Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

36 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

Rekli mi intenzivno mirovanje da ne izlazim vise nigde da pratim sve parametre redovno, ako se bilo sta pogorsa odmah da se javim i odem da uradim lab: ako ne za 7 dana kontrola i lab, snimak pluca ponovo.

I nemoj da se zezas, slusaj doktore. Cak i kad ti je bolje, ne znaci da ti je zaista bolje.

 

Drzi se, cuvaj se...

Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

I nemoj da se zezas, slusaj doktore. Cak i kad ti je bolje, ne znaci da ti je zaista bolje.

 

Drzi se, cuvaj se...

Sve sto sam izlazio moralo je zbog mrtve kovid ambulante i procedure da je na jednom mestu pregled, na skroz drugoj lokaciji 2 km dalje analize, pa opet u kovid amb na analizu analiza i tako 2 dana, svuda se ceka red ispocetka. Pakao! Bukvalo samo ko bas mora nek ide u kovid ambulantu ovih dana, idite privatno ako ikako mozete, rade sve iste analize i prepisuju iste terapije…

  • +1 4
Link to comment
4 hours ago, Filozof manijak said:

Da se upišem i ja, sad kad je sve prošlo kako treba. Nisam hteo ranije, pošto nisam od onih koji vole baš sve da dele sa forumom, ali sam na kraju prelomio.

Početkom decembra javljaju mi roditelji iz Bora (70 i 66godina) da su pozitivni. Prvo je zakačio otac kojem đavo nije davao mira da sedi kući, nego je lofrao po gradu, Lindi i stranačkim sastancima, i negde je pokupio virus (kapiram da je delta u pitanju, pošto omikron tad još nije aktuelan u nas), onda je zarazio i majku. Naravno, oboje su bili nevakcinisani jer ne znaju oni kakve su te ne neproverene i zapadne vakcine :isuse:, a oboje magistri prirodnih nauka u penziji i redovno se vakcinišu protiv sezonskog gripa. Nisu pomagale ni svađe, ni molbe, ni ucenjivanja, tako da sam na kraju digao ruke od ubeđivanja da se pelcuju. Matori prvih nekoliko dana nije ni priznavao da je u pitanju korona, nego obična prehlada koju je pokupio na protestima. Kad je majka posle 2 dana počela da oseća simptome, testirali su se brzim antigenskim testom i - naravno, dve crte. 
Prvih nedelju dana imaju povišenu temperaturu, na vezi smo tri puta dnevno, mene nervoza i briga izjedaju u N. Sadu, ali rekoh dobro su za sada, nema potrebe da se cimam do Bora. No, prolazi par dana, ćaletu je sve gore, ne može bukvalno da ustane iz kreveta. Đavo je odneo šalu kad je pao u kupatilu u nesvest, zovi hitnu, on odbija da ode sa njima, zovi majku, ona ne može da ga ubedi. Istovremeno, i njoj je sve gore, odlazi na kontrolu u Dom zdravlja, oni joj odmah pišu uput za borsku bolnicu, saturacija 87. Na kraju posle ne znam koliko poziva, kumljenja i moljenja, on se nekako spakuje, seda u auto i odlazi u bolnicu zajedno s njom. 

Ja brzinski zatražim godišnji (sva sreća da je šefica letos jedva preživela kovid, pa je imala razumevanja i preskočila ustaljenu proceduru), zapalim za Bor, ulazim u stan, dezinfekcija cele gajbe, provetravanje i jebeno čekanje. Oni su oboje u bolnici na kiseoničkoj potpori, zovo bolnicu, nosi im potrebne stvari i lekove koje koriste kao redovnu terapiju. Majci je malo bolje posle nekoliko infuzija, ali matorom je sve lošije, i posle par dana ga transportuju za Kruševac (imao je saturaciju 85 na 40l kiseonika) pošto u borskoj bolnici nemaju centralni kiseonik niti potrebne terapije za teže slučajeve. I sad, prepodne svakodnevno vozim do Kruševca i nazad, nosim odeću, vodu i ampule kortikosteroida Lemod-solu, pošto je u kruševačkoj kovid bolnici nestašica istih, a popodne nosim majci šta joj sve treba. Nju otpuštaju iz bolnice posle par dana, dovodim je kući, jedva se popela uz stepenice. Aj sad polako, brini o njoj, kupuj šta treba, kuvaj, peri, teraj je da uzima redovno terapiju, srećom pa je ona bar razumna i bila srednje težak slučaj. Nosimo maske po stanu, ona se poluizolovala u mojoj staroj sobi a ja u dnevnoj, al džaba.

Posle 4 dana od njenog otpusta mene hvata temperatura 38 i po, trese me celu noć (2x atrazenekovan, taman je trebalo da se bustujem ali nisam zbog hitnog odlaska u Bor). Sutradan odlazim do kovid ambulante - i pozitivan. Kreće drkanje po ambulantama, laboratorijama, rendgenu, krvna slika i prvi snimak pluća su mi čisti, crp u granicama normale. Imao sam temperaturu 4-5 dana i prestala je, sporadično kašljem, izgubio miris, i osećam neki gadan metalni ukus u ustima. Od terapija dobio pancef, vitamine, cink, kardiopirin, probiotik, nolpazu - nikad u životu nisam pio toliko tableta i kapsula. Na prvoj kontroli posle 7 dana krvna slika mi je odlična, ali na plućima mi se se vidi senka i začetak pneumonije. Što je najgore, ja se sve vreme od prestanka temperature osećam relativno dobro, osim što imam suv kašalj. Sad sam na pojačanoj terapiji do nedelje, pa ćemo videti kakvo je stanje. 
U međuvremenu, matori doživi infarkt pluća u krušavačkoj bolnici, jedva je pretekao, i posle toga mu se stanje postepeno poboljšava. Ali tih nekoliko dana je bio pakao dok mu nije krenulo na bolje. Danas su ga skinuli sa kiseonika. Sad čekamo da ga otpuste za nekoliko dana ako sve bude kako treba.

Naravoučenije, čim osetite prve simptome, ne časite nego odmah na testiranje da bi dobili terapije, ovo sranje je podmuklo do bola.

 

Svaka čast na snazi i angažovanju, nešto slično sam prolazio i ja sa majkom u decembru pre godinu dana, kada je deset dana nisu hteli primiti u bolnicu, a žena se potuno oduzela uz sve ostale simptome. Na žalost, moja priča nije imala srećan kraj, i da budem iskren, od tog momenta država Srbija moj je krvni neprijatelj.

 

Naravoučenije ovog gore je VAKCINIŠITE SE LJUDI, vakcina spasava glavu.

 

Ovo pisanije bi u stvari trebalo deliti po društvenim mrežama, možda bi se još neko dokopao zdravog razuma.

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Boza_zvani_Pub said:

Sve sto sam izlazio moralo je zbog mrtve kovid ambulante i procedure da je na jednom mestu pregled, na skroz drugoj lokaciji 2 km dalje analize, pa opet u kovid amb na analizu analiza i tako 2 dana, svuda se ceka red ispocetka. Pakao! Bukvalo samo ko bas mora nek ide u kovid ambulantu ovih dana, idite privatno ako ikako mozete, rade sve iste analize i prepisuju iste terapije…

 

Trenutno nema mesta ni kod privatnika, zakazuju danas za subotu. Doduse, sve koji imaju bilo kakav potencijalni kovid simptom (pre svega temperaturu), pozitivni ili ne, guraju u svoje kovid centre, pa to stvara pomalo usko grlo.

Ja se iskreno nadam da je ovo sada samo posledica praznika, da su ljudi cekali da sve proradi da bi isli da se lece i cinjenice da je dosta lekara spojilo odmore/praznike/bolovanja, i da ce bar malo da se unormali nakon Bozica.

Ovo sad je nenormalno, ne mozes doci do pregleda, a kamoli do drzavnog PCRa i papira za bolovanje. 

  • +1 1
Link to comment
[mention=4190]Filozof manijak[/mention]
U šoku sam šta čitam od tebe, toliki pakao i stres prolaziš a na forumu držiš duh na nivou tako da ni ne znamo da ti treba veliki hug od nas. 
Samo se ti oporavi što pre a s matorim čim izađe obavi jedan ozbiljan razgovor. Oni su gori od dece kad dođu u neke godine, da poludi čovek od njih.
Javljaj nam se. 
I meni palo na pamet kako se držao u ovoj virtuelnoj pripizdini, ali mi frka bilo dane ispadne da ga prekorevam...
Manijače [emoji123][emoji123][emoji123]







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

 

Trenutno nema mesta ni kod privatnika, zakazuju danas za subotu. Doduse, sve koji imaju bilo kakav potencijalni kovid simptom (pre svega temperaturu), pozitivni ili ne, guraju u svoje kovid centre, pa to stvara pomalo usko grlo.

Ja se iskreno nadam da je ovo sada samo posledica praznika, da su ljudi cekali da sve proradi da bi isli da se lece i cinjenice da je dosta lekara spojilo odmore/praznike/bolovanja, i da ce bar malo da se unormali nakon Bozica.

Ovo sad je nenormalno, ne mozes doci do pregleda, a kamoli do drzavnog PCRa i papira za bolovanje. 

Verovatno jeste do Božića. Brat mi je pozitivan a pre 3 dana je sve brzo odradio u covid ambulanti na Vračaru. Ja sam sinoć bio u Medigrupu na NBG i to baš u Kovid terminu i nije bilo nikakve gužve.

Link to comment

Ponedeljak podne brzi antigenski negativan, sreda oko 13h PCR upravo stigao kao pozitivan. Nema temperature od utorka tako da se nadam da sam najgore pregurao već.

  • +1 8
Link to comment

Poznanica koja radu u Medigrup kaže da su "digli" sve zaposlene da pojačaju svoj kovid deo, nisu još videli ovakvu navalu...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...