Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Hypoplasio pulm dex (to je moja urođena dg) 

 

Effusio pleurea I dex

U plućima levo naglašena hilobazalna šara uz voluminozniji levi hilus i incip. znake konsolidacije u pl. parenhimu. 

 

Poslala sam nalaz kumi radiologu, čekam da vidi i javi mi. Svako mišljenje cenim, hvala ti @steins

Link to comment
30 minutes ago, Valkyrie said:

Hypoplasio pulm dex (to je moja urođena dg) 

 

Effusio pleurea I dex

U plućima levo naglašena hilobazalna šara uz voluminozniji levi hilus i incip. znake konsolidacije u pl. parenhimu. 

 

Poslala sam nalaz kumi radiologu, čekam da vidi i javi mi. Svako mišljenje cenim, hvala ti @steins

 

Ovo je bogami dobar nalaz. Jel uzimaš antibiotike? Dokle ide temperatura? kakva je saturacija ?

 

  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, steins said:

 

Ovo je bogami dobar nalaz. Jel uzimaš antibiotike? Dokle ide temperatura? kakva je saturacija ?

 

Puno ti hvala. Još ne, čekam da mi daju eventualno. Nisu mi merili sat jer sam na stetoskopu zvučala ok. Evo me sad opet na sajmištu, čekam  nalaz krvi 

Link to comment

@steins da li je pad saturacije definitivni znak za uzbunu? Ako se ne paniči kod gubitka čula ukusa/mirisa i temperature do 37.5, da li je pad saturacije na recimo 96% znak da se stanje pogorsava?

Link to comment

držite  se ljudi  dragi ljudi forumski , koješta smo pregurali pa ćemo i ovo. Javljajte se kad imate snage i vremena. Kako stvari stoje pre ili kasnije svi ćemo se učlaniti na ovu stranicu  pa Val i ekipa probijaju led ;)  neka sila bude s vama najprvima

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, steins said:

Iz dva razloga, prvo, neki ljudi loše podnose povišenu temperaturu, čak i 37,5

Drugo, generalno se ne spušta temperatura dok ne dodje do 38,5. Preko toga se spušta jer iscrpljuje organizam više nego što mu pomaže da se bori. 

Zar nije logicno da se stisnu zubi, istrpi par dana visoke temperature (i preko 38.5) i da se pusti da telo samo odreaguje, uspori sirenje virusa, stvori antitela itd?  Spustanjem se samo prolongira proces. Jbg rat je u organizmu i logicno da ce se telo iscrpeti. 

 

Link to comment

to jako zavisi od tela chini mi se i toga shta mi verujemo o svom telu.

 

ja npr jedno dete pushtam da se krchka a drugom obaram vec na 38.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

to jako zavisi od tela chini mi se i toga shta mi verujemo o svom telu.

sent from bubamoto
 

naravno, mislio sam na zdrave ljude koji nemaju neka druga oboljenja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...