Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2020/21


shimpr

Recommended Posts

tzv picka dlakava

 

mrzim ga zbog ovog, unistio mi je detinjstvo

Spoiler

zapravo sam se radovao koliko i penalu panceva

em je trenutak "specifican" uzevsi u obzir sve okolnosti

 

em su ovakvi momenti ono zbog cega je sport to sto jeste, ovaj potez mogu da mrze samo braca djofereza ili kako se vec zovu

odlican detalj je sto je na oprostaju resio to da ponovi

ono jeste da cuvar nije bio bas najagilniji :D 

ali opet u takvom trentuku nabijenih emocija, pred prepunom halom, ladan ko spricer ubacuje 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Gledam utakmicu, radujem se kao malo dete košu, a u duši plačem, jer znam da se mora narednih sati, minuta, dana u izbeglištvo jer života više kod kuće nema.

Jbt, kakav dan

Link to comment

Ja sam se kao klinac više radovao porazima Partizana nego pobedama Zvezde pa mi je ovo bila noćna mora.

Sa ove distance samo - bravo majstore.

Link to comment
28 minutes ago, Nikodije said:

Ja sam se kao klinac više radovao porazima Partizana nego pobedama Zvezde pa mi je ovo bila noćna mora.

Sa ove distance samo - bravo majstore.

 

 

Kako bre, jebem mu mater ?

 

Ali zaista mi nije jasno..Kada je Zvezda odradila Bari pa Tokio, ja sam imao 10 godina..iz sveg srca sam navijao za one koji dolaze iz moje zemlje. Matori me budio za Kolo Kolo..radovao se protiv Bajerna..izgubio Boga pitaj koliko vremena pokusavajuci da ponovim gol Prosineckog protiv Rendzersa..

 

Ne prebacujem ti..nego mi prosto to nije jasno u tom uzrastu.

Link to comment

Meni je jasnije u tom uzrastu nego u starijem :D

 

Tako je bar u mojoj generaciji, većina je izbacila patkometriju još negde na prelazu iz osnovne u srednju, a u osnovnoj je bio haos :D

Link to comment
8 minutes ago, SNARC said:

 

 

Ne prebacujem ti..nego mi prosto to nije jasno u tom uzrastu.

cenis da je to ipak pikladnije uzrastu prosecnog forumasa?

Link to comment

nisam ja to nesto tad ni dozivljavao kao partizan, vec kao "nase" koji igraju u ratnim uslovima, van srbije/beograda, sve samo ne "normalne" okolnosti

Link to comment

Meni je taj kos Djordjevica jedna od najvecih sportskih radosti u zivotu. Kao sto neko rece ranije, ne postoji veci trenutak u istoriji sporta kada su lopta i igrac porazili sve ono sto je lose u sportu, politikanstvo, protekcionizam i sveukupno jednu besprizornu jadnost politickog i sportskog establismenta. Te noci nije igrao Partizan protiv Huventuda vec sport protiv govana, par talentovanih klinaca okruzenih isluzenim mediokritetima protiv na svaki nacin favorizovanih protivnika. Prolaz te lopte kroz obruc je dokazao da Bog postoji i da je ozbiljan frajer.

 

Ne postoji to klubastvo koje moze da zaseni jedan od najvecih trenutaka u istoriji ne samo JSD Partizan vec srpskog sporta uopste.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
2 hours ago, Milošica said:

Tako je bar u mojoj generaciji, većina je izbacila patkometriju još negde na prelazu iz osnovne u srednju, a u osnovnoj je bio haos :D

 

+1 bilo je jahanja u skoli uvek, i to bas po nekim klinackim principima, tipa Zvezda pobedi Ortez (dakle 0 veze sa Partizanom), idemo da zezamo one grobare. I obratno. U srednjoj je vec krenula (manje-vise) jurnjava za ribama, igrice, igraonice, ta sportska patnja je po pravilu trajala samo sutradan i brzo se zaboravljalo. Reprezentacija se debelo pratila, to je bilo drugo.

 

Mislim da sam imao 7-8 godina kad sam pricao nesto sa caletom, dok na TVu ide fudbal Zvezda-random evropski klub omanjeg renomea (mozda su to prve kvalifikacije za Evropu posle sankcija?), i kazem mu kad igra Partizan navijamo za Partizan, a kad igra Zvezda navijamo uvek za protivnike. I on meni "sto tako, ne valja tako, uvek navijamo za nase". I to je bilo to, sve sto jednom klincu treba.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, goofs said:

 

+1 bilo je jahanja u skoli uvek, i to bas po nekim klinackim principima, tipa Zvezda pobedi Ortez (dakle 0 veze sa Partizanom), idemo da zezamo one grobare. I obratno. U srednjoj je vec krenula (manje-vise) jurnjava za ribama, igrice, igraonice, ta sportska patnja je po pravilu trajala samo sutradan i brzo se zaboravljalo. Reprezentacija se debelo pratila, to je bilo drugo.

 

Mislim da sam imao 7-8 godina kad sam pricao nesto sa caletom, dok na TVu ide fudbal Zvezda-random evropski klub omanjeg renomea (mozda su to prve kvalifikacije za Evropu posle sankcija?), i kazem mu kad igra Partizan navijamo za Partizan, a kad igra Zvezda navijamo uvek za protivnike. I on meni "sto tako, ne valja tako, uvek navijamo za nase". I to je bilo to, sve sto jednom klincu treba.

 

Ma, nije to preterano bitno. I navijanje za "nase" u nacionalnom smislu je ista vrsta biasa kao i svako drugo navijanje. Ono sto je bitno da onaj kome se makar, ako vec nije navijao za Partizan na toj utakmici, brk nije nasmesio kad je usla ta trojka trebalo bi ozbiljno da se zamisli nad time kakve zivotne principe bastini. Ne mogu da zamislim nekog ko zna vrednost postenja, pravde, fer pleja i cistog sporta da nije bio na strani Partizana te noci. I da cela ta bajka bude jos ludja, te sezone prognani Partizan pronadje Fuenlabradu i te ljude tamo koji su klubu i igracima poklonili neizmernu ljubav i nicim izazvano postali deo istorije Partizana i evropske kosarke.

 

Bukvalno neverovatna prica. Holivudski blokbaster materijal.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, SNARC said:

 

 

Kako bre, jebem mu mater ?

 

Ali zaista mi nije jasno..Kada je Zvezda odradila Bari pa Tokio, ja sam imao 10 godina..iz sveg srca sam navijao za one koji dolaze iz moje zemlje. Matori me budio za Kolo Kolo..radovao se protiv Bajerna..izgubio Boga pitaj koliko vremena pokusavajuci da ponovim gol Prosineckog protiv Rendzersa..

 

Ne prebacujem ti..nego mi prosto to nije jasno u tom uzrastu.

 

u uzrastu osnovnoskolca, ako je neko opravdanje  :) mi smo u kraju, skoli, odeljenju... imali dosta jaku tu podelu na cigani - grobari, npr kada smo igrali fudbal uvek smo se delili na zvezda - partizan, tj na cigani vs grobari, tako je bilo zanimljivije i igralo se sa vise naboja,  svako je sebe dozivljavao kao bitnog jer igra za tim za koji navija  :)  bas je bilo mnogo podjebavanja, secam se nekog kupa kada je partizan izbacio zvezdu nekim sumanutim golom u poslednjem minutu, sutra u skoli sam se pobio sa jednim jer je preterao sa zajebavanjem.

Edited by Nikodije
  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, Nikodije said:

 

u uzrastu osnovnoskolca, ako je neko opravdanje  :) mi smo u kraju, skoli, odeljenju... imali dosta jaku tu podelu na cigani - grobari, npr kada smo igrali fudbal uvek smo se delili na zvezda - partizan, tj na cigani vs grobari, tako je bilo zanimljivije i igralo se sa vise naboja,  svako je sebe dozivljavao kao bitnog jer igra za tim za koji navija  :)  bas je bilo mnogo podjebavanja, secam se nekog kupa kada je partizan izbacio zvezdu nekim sumanutim golom u poslednjem minutu, sutra u skoli sam se pobio sa jednim jer je preterao sa zajebavanjem.

u mom kraju ekipa koja je bila starija par godina se delila na, pazite sad, repere i metalce :laugh:, jer nije bilo dovoljno navijača partizana da bi igra bila ravnopravna. tipa, na igralištu 10 klinaca, 7 ili 8 navija za zvezdu. slično je bilo i u mojoj generaciji, možda ne tako drastično, ali bilo je teško tako se deliti, uvek nas je bilo manje, a niko nije hteo da bude pička prodana da mu se prašta ružna prošlost. 

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...