Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ne znam šta da radim

 

 

dal da idem da se testiram, zbog kombinata i ljudi tamo, da se nelažemo prijalo bi mi 14 dana izolacije. sad ako nisam fasovao omikron velika je verovatnoća da ću ga tamo zakačiti. ili ako bude sve kao danas(bez t° i grlo u fazi smirivanja) da se pravim lud

 

:huh:
 

 

e

@Zli Gli možeš samo merdžanu da dobiješ

:sleep:

Odgovorno je testirati se :).

Uradi antigenski privatno, to ti je najlakse 

Edited by Sandradjer
  • +1 1
Link to comment
ne znam šta da radim
 
 
dal da idem da se testiram, zbog kombinata i ljudi tamo, da se nelažemo prijalo bi mi 14 dana izolacije. sad ako nisam fasovao omikron velika je verovatnoća da ću ga tamo zakačiti. ili ako bude sve kao danas(bez t° i grlo u fazi smirivanja) da se pravim lud
 
:huh:
 
 
e
[mention=102]Zli Gli[/mention] možeš samo merdžanu da dobiješ
[emoji99]
U kovid ambulanti možeš da fasuješ kao i u maksiju ideji ili tako negde.
Ako ti je toliko frka uradi onaj PCR za kintu na aerodromu.
Pa ako si pozitivan, ti u ambulantu onda ti je svejedno...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
5 minutes ago, napadaj said:

 

 

Idi da se testiraš zbog sebe

pa gledaj shta cesh. ili kulirash 14 dana ili idesh i shirish nepoznate entitete :hihi:

 

esencijalno je da se osecash dobro, pa kakogod.

Edited by gospa buba
Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

takodje, i niko nema ozbiljnije simptome, nos, grlo, blaga temperatura, i to je to. a svuda ogromni redovi, ispred laboratorija i kovid ambulanti. stvarno nisam pametan da li ima potrebe za tim i sveopstom histerijom.

 

Ne znam ništa više ni sama,  ali ako biram sveopštu histeriju ili (bilo čiju) smrt i zdravstvene komplikacije, biram sveopštu histeriju. :/

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

ne znam šta da radim

 

 

dal da idem da se testiram, zbog kombinata i ljudi tamo, da se nelažemo prijalo bi mi 14 dana izolacije. sad ako nisam fasovao omikron velika je verovatnoća da ću ga tamo zakačiti. ili ako bude sve kao danas(bez t° i grlo u fazi smirivanja) da se pravim lud

 

:huh:

@Zli Gli

 

Mene grebe grlo od juce i to je to od simptoma. Vrv od deteta pokupio nesto. A da idem da cekam pcr test, zaradicu virus sigurno ako ga nemam. Videcu sutra sta cu zavisno od simptoma jbg

 

A u svet ne idem svakako

Edited by Caligula
Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Da nisu testovi falicni? Nisam jos cuo za mnogo slucajeva da su pozitivni nakon 10+ dana.

 

Ja znam za par i nakon 20-25 dana...

 

Probacu veceras ili ujutru drugu kutiju (i drugi model testa), pa cemo videti da li ima razlike.

 

Mislim, i meni je malo neobicno da je toliko veliki viral load, a (skoro) bez simptoma. Osim ako 2.5xM ne cini cuda i ne dozvoljava da ode dalje od nosa. Culo mirisa mi je tu sve vreme.

Link to comment
 
Ja znam za par i nakon 20-25 dana...
 
Probacu veceras ili ujutru drugu kutiju (i drugi model testa), pa cemo videti da li ima razlike.
 
Mislim, i meni je malo neobicno da je toliko veliki viral load, a (skoro) bez simptoma. Osim ako 2.5xM ne cini cuda i ne dozvoljava da ode dalje od nosa. Culo mirisa mi je tu sve vreme.
Jesi bio kod doktora? Kakva je praksa u kraljevini, generalno sa odlaskom kod doktora i lekovima koje (ako) prepisuju?
Link to comment
1 minute ago, Zlurad said:
13 minutes ago, jms_uk said:
 
Ja znam za par i nakon 20-25 dana...
 
Probacu veceras ili ujutru drugu kutiju (i drugi model testa), pa cemo videti da li ima razlike.
 
Mislim, i meni je malo neobicno da je toliko veliki viral load, a (skoro) bez simptoma. Osim ako 2.5xM ne cini cuda i ne dozvoljava da ode dalje od nosa. Culo mirisa mi je tu sve vreme.

Jesi bio kod doktora? Kakva je praksa u kraljevini, generalno sa odlaskom kod doktora i lekovima koje (ako) prepisuju?

 

Nisam. Praksa je takva da ne ides kod doktora ako ti nije lose. Sedi kod kuce u samoizolaciji i pazi se:

 

Quote

Most people with coronavirus (COVID-19) feel better within a few weeks. You may be able to look after yourself at home while you recover.

 

Quote

Treating a high temperature

If you have a high temperature, it can help to:

  • get lots of rest
  • drink plenty of fluids (water is best) to avoid dehydration – drink enough so your pee is light yellow and clear
  • take paracetamol or ibuprofen if you feel uncomfortable

 

Quote

Treating a cough

If you have a cough, it's best to avoid lying on your back. Lie on your side or sit upright instead.

To help ease a cough, try having a teaspoon of honey. But do not give honey to babies under 12 months.

If this does not help, you could contact a pharmacist for advice about cough treatments.

 

Quote

Do not go to a pharmacy

If you have COVID-19 symptoms, stay at home.

If you live with someone who has symptoms, you may also need to stay at home. Find out about when to self-isolate.

Try calling or contacting the pharmacy online instead.

 

Quote

Things to try if you're feeling breathless

If you're feeling breathless, it can help to keep your room cool.

Try turning the heating down or opening a window. Do not use a fan as it may spread the virus.

You could also try:

  • breathing slowly in through your nose and out through your mouth, with your lips together like you're gently blowing out a candle
  • sitting upright in a chair
  • relaxing your shoulders, so you're not hunched
  • leaning forward slightly – support yourself by putting your hands on your knees or on something stable like a chair

Try not to panic if you're feeling breathless. This can make it worse.

 

E ako krene da ti bude losije, onda

 

Quote

Get advice from NHS 111 or a GP if:

  • you're feeling gradually more unwell or more breathless
  • you have difficulty breathing when you stand up or move around
  • you feel very weak, achy or tired
  • you're shaking or shivering
  • you've lost your appetite
  • you're unable to care for yourself – for example, tasks like washing and dressing or making food are too difficult
  • you still feel unwell after 4 weeks – this may be long COVID

Go to 111.nhs.uk, call 111 or call your GP surgery.

 

I u najgorem slucaju:

 

Quote

Go to A&E immediately or call 999 if:

  • you're so breathless that you're unable to say short sentences when resting
  • your breathing has got suddenly worse
  • you cough up blood
  • you feel cold and sweaty, with pale or blotchy skin
  • you have a rash that looks like small bruises or bleeding under the skin and does not fade when you roll a glass over it
  • you collapse or faint
  • you feel agitated, confused or very drowsy
  • you've stopped peeing or are peeing much less than usual

 

Ima posle i deo o puls oksimetrima:

 

95-100 sedi kod kuce i meri,

93-94 - zovi 111 ili doktora,

ispod 92 - zovi/idi u hitnu

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...