Nije lako kad zakačiš virus o kojem se trubi mesecima,pa onda kreneš da razmišljam dal si još nekog zarazio,pa kako si se zarazio kad si poštovao sve mere i tako u krug razne priče idu kroz glavu.

 

Nije da sad nešto psmetujem jer sam preležao,ali treba što manje puniti glavu informacijama o koroni,poštovati te mere,pa kako bude.Evo ja poštovao sve mere pa opet zakačio,tako da mora malo i pozitivno da se misli.Pre korone nikakvih problema zdravstvenih evo sad hipertenzija jer sam kljucao samog sebe :D 

 

 

  • +1 6
  • Hvala 2
Link to comment

ukinuli hipohondre? shtetaz zvuchalo je kao neki fensi dzokej u pantalonicama na tregere :unsure: :hihi:

razmishljanje o koga ste sve zarazili/mogli da zarazite nije jednostavna stvar i ne poboljshava choveka uopshte, ni na jedan nachin. u poredjenju sa ozbiljnim bolivanjem je naravno nishta...

sent from bubamoto

Link to comment
19 minutes ago, InvisibleLight said:

U ovakvim situacijama se setim ex komsinice babe Radovića :"ko od stra' mre za dušu mu prđe" 

I pre par god su ukinuli naziv hipohondrija, sad se taj poremecaj zove health anxiety, ili illness anxiety i ipak nije ovo sto se sada desava vecini, ovo sada vecinsko mentalno stanje je jos jedno novo normalno™

Davno 97/98 Imala sam tada zvanu perzistirajucu hipohondriju (ubedjena da imam aids) a dr koji mi tad dao neki anxiolitik umro danas od korone

bogdamudusuprosti, idem da popijem 1 xanax za dusu mu :laugh:

 

Ja se testirao na AIDS kada sam pre nego sto sam usao u ovu aktuelnu vezu pre 20+ godina :isuse: pre toga kao mladjani student isao da mi snimaju mladez na vratu koji je krenuo da kancerise, kaze doktorka "za vasu bolest ni becka medicina nema leka" ja se sledio, ona me smiruje, "ovo je obicna bubuljica, vi bolujete od hipohondrije"... nije pomoglo, pre par godina isao da mi dermatolog gleda neki mladez na ledjima, opet naravno tjorak.

 

Sada sam hipohondriju (anksioznost zapravo) prebacio sa sebe na dete, sada oko nje svako malo tripujem. Bukvalno sam pred odlukom da zatrazim pomoc, samo ne znam gde i odakle da platim.

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...