Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

1 hour ago, Boza_zvani_Pub said:

 Inace dali su mi i ovaj britanski lek novi bas za koronu (molnupiravir) pa pijem i to pored antibiotika.

Izvini, ne želim da budem indiskretna, odgovori ako želiš .

Jesi li ti po bilo čemu rizičan, ili taj lek daju svima ? 

 

Link to comment
25 minutes ago, dùda said:

Izvini, ne želim da budem indiskretna, odgovori ako želiš .

Jesi li ti po bilo čemu rizičan, ili taj lek daju svima ? 

 

Ne daju svima. Izdaje se direktno na salteru kovid ambulante ako prepise lekar na pregledu, nema u apoteci. Jesam rizican malo - po dijagnozi, ne po godinama. Takodje, lek daju samo ukoliko se javis sa ranim simptomima, kasnije nema poente.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

Ne daju svima. Izdaje se direktno na salteru kovid ambulante ako prepise lekar na pregledu, nema u apoteci. Jesam rizican malo - po dijagnozi, ne po godinama. Takodje, lek daju samo ukoliko se javis sa ranim simptomima, kasnije nema poente.

Hvala ti puno na odgovoru :). I naročito ovo za rano javljanje.

Muž i ja smo potpuno kao ti što se vakcina tiče, pa se raspitujem za nedajbobe, jer mi je muž baš baš rizičan.

  • +1 1
Link to comment

Imam jedan uzorak od 10 ljudi razlicite starosti koji su se zarazili na nekom okupljanju. Svi su prosli ok, tipa niko nije zaglavio bolnicu, nego kod kuce svi. Ne zna se, ali se cini kao da je ovaj omikron. 

Bukvalno se na ovom malom uzorku vidi znacaj vakcina kad ih poredjam po tegobama koje su imali. Svi vakcinisani (troje 2 doze, ostali 3 doze i tu se vidi ta razlika u korist ovih sa 3 doze), osim jednog deteta (i dete preguralo bez problema)

  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment

koleginica sa kojom radim pozitivna. od petka kašlje i ima blago povišenu temperaturu. busterovana početkom septembra kad i ja ali se prošle nedelje šetkala okolo.

juče sam bila ubeđena da sam i ja fasovala jer me je bolela glava. danas mogu da trčim maraton. nadam se da će tako i da ostane. 

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, Hermetico said:

Pozitivni, na raspustu  :frust:

 

Sedimo u čudu, naznaka nula. Spremali se na neke akcije, kad ono plus. Sad planiramo karantinski kulturno-umetnički program. Vozimo drugi krug, nadamo se ovog puta asimptomatično

vec si imao ? i bese triput vakcinisan ?

Link to comment

Ja imam 37.4, nos mi je zapušen i kašljem. Prošle nedelje sam spao s nogu od posla i događaja popodne/uveče svakog dana, plus vozio bicikl po gradu 1. i 2. januara nedovoljno dobro obučen, pa se nadam da su u pitanju pad imuniteta i prehlada. Isto ovako sam se osećao u septembru i bio negativan, prošlo je posle jednog dana.

Idem popodne na testiranje.

  • +1 6
Link to comment

Ja sam se testirao antigenskim iz apoteke i ispada da sam negativan, odnosno imam samo horizontalnu crtu na C. Sinoc sam imao temperaturu pracenu drhtavicom i prolivom. Za novu godinu i reprizu se pio viski i pivo, a onda smo drugog isli na 10-o km hajking, uz jako znojenje, skidanje na majice i slicne gluposti

Link to comment

Imala sam vrlo rizican kontakt i sad imam neke najblaze simptome na svetu, ali mi je palo na pamet da bih volela da imam drzavnu potvrdu da sam prelezala - zbog kovid pasosa (sinopharmovka fajzer buster).

 

Sta mislite, da li bi mi priznali pcr iz tipa Batuta na sopstveni zahtev, ne mili mi se u kovid ambulantu, dobro se osecam, osim glavobolje i kijanja i cinjenice da sam bukvalno progutala pljuvacku zarazene osobe (ne zelim ni da se secam, kamoli pisem kako)

  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...