Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

infektivnost bi trebalo da traje max 10-14 dana posle povlačenja simptoma, mada i to može biti varijabilno (verovatno kraće)

npr. koleginica koja je pre dve nedelje bila pozitivna sa simptomima, juče je na PCR-u bila negativna.

svako ko želi da zna da li je bezbedan po druge a imao je nedavno infekciju, jedini način da to sazna je da uradi PCR (nos & grlo). idealno 2x na 24h.

mislim da ti nisi taj :)

Link to comment
3 hours ago, dillinger said:

Šta kažu zadnja istraživanja - da li oni koji su preležali u kratkom roku mogu biti potencijalni prenosioci? Baš moj primer - preležao u drugom piku prvog talasa, tu je neka omanja kol. antitela ali da li sam opasan po okolinu sada, pošto istu sačinjavaju vrlo vrlo rizične grupe? 

Uglavnom kažu da nije ništa sigurno. Možda bi trebalo da nosiš masku u njihovom prisustvu .

Link to comment
3 hours ago, dillinger said:

Šta kažu zadnja istraživanja - da li oni koji su preležali u kratkom roku mogu biti potencijalni prenosioci? Baš moj primer - preležao u drugom piku prvog talasa, tu je neka omanja kol. antitela ali da li sam opasan po okolinu sada, pošto istu sačinjavaju vrlo vrlo rizične grupe? 

Ja se danas izgrlila sa jednom prijateljicom koja je prebolovala u julu :D.

Rekli joj doce da je sada bezopasna po okolinu barem 6 meseci.

Testirana negativno, naravno.

 

Ed.

Ali evo me, sada žvaćem cink. Ipak :dry:

Edited by dùda
Link to comment

Bila sam danas u kovid ambulanti Zvezdara, u Veljka Dugosevica.

 

Prehladila sam se, malo grlo, mala temperatura 37.3, glavobolja itd. 4 dana, ali za to se vise ne ide u dom zdravlja kod izabranog lekara, nego mora u kovid.

Bilo je 6 ljudi pre mene, ja sam cekala sat vremena, za to vreme je doslo jos 6-7, dva para su dosla, jedni su dosli ponovo jer muz ima temeraturu 38.5 danima.

Doktorka me je poslusala, sestra uradila bris iz nosa i grla, rezultati su sutra na sajtu e zdravlja. Dala mi je Panklav, jer sam njega trazila.

Inace tamo rade i krvnu sliku, meni nije radila, i daju uput za snimanje pluca, ne snimaju kod njih.

U svakom slucaju, nema panike, navale pacijenata, radi ta jedna doktorka i dve sestre, bar koliko sam ja mogla da vidim.

  • +1 2
Link to comment

Keva par dana ima stomačne tegobe i povremeno temperaturu, najviša je bila nešto malo preko 38. Uz to naravno malo malaksalosti i kostobolje, ali generalno nije loše. Popodne popila doklofenak duo zbog kostiju, i kaže da je sad dobro, nema ni temperaturu ali to je kontam zbog leka.

Stvar je u tome da se ona čuva, par nedelja nije izlazila dalje iz dvorišta, imala je kontakt sa nekim komšijama i prijateljima, ali niko od njih niti članova njihovih porodica nema simptome. Ćale isto bez simptoma a inače je hronični bolesnik.

Šta da radim, da je teram da ide u kovid ambulantu ili da čeka još i prati situaciju?

Bila je onih dana kad je bilo hladnije napolju, radila nešto u dvorištu i ozebla malo, sve se nadam da je od toga...

Edited by mraki
Link to comment

Upravo sam se vratio iz Covid ambulante na Kanarevom brdu. Nema gužve, nas 10 je čekalo da počne smena u 13:30.

Biću u izolaciji sledeća dva dana, dok mi ne jave rezultat testa.

 

Juče ujutru me probudio oštar bol u grlu, sa desne strane. Tokom dana su se pojačale tegobe sa gutanjem a bol je jačao. Temperatura normalna.

 

Noć je bila teška i bez stvarnog sna, jutros slab apetit i bol jačine dobre zubobolje. I dalje bez temperature.

 

Preležao sam prepodne, pio sam vitamine i ispirao grlo slanim rastvorom.

 

Oko 12:30 sam iznenada osetio temperaturu, izmerio 38 i odmah otišao u ambulantu.

 

Tamo upitnik, vađenje krvi, merenje temperature (36,5) i saturacija (98).

 

Doktorka kaže, nakon analize krvi, da imam gnojni čep i da pijem Panklav i Orvagil, po potrebi i Paracetamol, da idem kući i da čekam 2 dana da mi jave.

 

Čisto da znate koliko su stare i aktuelne ove dnevne brojke o broju pozitivnih.

 

  • +1 2
Link to comment
39 minutes ago, gospa buba said:

orvagil se daje izvan ustanove? to mi je novost :unsure:

sent from bubamoto
 

Pila ga nekoliko puta kući. Nisam ni znala da je to neki problem. Pila ga dosta i pokojna mama kad je u sv Savi zapatila clostridiu.

Odličan je za crevne infekcije.

 

@Tale, nadam se da će sve biti ok. Drži se.

 

Link to comment

Koji beše nivo saturacije je za uzbunu i hospitalizaciju? Pisali smo o tome ovde ali ne mogu da pronadjem.

 

Staramajka bolesna, oseca se ko da ju je pregazio kamion, sve je boli, temperatura promenljiva - ima/nema. Bila prvi put kod doktora, nisu joj radili test (?!?), samo snimak pluca i krv, i dali sumamed. E sad, ja imam onaj aliexpress oksimetar, nemam pojma koliko je taj aparatic precizan, meni kad testiram pokaze 97-98%, kod mame 92-93%.

Link to comment
14 minutes ago, goofs said:

meni kad testiram pokaze 97-98%, kod mame 92-93%.

 

ako dobro pamtim, kod tebe je odlicno, kod majke nije dobro ... nemoj me uzimati zdravo za gotovo, neka jos netko kaze

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...