Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

sestra (70) mi je u ponedeljak doputovala iz amerike. u utorak uveče je počela da se žali da je drma groznica, u utorak joj je bilo bolje. u sredu je počelo da je grebucka grlo, jutros se opet žalila na groznicu. malopre je uradila kućni test. pozitivan je. dve debele crte. keva (92) i ja (68) za sada nemamo simptome.

sad idem da je ubeđujem da idemo u kovid ambulantu.

koja ambulanta na novom beogradu je za određena za kovid pacijente?

Link to comment

obavezno zvati, masa ambulanata za kovid je zatvorena ovog meseca. zemun znam da je ostao da radi, i jedna u gradu sigurno. ostalo sve mora da se pita.

evo. tradicionalno ne sasvim jasno:

U Beogradu nastavljaju da rade kovid ambulante u domovima zdravlja Zemun i Palilula, saopštilo je Ministarstvo zdravlja 28. novembra.

U ostalim domovima zdravlja u glavnom gradu ljudi moći da provere zdravstveno stanje kroz regularne ambulante za respiratorne infekcije, navode iz Ministarstva.

„To će moći bez obzira na to da li lekari posle pregleda posumnjaju na kovid-19 ili na neku drugu respiratornu infekciju.

„Ukoliko se posumnja na kovid-19, brzim testom će se potvrditi ili otkloniti sumnja", navodi se u saopštenju dostavljenom BBC-ju na srpskom.



sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



Link to comment

Opet se u okruženju narod prijavljuje sa pozitivnim testovima.

Novi protokol je da ne testiraju ako nemaš temperaturu, pa i ako imaš pozitivnog u domaćinstvu. Možeš čak da imaš i neke teškoće, nema veze, nemaš temperaturu, nema testiranja, ideš u redovnu ambulantu.

Link to comment

a dobro, ako ce u redovnoj ambulanti da urade shta treba a ne prenesu dalje, i to je ok. ne mozemo vechno biti pod opsadom :unsure: (shto smo stoka kao vrsta, to je druga pricha)


sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment
  • 3 weeks later...

svratim ovdje na svakih par mjeseci kad se zakasljem.

 

dakle, dva dana poslije posjete zubaru kasljem nekako plucno, grlo me malo grebe, mozda sam i malo malaksala ali uzrok moze biti drugdje, neispavana sam pa ne bih tome pridavala ogroman znacaj.

 

lici li to na tekuci oblik kovida, potpuno sam neinformisana o simptomima ove iteracije? djeluje mi da je prebrzo u smislu inkubacije, ali fakat sam isla i u par posjecenih zatvorenih  prostora ovih dana.

Edited by morgana
Link to comment
22 minutes ago, Filozof manijak said:

meni liči, moj koleza iz firme imao iste simptome (posebno taj kašalj i grebanje u grlu), pozitivan na kraju.

 

 

hvala, necu cekati duze od dana na test u tom slucaju.

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

svratim ovdje na svakih par mjeseci kad se zakasljem.

 

dakle, dva dana poslije posjete zubaru kasljem nekako plucno, grlo me malo grebe, mozda sam i malo malaksala ali uzrok moze biti drugdje, neispavana sam pa ne bih tome pridavala ogroman znacaj.

 

lici li to na tekuci oblik kovida, potpuno sam neinformisana o simptomima ove iteracije? djeluje mi da je prebrzo u smislu inkubacije, ali fakat sam isla i u par posjecenih zatvorenih  prostora ovih dana.

 

Moje iskustvo od pre 10 dana. Jedan dan grebanje grla, dan nakon kao kašljucanje, temperatura dve noći i onda par dana neka buđava glavobolja i random preznojavanja u toku dana. Test sad može da se kupi za 380 dinara u apoteci, uspeo sam da nabodem pozitivan test i pre nego što se pojavila kontrolna linija :D Supruga sa skroz istim simptomima, samo bez temperature.

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Dnaralaske said:

 

Moje iskustvo od pre 10 dana. Jedan dan grebanje grla, dan nakon kao kašljucanje, temperatura dve noći i onda par dana neka buđava glavobolja i random preznojavanja u toku dana. Test sad može da se kupi za 380 dinara u apoteci, uspeo sam da nabodem pozitivan test i pre nego što se pojavila kontrolna linija :D Supruga sa skroz istim simptomima, samo bez temperature.

 

 

tenks, imam jedan test negdje po ladicama pa cu da vidim.

 

nadam se da si sada dobro :)

Link to comment
26 minutes ago, Dnaralaske said:

 

Moje iskustvo od pre 10 dana. Jedan dan grebanje grla, dan nakon kao kašljucanje, temperatura dve noći i onda par dana neka buđava glavobolja i random preznojavanja u toku dana. Test sad može da se kupi za 380 dinara u apoteci, uspeo sam da nabodem pozitivan test i pre nego što se pojavila kontrolna linija :D Supruga sa skroz istim simptomima, samo bez temperature.

 

Jasi pio nesto, otac od jutros tako...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...