Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Slušaj, kako meni jednom prilikom reče draga drugarica: ne radis u Urgentnom pa da spašavaš živote, nece posao propasti bez tebe -  batali posao i idi na bolovanje!

Bukvalno nekad mora neko da nam ~naredi.

  • +1 2
Link to comment
11 hours ago, ToniAdams said:

ma jebemu popizdeo sam i ove tri nedelje u kuci, osecam se kao krastavac u teglici tursije, prija mi cak ovo.

samo da se nije potrafilo da imam i selidbu bilo bi sve laganije. 

a i lekar me oduvao, bukvalno me ubedjuje da je normalno da se ima i temperatura i ludacki umor i sve tri nedelje posle kovida, i kao proci ce.

mislim ako ne prodje do kraja nedelje trazim novog lekara pa cu opet bolovanje, jbg.

ako ti je za neku utehu... ja sam pre petnestak godina imala loš imunitet i par zima, svake godine fasovala sam upalu pluća. jednom od tih prilika, završile su se te konjske inekcije antibiotika i bilo mi je bolje, sve ok, ali sam se budila u znoju noću a preko dana sam često imala tako nešto malo iznad 37. dugo se vuklo pa sam otišla kod opšte prakse da vidim šta da radim, a ona mi je rekla, prestani da meriš... ja sam se skandalizovala, ali možda je to stvarno nešto očekivano. znam da je kovid priča za sebe, ali moguće da se tako razvlači svaka upala pluća.

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, ToniAdams said:

a i lekar me oduvao, bukvalno me ubedjuje da je normalno da se ima i temperatura i ludacki umor i sve tri nedelje posle kovida, i kao proci ce.

mislim ako ne prodje do kraja nedelje trazim novog lekara pa cu opet bolovanje, jbg.

Ja sam imao problem sa umorom skoro 6 meseci posle kovida, u početnu to što kažeš, ludački, tipa da sam jedva imao snage da odem na pijacu koje je 200 metara od mene, pa sam se lagano oporavio, ali je bogami je baš potrajalo. Nije bilo šanse da bih mogao da odradim selidbu u prvih dva meseca, tako da nisi neki teži slučaj, ako ti je za utehu. A traži definitivno još bolovanja, ja sam ovde morao da šaljem papire na komisiju da mi odobre još bolovanja posle 2 meseca.

 

Sad izvini što sam donosilac loših vesti, to verovatno znači da imaš onaj long covid, tj da ćeš imati te post simptome još neko vreme.

 

Svako dobro želim.

  • +1 1
Link to comment

Simptomi blago povišene temperature koja traje, hroničan umor, znojenje i zamaranje mogu da se podvedu pod tzv. subfebrilna stanja. Znam neke ljude kojima je više godina to trajalo iako su sve analize bile pri normalnim parametrima. Vremenom im se postepeno regulisalo a da nisu ni primetili.

 

Okidači mogu biti razni, od posledica virusnih infekcija preko stresa do hormonskih fluktuacija tako da ima nekog smisla u tome što ti je dr.rekla da se ne opterećuješ merenjem temperature, pogotovo ako analize isključuju patološka stanja. 

  • +1 4
Link to comment
41 minutes ago, msv said:

Zvanično pozitivan, prvi put od početka, sa 3 Rajfajzena. Od simptoma kašalj, temperatura sinoć 38.4, danas normalna, saturacija preko 99%.

Amoksiklav, paracetmol, vit. D i C, Zn, Se, Mg, seropeptaza, čajevi i bleja...

Šta je seroreptaza?

Ne deluje strasno, pa neka na tome i ostane i da brzo ozdravis!

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...