Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Kćerkica (puni uskoro 5) od noćas konstantno ima 38+ temperaturu. Redovno išla u vrtić, kontaktirali smo ih i kažu da nema novih slučajeva, svi koji su bili prošle nedelje i dalje su redovni. Doktorka kaže da u domu zdravlja ne testiraju klince, prepisala vitamin D + cinkić + paracetamol za obaranje temperature.

Da li ići kod privatnika na brzi antigenski ili neki drugi test u tom uzrastu?

Dodatno imam revakcinu fajzerom u srijedu, pa sam neodlučan i s tim u vezi.

Link to comment

Odgovaram sam sebi ali možda nekom bude značilo - radili smo analizu krvi i parametri su uglavnom granični, ukazuju na neku virusnu infekciju. Antigenski test može da ošteti sluzokožu djeteta ukoliko ono ne sarađuje pa se izbjegava u tom nekom uzrastu. 

Sinoć smo imali i do 39 ali je noć protekla dobro i danas smo dosta bolje.

Ja sutra idem po svoju dozu fajzera pa kako god.

  • +1 6
  • Hvala 2
Link to comment
50 minutes ago, keitel said:

Antigenski test može da ošteti sluzokožu djeteta ukoliko ono ne sarađuje

Našem klincu radili PCR, majstor oko nosa malo i plitko prčkao ali ga u usta zavukao momački. Jeste morala poluga da radi, mučenik se borio kao lav

  • Wub 2
Link to comment

Iz grla i nekako ali iz nosa ne bih deci vadila bris ako baš ne moram.

Meni su suze pošle kad mi je rađen, mislim da mi je radila zapravo biopsiju mozga. 

Link to comment

Ja sam od februara ponovo redovno testiran (recimo na 7 dana), ovog puta u zavodu za biocide (proslog leta su nam dolazili na posao, iz istog zavoda), i primetio sam ociglednu razliku izmedju proslogodisnjeg uzorkovanja i ovog u zadnja dva meseca. Prosle godine je onaj stapic isao skroz gore do lobanje cini mi se, nisam mogao da zaistavim suze dva minuta posle uzimanja brisa, sada medjutim samo malo udje u nos i gotovo, skoro da osetim nista, nikakva neprijatnost ili suze. Ista stvar za grlo, prosle godine se zakasljavam jer mi je usla u pluca, sad samo malo zagrebe iza jezika i gotovo. Ne znam... Nisam pametan... Mislio sam mozda tripujem, ali su kolege sve odreda potvrdile. 

Link to comment
6 hours ago, Valkyrie said:

Iz grla i nekako ali iz nosa ne bih deci vadila bris ako baš ne moram.

Meni su suze pošle kad mi je rađen, mislim da mi je radila zapravo biopsiju mozga. 

 

Ja sam juce po prvi put uradila test iz nosa (do sada sam i bila samo jednom testirana, iz grla, a sad imamo te brze testove za kucnu upotrebu pa smo se testirali pred susret sa muzevljevim bratom) i nisam mogla da prestanem da kijem. Apsolutno nemoguce, n puta sam gurala u nos, na kraju i muz probao i to je bio haos, onda sam sledecih pet minuta i dalje kijala i tresla se sva :D

Dete je pak kod pedijatra ucestvovalo u dobrovoljnoj studiji pre nepunih mesec dana i covek mu je uzeo bris i iz nosa i iz grla, ovaj nije ni trepnuo. "Zar je vec gotovo?" Verovatno je za nos pomoglo to sto je danima slinavio pa smo mu isisavali nos uz njegovu pomoc (on turi u nozdrvu a ja "povucem"). E sad, imam utisak da je taj stapic koji mu je gurao u nos drukciji od ovog koji mi imamo u tom kucnom setu, ali mozda me izgled i vara.

Link to comment
Iz grla i nekako ali iz nosa ne bih deci vadila bris ako baš ne moram.
Meni su suze pošle kad mi je rađen, mislim da mi je radila zapravo biopsiju mozga. 
ono shto je interesante kod tog brisa mozga je shto je sve gori shto ti vishe rade. ja radim jednom mesechno vec 5 puta sigirno i dosta mi je :isuse:

sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, MocaVukotic said:

Ja sam od februara ponovo redovno testiran (recimo na 7 dana), ovog puta u zavodu za biocide (proslog leta su nam dolazili na posao, iz istog zavoda), i primetio sam ociglednu razliku izmedju proslogodisnjeg uzorkovanja i ovog u zadnja dva meseca. Prosle godine je onaj stapic isao skroz gore do lobanje cini mi se, nisam mogao da zaistavim suze dva minuta posle uzimanja brisa, sada medjutim samo malo udje u nos i gotovo, skoro da osetim nista, nikakva neprijatnost ili suze. Ista stvar za grlo, prosle godine se zakasljavam jer mi je usla u pluca, sad samo malo zagrebe iza jezika i gotovo. Ne znam... Nisam pametan... Mislio sam mozda tripujem, ali su kolege sve odreda potvrdile. 

Zavisi od uzorkivača, neko drlja kratko, duboko ili plitko ali jedan bakutaner me je urnisao sat vremena su mi suze išle. Minut mi je drljala po mozgu.

Link to comment
kad kažeš test iz nosa, ja uvek proverim roršaha, kad raširim maramicu. 
to se zove gatanje, najbolji tabloid




Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
10 hours ago, Valkyrie said:

mislim da mi je radila zapravo biopsiju mozga. 

 

Jesu našli nešto?

 

 

 

 

Sorry, zicer, znam, sam ću izaći...

  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...