Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

7 hours ago, mraki said:

Možeš li malo detaljnije o tom tvom iskustvu sa kovid vakcinom? Ili link ka postu ako si već pisao. @Drako

Ne moze:

8 hours ago, Drako said:

... imam vrlo negativno misljenje o njima, no ne bih dalje sirio pricu, kada ovo bude jednom proslo, mozda se i osvrnem na mnoge stvari u vezi toga.

To ce kada sve prodje, u memoarima, nemoj slucajno neko da se ovajdi iskustvom...

Lik na sve to radi u zdravstvu, kako je sam napomenuo... :isuse: 

8 hours ago, Drako said:

Ja nigde ne povladjujem vecinskom misljenju, vec pisem onako kako mislim. O vakcinama protiv korone mislim ono sto mislim na osnovu licnog iskustva, koje je bilo takvo da sam ja odustao od trece doze, a gledajuci kroz sta prolazim, moja zena koja spada u rizicnu grupu, pa i moja cerka su potpuno odustale od vakcinacije. Inace, oba deteta su mi uredno vakcinisana svim mogucim vakcinama, a kcerku smo svojevremeno zastitili i dodatnim vakcinama, poprilicno skupo ih plativsi.

Ipak, on ima misljenje!

A njegovo lose iskustvo je vise nego dovoljno u poredjenju sa - da se pretpostaviti - iskustvima poprilicnog broja vakcinisanih iz okruzenja...

I nevakcinisanih.


 

Quote

 

Sto je problem da se prihvati tudje lose iskustvo...

 

Naravno da nije: narocito kada se saopsti, sazna nesto o tom losem iskustvu, pomogne nekom...

A, da: o tome cemo kada sve prodje... :isuse: 

 

Quote

Ja apsolutno nikog ne odgovaram da primi vakcinu, ali i ne pokusavam da sakrijem ono sto se meni dogodilo, pa svako neka odmeri sta ce i kako ce.

Ih!

Ne krijes sta ti se dogodilo, ali si pristalica istorijske distance: kada sve prodje, pa da k'o ljudi sednemo...

 

Quote

Kao sto su svi u mom okruzenju upoznati da sam potencijalno rizican zbog brojnih kontakata koje imam sa ljudima...

Takoe, majstore: neka se okruzenje prilagodjava, sta tu koji...

 

Quote

...tako i svima koji me pitaju ispricam svoje lose iskustvo.

Pa, evo pitam te: kakvo je tvoje lose iskustvo posle komada 2 pelcovanja?

 

 

Inace, javlja mi se da je ovde u pitanju antivakser taktika, pristup #378, ali 'ajde, lik nikoga ne odgovara, ali...

Saznacemo jednog dana ako budemo imali srece...

  • +1 5
Link to comment

I mene zanimaju te grozomorne reakcije na vakcinu, i to drugu.

Pošto sam ja recimo imao jaču reakciju na vakcinu protiv gripa (negde 2003) i doktor mi je, kao i za ovu rekao da je to normalno i ne vidim nikakve razlike...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Na sve to lik je i 1 humanista: upotrebio je sebe kao zamorce za vakcine, da bi onda na osnovu svog pojedinacnog iskustva odlucio da porodica, zena, kcerri ne prime vakcinu...

I budu, kao takve, slobodne, pustene medju narod...

1 zrtva takoreci, dobili smo srpsku verziju dr. Salka...

 

 

Edit: i, naravno, on nikoga ne sprecava, odvraca...

Ali da se zna da ako primis 3 dozu moze da ti se dogodi nesto strasno, jos strasnije od onog posle 2 doze... :D 

Edited by namenski
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Evo, saznacete odmah...

Krenulo je na dan revakcinacije, uvece, laganom glavoboljom i jezom, koje sam pripisao nuspojavama.

U naredna dva dana, glavonolja postaje nesnosna, a bolovi koji lome kosti sve jaci i jaci, uz sve cesci gubitak daha, takav da mi je na kraju trebalo po 20 minuta da se popnem na drugi sprat. Cetvrti dan krece nesnosno probadanje u ledjima uz neverovatno znojenje, da se desavalo da mi majica bude potpuno mokra od znoja nakon 20-ak minuta.

To vece, nakon sto nisam mogao da sastavim dve suvisle recenice moja supruga resava da se vrati sa sinom od svojih (mislim da joj je i kcerka ispricala kroz kakvu, sad vec agoniju prolazim). Ujutru, nemam snage da ustanem iz kreveta i pocinjem da gubim orijentaciju u prostoru, a svaki pokusaj odlaska u wc se zavrsava na patosu jer me noge jednostavno ne drze. Zena mi kaze da sam bukvalno mrtvacki bled i da izgledam kao da sam preziveo udarac kamiona...u jednom trenutku, gubim dah i teskom mukom disem, plitko i isprekidano...tu sam se vec pomirio da je doslo moje vreme...

Uvece je sve pocelo da se smiruje, glavobolja da se stabilizuje u neke normalne okvire, disanje, iako jos uvek plitko je bar bilo ravnomerno, a mogao sam i koliko toliko normalno da se oslonim na svoje noge.

Ali, od tada, vec do drugog sprata gubim dah, vrlo se brzo zamaram, gubim koncentraciju povremeno...

Obzirom da radim tamo gde radim, a da tu radi i moja supruga, slicne price smo culi od sasvim velikog broja ljudi.

Znam da pojedinci ovde nece poverovati, ali to vec nije moj problem, ja jos jedino mogu da okacim svoje potvrde o vakcinaciji.

  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, Frank Pembleton said:

I mene zanimaju te grozomorne reakcije na vakcinu, i to drugu.

Pošto sam ja recimo imao jaču reakciju na vakcinu protiv gripa (negde 2003) i doktor mi je, kao i za ovu rekao da je to normalno i ne vidim nikakve razlike...
... Shiit has hit the fan
 

Nema te ovdje što zanimati jer je riječ samo o manifestaciji jednog standardnog lika iz galerije antivakserskih online influencer likova:

 

x. Svjedok pokajnik:

on se, pun pouzdanja, i nije antivakser, dao uvući u to, ali je tek kod drugog uboda shvatio koliki je to zulum™ i sad nam o tome nerado™ svjedoči. Nebi™ on odmah u detalje i nebi™ sad, ali primjer upozorava. Ako je on, pride i, oh koje li slučajnosti, zdravstveni radnik, auctoritas, i to malo bitniji od noćnog portira, stao kod treće doze, prst na čelo, burazeru, ima li smisla da ti, burazeru, kreneš u prvu uopće, a kamoli drugu, treću? Aaa? A? A sve će se saznati tek za koju godinu, kapiraš....

Edited by Roger Sanchez
  • +1 9
  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment

Namenski, aj ne seri, onako, ljudski ti kazem... ako u tvojoj porodici ti odlucujes u ime svoje porodice, kod mene to nije slucaj, u mojoj porodici svako samostalno donosi odluke.

Jedino za sta si u pravu je da je supruga zaista sacekala da vidi kako cu da prodjem, jer ima odredjene komorbiditete, ali i informacije koje joj se nisu dopale. To smo u dogovoru uradili, a ja njoj, kao vrsnom lekaru sigurno vise verujem nego tebi ili bilo kome sa ovog foruma.

To sto se vama ne svidjaju istine koje se ne uklapaju u vase projekcije sveta, to je vas problem.

 

 

Link to comment
6 minutes ago, Drako said:

Evo, saznacete odmah...

Krenulo je na dan revakcinacije, uvece, laganom glavoboljom i jezom, koje sam pripisao nuspojavama.

U naredna dva dana, glavonolja postaje nesnosna, a bolovi koji lome kosti sve jaci i jaci, uz sve cesci gubitak daha, takav da mi je na kraju trebalo po 20 minuta da se popnem na drugi sprat. Cetvrti dan krece nesnosno probadanje u ledjima uz neverovatno znojenje, da se desavalo da mi majica bude potpuno mokra od znoja nakon 20-ak minuta.

To vece, nakon sto nisam mogao da sastavim dve suvisle recenice moja supruga resava da se vrati sa sinom od svojih (mislim da joj je i kcerka ispricala kroz kakvu, sad vec agoniju prolazim). Ujutru, nemam snage da ustanem iz kreveta i pocinjem da gubim orijentaciju u prostoru, a svaki pokusaj odlaska u wc se zavrsava na patosu jer me noge jednostavno ne drze. Zena mi kaze da sam bukvalno mrtvacki bled i da izgledam kao da sam preziveo udarac kamiona...u jednom trenutku, gubim dah i teskom mukom disem, plitko i isprekidano...tu sam se vec pomirio da je doslo moje vreme...

Uvece je sve pocelo da se smiruje, glavobolja da se stabilizuje u neke normalne okvire, disanje, iako jos uvek plitko je bar bilo ravnomerno, a mogao sam i koliko toliko normalno da se oslonim na svoje noge.

Ali, od tada, vec do drugog sprata gubim dah, vrlo se brzo zamaram, gubim koncentraciju povremeno...

Obzirom da radim tamo gde radim, a da tu radi i moja supruga, slicne price smo culi od sasvim velikog broja ljudi.

Znam da pojedinci ovde nece poverovati, ali to vec nije moj problem, ja jos jedino mogu da okacim svoje potvrde o vakcinaciji.


Evo ja ti prvi verujem da je bilo tako. Interesuje me samo sta je rekla hitna pomoc nakon sto te je odvela u bolnicu? Ili te je zena ostavila mrtvacki belog na podu bez daha?

 

Dalje, postoji vrlo jednostavno objasnjenje za takvu reakciju. Desava se retko ali je moguce, zove se superinfekcija o moze nastupiti ako si vec inficiran i u toku infekcije primis vakcinu. Tada moze nastati splet okolnosti u kome se pospesuje prodor virusa u celiju. To jedan (ne glavni) od razloga zasto se bolesni ne vakcinisu.

 

Ali najbitnije: ti si na osnovu svoje profesije rekao da su vakcine sranje, to nema veze sa tvojim licnim iskustvom za koje ti verujem. I to je, izvini, bullshit.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

@Drako
Dakle ta katastrofa je trajala dva dana?

Nego jesi li išao posle na pregled, da vidiš da nisu ostale neke trajne posledice i šta kažu doktori?
 

Samo se malo strpi, da koncipira prilagođenu pripovjetku u skladu s tvojim feedbackom

Link to comment

Na vakcinu protiv zute groznice (btw dozivotna), kolega i ja nismo imali nikakvu reakciju, dok se treci kolega 15 dana rastavljao sa zivotom, uz groznicu, visoku temp i bolove u celom telu.

Od vakcine protiv variole sam mesec dana svakodnevno morala u bolnicu da mi prze tkivo. Ostalim ljudima nista!

Nit su te vakcine nove, nit usle po ubrzanom postupku. Jednostavno je reakcija na svaku vakcinu individualna. Uvek je tako bilo i bice. Strasno je koliko se ljudi primili na ove antivakserske price.

Ako odobre cetvrtu dozu za kovid, odmah cu je primiti!

 

  • +1 6
Link to comment

Moj prijatelj je zaglavio bolnicu 25 dana. Na ivici je bilo da ostane nepokretan. Krenulo je od klasičnog bola u ruci došlo je do otkazivanja mišića. Posle druge doze je to bilo. Druga doza u martu znači među prvima koji je uspeo da dođe do Fajzera, što će reći vakser. On i dalje svoje društvo ohrabruje da se vakcinišu, ako nisu.

Glupo je praviti se da nema i teških nusefekata.

 

Edit: nije bila super infekcija, jer je to prvo našta su lekari sumnjali.

Edited by Jozef K.
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...