Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Juce mi javila sestra da je nasa ujna koja je bila u bolnici u Nisu zbog korone izlazi u petak. Zena ima 82 godine i astmu i davali su joj kisonik. Srecom uspela je da se izvuce ali tetka ide u Nis da vodi racuna o njoj jer su joj preprucili strogo mirovanje neko vreme.

  • +1 8
Link to comment

In other news, moja komšinica 62 godine, inače doktor opšte prakse u penziji prekjuče je preminula od posledica korone :sad:

Ne možemo baš na pojedinačnim slučajevima donositi sud o tome da li je virus oslabio ili ne.

Link to comment

meni se cini da su se ljudi ponovo opustili zadnjih 2-3 nedelje. do sada bi opet bio haos kao pre mesec dana. 

 

bas dosta sestrinih i mojih prijatelja je dobilo koronu (u srbiji) ...trenutno ih je sestoro, kod kuce su. samo nam je jedan prijatelj zaginuo odmah na pocetku u bolnicu cim se vratio iz izraela. 

 

u usa niko od najblizih. samo prijatelji/poznanici i komsije

Link to comment
1 hour ago, ubibobi said:

 

Ne možemo baš na pojedinačnim slučajevima donositi sud o tome da li je virus oslabio ili ne.

 

Tako je. Pogotovo što se obično sud donosi na osnovu priča sa dobrim ishodima. Kad neko capne ili ostane bogalj, to se smatra za retki izuzetak koji neće mene. Kao u Tolstojevoj "Smrt Ivana Iliča": smrt je nešto što se dešava drugim ljudima.

Link to comment
9 hours ago, precog said:

nikad ga nije ni bilo, zavera neoliberala.

 

 

naravno.

 

@ubibobi

Ne možemo baš na pojedinačnim slučajevima donositi sud o tome da li je virus oslabio ili ne.

 

 

ne mozemo na pojedinacnim, al mozemo na grupnim. ocito je slab cim ste svi ovde i svuda se seckate...da je ozbiljan kao sars ili mers...vec bismo se guzili na novom groblju ko ce pre.

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, mustang said:

 

 

 

 

@ubibobi

Ne možemo baš na pojedinačnim slučajevima donositi sud o tome da li je virus oslabio ili ne.

 

 

ne mozemo na pojedinacnim, al mozemo na grupnim. ocito je slab cim ste svi ovde i svuda se seckate...da je ozbiljan kao sars ili mers...vec bismo se guzili na novom groblju ko ce pre.

Pa dobro sad, nemojmo porediti neuporedivo :D

Činjenicom da Sars i Covid pripadaju porodici koronavirusa se otprilike sve sličnosti završavaju jer se COVID-19 pokazao kao virus velikih brojeva tj. daleko infektivniji od ostalih sojeva koronavirusa ponajviše zbog sposobnosti da skače sa osobe na osobu i pre nego što se osete bilo kakvi simptomi.

 

Suprotno tome, SARS pacijenti su bili najzarazniji samo onda kada su već patili zbog bolesti što je davalo vremena meducinarima da izoluju inficirane.

 

Novi virus je očigledno mnogo lukavijeg ponašanja nego što je procentualno smrtonosniji od SARSA ili MERSA i samo ta razlika (a ima ih još podosta) je bila dovoljna da već sada desetostruko premaši broj žrtava u odnosy na te viruse. I to se nažalost zove evolucija...

Edited by ubibobi
Link to comment

Koliko su meni doktori pričali, iz tog "ponašanja" izviru sve ostale razlike.
Što mi je rekao jedan doktor:
Jedan parametar se promeni i dobiješ "genijalni virus" kome jedva možeš da staneš na rep...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Koliko su meni doktori pričali, iz tog "ponašanja" izviru sve ostale razlike.
Što mi je rekao jedan doktor:
Jedan parametar se promeni i dobiješ "genijalni virus" kome jedva možeš da staneš na rep...

.... Shiit has hit the fan!


I ja sam kratko, dok sam ležao, popričao sa načelnicom klinike. Otprilike ni glave ni repa virusu nego praćenje pacijenata iz dana u dan.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Link to comment

Hepatitis c virus je poznat vec 30 godina pa jos nema vakcine jer jako brzo mutira.
Ova korona nije bas toliko cudo nevidjeno od virusa kakvim ga predstavljaju.

Brze se siri od sarsa zato sto se uglavnom zadrzava u nosu i zdrijelu, a ne sto ima neke prepametne mehanizme.

Edited by Paul Gompitz
Link to comment
5 minutes ago, Paul Gompitz said:

Hepatitis c virus je poznat vec 30 godina pa jos nema vakcine jer jako brzo mutira.
Ova korona nije bas toliko cudo nevidjeno od virusa kakvim ga predstavljaju.

Sa druge strane uspešnost najnovijih interferona je da "začaure" hepatitis c u preko 95% slučajeva.

 

Nema sumnje da će se vremenom stati na put covidu i to negde baš pre pojave nekog novog virusa...

Link to comment
  • 1 month later...

Imam jaku prehladu koja je 99.99% izazvana mojom glupošću (preforsirao se na Staroj planini) pa sam zvao malopre kovid info telefon da pitam koja je procedura. Počelo je sinoć bez temp ali slinavljenje i jak bol u grlu. Trenutno slinim još više i imam 37.7 ali me grlo više ne boli ko juče. Instrukcije su da pratim 2-3 dana simptome pa ako se pojavi još nešto da odem u kovid ambulantu što će biti zabava jer knjižicu nemam od 2013 (imam sve uredno plaćeno ali nikad nisam podigao knjižicu). 

 

Dr koji se javio ne veruje da je korona, kaže da ako večeras skoči preko 38 onda je najverovatnije bakterijski jer kovid najčešće prati temp između 37 i 38 koja traje nekoliko dana i slomi te pre nego što skoči.

 

Imam i dalje čula, premda je sve otupelo jer sam potrošio vrv oko 80 maramica danas i odrao nos...

 

Devojka s kojom sam bio na SP nema simptome nikakve, bar ih jutros nije imala.

 

BTW, ja i inače kao deo terapije pijem sve vitamine i minerale u nenormalnim količinama, pošto posle operacije organizam ne može da ih resorbuje dovoljno.

Edited by Sammael
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...