Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Danas mi je drugi dan kako me grlo grebe i suv kasalj, sad sam siguran da sam dobio temperaturu(tomplomer ostao na poslu🤦🏻‍♀️), inace pratio sam redovno i nije preslo 36,7

osecam cuvenu malaksalost i lomi me

kuci imam palitrex, brufen, hemomicin, jel da krecem sa necim od tih lekova ili da jurim apoteku?
pomagajte😀

Link to comment

Držite se svi, i pozitivni i negativni. 

I da javite ako treba nešto.

 

@steins:

Da li je neuobičajeno veća pojava upale pluća nego inače? Zbunjuje me ova situacija gde se pojavljuje relativno veći broj osoba sa upalom pluća a da su negativni na antitela.

Link to comment
19 minutes ago, Tale said:

Držite se svi, i pozitivni i negativni. 

I da javite ako treba nešto.

 

@steins:

Da li je neuobičajeno veća pojava upale pluća nego inače? Zbunjuje me ova situacija gde se pojavljuje relativno veći broj osoba sa upalom pluća a da su negativni na antitela.

testovi su krajnje nepouzdani, bar ovi koji se koriste po nasim ustanovama. tako sam ukapirala. elisa su valjda precizniji, ali ne znam da li njih negde ima?

Link to comment

Uz iskrene želje za brz oporavak svim kolegama, moram da primetim da mi ne izgleda najmudrije da se pri blagim simptomima ide odmah na testiranje i višečasovno čekanje  u redu u kojem je sigurno puno zaraženih, bukvalno mečki na rupu. Tako da nakon svih ovih recepata mogu samo da dodam ne paničite.

Link to comment

Mozda bi bilo dobro da samo steins i forumasi sa koronom pišu na ovoj temi, a da ostali daju podršku i ne zagusuju temu laickim savetima... 

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, Friend said:

Znam licno jednog koronasa - 3 dana temperatura i posle kao nov. Od simptoma jos mu uzelo cula mirisa i ukusa.

Iz nekog razloga kažu da je gubitak čula najčistiji pokazatelj da je korona u pitanju. Sve ostalo može da bude još milion drugih stvari. Ova moja kliconoša je bez temp, bez gušenja itd ali bez mirisa i ukusa.

 

Mene su pregledali ponovo na Bežaniji, poslušali, ne mogu da napišu da je covid 19 jer se po parametrima provlačim. Uz antibiotik dobila sam probiotike i suplemente: alpha d3, vit c, zn, selen, inhalaciju berodualom i fiziološkim. Da mirujem kod kuće i da se javim ako mi se pogorša stanje. Sutra mi stiže mali oksimetar, pratiću sama saturaciju kod kuće. 

P_20200702_002657_vHDR_Auto_1.jpg



P_20200702_002711_vHDR_Auto_1.jpg

 

Edited by Valkyrie
Link to comment
5 hours ago, steins said:

radim 18sati pa 18 sati odmaram pa u krug, ne vidim belu mačku. 

I nas bacilo sa 6 na 12 sati smene. Dajem do ponedeljka fore da se vratimo na 24h dežurstva.

5 hours ago, Valkyrie said:

izliv izgleda ispunjava višak prostora 

Ne postoji višak prostora, nema rupe, sve je popunjeno nečim. Izliv nije u plućima nego u plućnoj maramici i nije znak korone.

Link to comment
2 hours ago, Lezilebovich said:

Mozda bi bilo dobro da samo steins i forumasi sa koronom pišu na ovoj temi, a da ostali daju podršku i ne zagusuju temu laickim savetima... 

Slazem se, samo strucni ljudi trebaju onda da ponavljaju stalno da ne treba spustati temperaturu na svoju ruku jer se time ubrzava razmnozavanje virusa. Mnogi cim predje 37 uzmu razne fervexe (paracetamole) i bude im trenutno bolje a ustvari naprave kontra efekat. 

 

Link to comment
16 minutes ago, desboj said:

Ne postoji višak prostora, nema rupe, sve je popunjeno nečim. Izliv nije u plućima nego u plućnoj maramici i nije znak korone.

Šta može da bude? 

A za ovo popunjavanje znam, meni je srce npr pomereno, namestilo se tačno iza grudne kosti, našlo neki položaj gde je najzaštićenije. Kad sam imala koksaki pre 10 godina, samo su se okupljali kardiolozi da gledaju moje snimke i da se dive tom "ekspanzionizmu organa". 

Link to comment
5 hours ago, desboj said:

I nas bacilo sa 6 na 12 sati smene. Dajem do ponedeljka fore da se vratimo na 24h dežurstva.

Ne postoji višak prostora, nema rupe, sve je popunjeno nečim. Izliv nije u plućima nego u plućnoj maramici i nije znak korone.

Naravno da hoćemo. 

Ja sam baš sinoć pričao sa kolegom i obojica ne kapiramo zašto se sada gotovo nikakve mere ne preduzimaju u zdravstvenim ustanovama?! 

Mi smo u KGu bili solidno organizovani u prvom talasu, i dobro smo prošli - sada je opšti cirkus, prosto da ne poveruješ kakve se gluposti prave. Ko da su im svrake mozak popile?!

Deo odgovoroa može da bude i  u činjenici da smo dobili naredjenja da se ponašamo kao da je sve normalno. Zašto - nemam pojma. Nemaju pojma ni oni koji su nam preneli to. 

 

@Valkyrie po LAB nalazima ovo je virus 1/1. Ali ne smeju da napišu da je Kovid dok se LAB ne potvrdi. 

 

Sad sam se setio - ljudi cepajte tečnost, što više - jako je bitno pogotovu na ovu vrućinu

Edited by steins
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...