Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2020/21


shimpr

Recommended Posts

Ovo što piše Mozzart, nema veze sa mozgom. Gde to može da neki pravni subjekt iz druge zemlje bude obveznik poreza u ime nekog fizičkog lica u drugoj državi? Ko zna šta im je rečeno, a šta su oni razumeli.

Da su rekli da je Partizan bio obavezan da plaća u Srbiji porez po odbitku na primanja Trinchierija, i da mu o tome dostavi konačnu potvrdu, da bi ovaj to mogao da koristi da mu za toliko bude umanjena poreska obaveza u Italiji(po ugovoru o izbegavanju dvostrukog oporezivanja), to ima logike. Pa da onda Partizan to uopšte nije plaćao, pa sad mora da plaća penale.

Ali, ovo kako je napisano, nema veze sa životom.

Link to comment

evo sad ću ja opet, bilo bi lepo da se neko pojavi i objasni nam o čemu se ovde radi. pošto smo objektivno uskraćeni da pogledamo dokumenta i sami to vidimo. 

 

Link to comment

Foreign tax relief
In case of double taxation of the same income (between Italy and a foreign country), the individual can claim foreign tax relief for the taxes paid abroad. The relief can be claimed only when the foreign taxes are paid in a ‘final way’, by filing the Italian tax return. The foreign tax relief is calculated using a specific formula. 

Link to comment
54 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

To je ono o čemu je Ostoja prdeo?

 

Ko je sastavljao ugvor? Šiki?

 

ne znam ko je sastavljao, ali ga je verovatno potpisao Ostoja, kao predsednik kluba, posle čuvenog kapućina. pa je isti i odgovoran za njegovu sadržinu (mislim Ostoja, ne kapućino).

 

treba dobro pretresti sve ugovore. ko zna na šta smo se sve obavezili. možda ćemo morati da snosimo troškove obnove WTC, možda smo preuzeli obavezu da plaćamo deo ratnih reparacija Nemačke posle WW2. kad se udruže neznanje i viski, svakakve obaveze se mogu preuzeti.

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment

Mozda je ovo sve neki boldrikovski plan da se pokaze koliko mozemo biti atraktivna sredina za neka nova velika trenerska imena. Ispada da nudimo najbolje uslove rada.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

Ne mora da znači da je finansijski trošak sada veći zbog otkaza Trinkiju, zavisi koliki ugovor ima u Bajernu, a vi plaćate razliku do 550. Možda su mu Nemci dali 300, u tom slučaju vi plaćate 250. Osim ako nisu napravili fintu kao Mekel i Makabi da zajebu Zvezdu koja je je platila ceo ugovor iako je ovaj više od pola sezone igrao za Makabi. 

 

Pa ne postoji neko univerzalno pravilo koje se primenjuje, pa da se uvek tako novi ugovor odbija od starog i plaća samo razlika. Trinkijeri potpisuje drugačije ugovore od ugovora koje potpisuje neki no name igrač.

Link to comment
50 minutes ago, Ted said:

evo sad ću ja opet, bilo bi lepo da se neko pojavi i objasni nam o čemu se ovde radi. pošto smo objektivno uskraćeni da pogledamo dokumenta i sami to vidimo. 

 

 

S obzirom da je tužba na BATu, biće javno dostupan dokument po presudi (okačiće ga na sajtu).

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, garmonbozia said:

Zar Italija ima izbegavanje dvostrukog oporezivanja? Ako nema, to je odgovor na ovo.

Italija ima sa Srbijom ugovor o izbegavanju dvostrukog oporezivanja. Na osnovu tog ugovora, recimo on u Srbiji plati 10% poreza, a onda u svojoj državi razliku izmedju 10% i one stope po kojoj on plaća porez u Italiji.

Ali, nikako ne može firma ili klub u Srbiji da bude obveznik poreza u Italiji.

Link to comment

može u ugovoru svašta da stoji , ali granice postoje, teško da ćeš ugovorom da menjaš nadležnosti/jurisdikciju poreskih organa, mislim, granice su prinudni propisi, imperativne norme i tako to....što se tiče plaćanja da, verovatno je mogao da ugovori da ga plaćaju sjeničkim sirom i ivanjičkim krompirom

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment

Sad se ne sprdam, ko se bavi pravnim poslovima u klubu, autosrsuju nekoj adv kancelariji ili imaju zaposlenog pravnika? Nadam se da nije Šiki?

Link to comment

Ja nisam razumeo da Žurnal  piše da je ugovorom određeno da je Partizan obveznik Trinkijerijevog poreza u Italiji, već da se Partizan obavezao prema Trinkijeru da će da reguliše njegove poreske obaveze. Nije država Italija tužila Partizan nego Trinkijeri. Dogovorili se, možda i prilikom raskida, da Partizan uplati nešto Italiji u Trinkijevo ime, klub to nije uradio, sad ih Trinki tuži, a Italija juri Trinkija da plati porez tj. verovatno ga je platio iz svog džepa iako se drugačije dogovorio sa Ostojom. Tako sam ja razumeo tekst.

Link to comment

Kada igraci/treneri potpisuju ugovor uvek stoji da je to net iznos, odnosno da klub placa porez. Cenim da partizan nije placao i da trinkiju nije dostavio potvrdu da je porez placen da ga ne bi jurili talijani.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...