Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Drzte se obe, polako

Prema ppp uzorku mozda nas* sad vec pola ovo zakacilo/prelezalo

Gomile i gomile citavih kolektiva i porodica znam da su bolesni u zadnjih 10ak dana..

 

 

*u srbiji

  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
13 hours ago, Taihoskopija said:

 

E isto, samo što mi se raspada grlo i bole me sinusi od danas i ta 37 nešto do 5 temperatura dva-tri dana i glavobolja i osećaj kao da me neko tukao lopatama po telu.  Negativan mi je onaj prvi brzi test, čekam rezultate PCR, pa da se odluči da li da snimaju pluća. Saturacija super, KS super. Ne znam.

Kažu ljudi u kovid ambulanti da ima manje ljudi ovih dana i to je ok. ❤️

Promače mi, ozdravi brzo!

  • Wub 1
Link to comment
4 hours ago, InvisibleLight said:

Gomile i gomile citavih kolektiva i porodica znam da su bolesni u zadnjih 10ak dana..

 

 

To je katastrofa, ako je tako. Po tom što ti pišeš, biće 100k mrtvih u Srbiji...

Link to comment
58 minutes ago, Indy said:

 

 

To je katastrofa, ako je tako. Po tom što ti pišeš, biće 100k mrtvih u Srbiji...

Pa nije, niko od njih nije nesto ozbiljno zaglavio

Link to comment
7 hours ago, InvisibleLight said:

Pa nije, niko od njih nije nesto ozbiljno zaglavio

 

Postoji neka globalna opšteprihvaćena stopa smrtnosti od covida (3%). Možda ipak treba kao one koji su "zaglavili kovid" računati samo one koji su oficijelno™ dijagnostifikovani kao takvi, inače smo u voodoo teritoriji.

Link to comment

Globalna stopa smrtnosti od kovida u odnosu na registrovane slučajeve je trenutno 2,2% (1,8 miliona umrlih na 84 miliona zaraženih).

 

Pritom je u Singapuru, koji je pri vrhu u svetu po broju testova po jednoj otkrivenoj pozitivnoj osobi, smrtnost svega 0,05% tj. pola promila pošto im je umrlo svega 29 ljudi na 58,6 hiljada zaraženih.

 

https://covid19info.live/

https://covid19info.live/singapore/

https://covidsitrep.moh.gov.sg/

 

Dakle, potpuno je besmisleno pričati o nekoj opštoj stopi smrtnosti pošto i te kako mnogo toga zavisi i od kvaliteta i preopterećenosti zdravstvenog sistema i od discipline stanovništva i volje da se nose maske.

Edited by vememah
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

U Severnoj Makedoniji je smrtnost oficijelno 3%, tako da me još treba uveriti zašto bi se očekivalo da je

 

- kvalitet i optrerećenost zdravstvenog sistema

- disciplina stanovništva

- volja da se nose maske

 

... bitno bolja u Srbiji u odnosu na Severnu Makedoniju (Belgiju i Italiju da ne pominjem)?

 

Neprecizno sam se izrazio u prethodnoj poruci (istina je da nema "globalne stope smrtnosti" kao takve), što je ništa u odnosu na nepreciznost odokativne analize Invisible Light da je "pola Srbije zaraženo" (ali im eto nije ništa, samo malo kašljucaju.)

Link to comment

sa srbijom je sve problem, a ovo sad nam pokazuje kako ce u buducnosti ici i sve ostalo. problem je jedino shto je pandemija pokazala da dobar deo sveta moze dosta iznenada da se svede na meru srbije, ne chineci nju naravno ni boljom ni gorom :sad:



sent from bubamoto



  • +1 2
Link to comment

Mislim da Larko nije ukačio zašto ja reagujem... pošto bi svakako trebalo izbeći odokativne metode tipa pola ljudi koje ja znam to znači pola Srbije je zaraženo kovidom...

 

Ja nisam epidemiolog k'o Larko da pri ruci imam tačne podatke (u prevodu cherrypicking najspecifičnije moguće "države" kao što je Singapur), pa se eto u nevolji vodim podacima sa Johns Hopkins.

 

Over & fucking out.

Link to comment

Koji te Larko spopao?

 

P. S. I po Hopkinsu je smrtnost među registrovanim slučajevima 2,2%.

 

P. P. S. Singapur je naravno dat kao primer ekstrema. Ko ima relativno malo slučajeva i rano ih krene da ih prati i čim se zakomplikuju stavlja u bolnice, svakako ima malu smrtnost.

Edited by vememah
Link to comment
Koji te Larko spopao?
 
P. S. I po Hopkinsu je smrtnost među registrovanim slučajevima 2,2%.
 
P. P. S. Singapur je naravno dat kao primer ekstrema. Ko ima relativno malo slučajeva i rano ih krene da ih prati i čim se zakomplikuju stavlja u bolnice, svakako ima malu smrtnost.
Misli indy da si mušaraf

U drugim vestima, bivši kolega, legenda školstva u srbalja, direktor politehničke, već 47 dana u bolnici :( Jedva pretekao
Link to comment

PCR +, ofc,  pluća su ok.

E, pisali ste o bolovima u leđima kao simptomu, a ja kao docentkinja išijasa, ukočenja, propuha i kljakavih generalno, mogu da doprinesem činjenicom da su ovi bolovi karakteristični i ne liče na te, apsolutno nimalo, potpuno karakteristično boli kao posle batina ili pada i prepozna se da je nešto zabavnije u pitanju.

Kako je @ordi?

  • +1 5
  • Wub 2
Link to comment
3 minutes ago, Taihoskopija said:

PCR +, ofc,  pluća su ok.

E, pisali ste o bolovima u leđima kao simptomu, a ja kao docentkinja išijasa, ukočenja, propuha i kljakavih generalno, mogu da doprinesem činjenicom da su ovi bolovi karakteristični i ne liče na te, apsolutno nimalo, potpuno karakteristično boli kao posle batina ili pada i prepozna se da je nešto zabavnije u pitanju.

Kako je @ordi?

e hvala za info, ja sam se bas pitala koje od silnih zigova i ukocenja da podvedem pod koronu, ako se eventualno desi :)

brz oporavak :heart:

Edited by Aleksija
  • +1 1
Link to comment
e hvala za info, ja sam se bas pitala koje od silnih zigova i ukocenja da podvedem pod koronu, ako se eventualno desi [emoji4]
brz oporavak [emoji813]
shta sam podvodila - podvodila sam, ja antitela zvanicno vishe nemam. toliko o tome :dry:

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...