Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

:D

u svakom smislu! :fantom:

 

inace, sledeci obradovicem korak bi morao biti ubacivanje u roster za aba utakmice simanica, radanova i uskokovica

i to da igraju 20+ minuta

nema ama bas nikakvog razloga da protiv mege, krke, primorske iskustvo skupljaju simonovic, lazic, kuridza...

ili jednostavno pustiti te momke da idu negde gde mogu igrati

suludo ih je zarobljavati u  ovim godinama na kraju klupe ili cak i van 12

Link to comment

sinoć su sva trojica bili van 12, dok su 30-godišnjaci disiplinovali protivnika

 

3 hours ago, Nikodije said:

+100 na tri utakmice, surovo. ajde da ne racunamo cibonu koja je slaba, ali stoka razlike su popili borac i mornar koji su solidne ekipe. uvek me je dosad nerviralo to (bar sam ja takav utisak imao) da se aba utakmice otaljavaju, pola toga je bilo negledljivo jer se ekipa iskljucivala nakon sto povede 15-20 razlike. sada salo to ne da, jebe mame cak i na velikim razlikama, i sta ce, moraju da ginu do kraja.

 

ima i za to razloga, zašto nije nužno da se gazi do kraja u trećem kolu, nego tek u aprilu itd.  na stranu što Tomić npr nije otaljavao, umeo je da nagazi po 40 razlike i viđenije protivnike, po nekoliko puta

Link to comment
21 minutes ago, pbg12345 said:

:D

u svakom smislu! :fantom:

 

inace, sledeci obradovicem korak bi morao biti ubacivanje u roster za aba utakmice simanica, radanova i uskokovica

i to da igraju 20+ minuta

nema ama bas nikakvog razloga da protiv mege, krke, primorske iskustvo skupljaju simonovic, lazic, kuridza...

ili jednostavno pustiti te momke da idu negde gde mogu igrati

suludo ih je zarobljavati u  ovim godinama na kraju klupe ili cak i van 12

 

Radanov ce sigurno igrati ali Uskokovic tesko, on trenutno bas debelo zaostaje ali se s njim radi na treninzima vise nego sa bilo kojim drugim igracem u rosteru. Oko Simanica stvari nisu potpuno jasne, nemam nikakvih informacija ali meni deluje da postoji neki dogovor s njim i Miskom da se ovaj deo sezone iskoristi da se Borisa izreklamira. Tesko ce on da istrpi Obradovica koji ima rogat karakter jer ne podnosi nikakvu kritiku i povlaci se odmah u sebe, pretpostavljam da se njegova karijera u Zvezdi blizi kraju.

Link to comment
1 minute ago, levi said:

ima i za to razloga, zašto nije nužno da se gazi do kraja u trećem kolu, nego tek u aprilu itd.  na stranu što Tomić npr nije otaljavao, umeo je da nagazi po 40 razlike i viđenije protivnike, po nekoliko puta

 

Zvezda ne gazi do kraja s najjacim igracima, to sto tako izgleda je pre svega posledica duzine tima i borbe za mesto u sastavu. Sinoc je poslednjih pet minuta igrala petorka koju skoro da nema sanse da vidimo u takmicarskoj fazi bilo koje utakmice u buducnosti (Hol, Lazic, Dobric, Davidovac i Rit). Ova utakmica protiv Mornara je ispala kako je ispala sto se rezultata tice ali tesko da se taj rezultat unapred mogao ocekivati jer je Mornar impresivno zapoceo sezonu. Plus smo imali dva nova igraca koji ce nam biti potrebni vec u cetvrtak a nisu imali ni minut sa ostatkom tima.

 

Sinoc je najveca individualna minutaza bila 22 minuta (Hol) a jedino je Rit bio ispod 10 minuta, sto je skoro idealna raspodela kad je potrosnja u pitanju. Na toj minutazi svakako nema razloga da igraci s kraja klupe otaljavaju svoje minute. Mada se Simonovic opasno trudio da ih otalja.:D

Link to comment

u tome i jeste problem što je napravljen toliko dubok roster, sa 12 gotovih igrača startera, umesto da su stisnuli petlju i i odabrali 8-10 nosilaca, a da bar 11 i 12 budu igrači u koje treba da se ulaže i čiji plafon tek treba da se otkrije. a ne da sede sa strane

 

razumeo bih da je trener stranac koji brine samo o svom CV-u i baš ga briga šta će da ostavi u klubu kada ode, koji  traži da se dovede Ročesti da mu igra trećeg pleja itd. ali Salo kao legenda kluba ima malo veći kredit da ne mora to da radi, ali ima i obavezu da razmišlja i o Zvezdinoj budućnosti, a ne samo da nabije Mornar 40 razlike u 3. kolu. koga briga za to

Link to comment
10 minutes ago, levi said:

u tome i jeste problem što je napravljen toliko dubok roster, sa 12 gotovih igrača startera, umesto da su stisnuli petlju i i odabrali 8-10 nosilaca, a da bar 11 i 12 budu igrači u koje treba da se ulaže i čiji plafon tek treba da se otkrije. a ne da sede sa strane

 

razumeo bih da je trener stranac koji brine samo o svom CV-u i baš ga briga šta će da ostavi u klubu kada ode, koji  traži da se dovede Ročesti da mu igra trećeg pleja itd. ali Salo kao legenda kluba ima malo veći kredit da ne mora to da radi, ali ima i obavezu da razmišlja i o Zvezdinoj budućnosti, a ne samo da nabije Mornar 40 razlike u 3. kolu. koga briga za to

 

Mene, recimo. Na nekom sirem planu svakom mladom igracu zelim sve najbolje ali kad je klub u pitanju apsolutno mi se jebe za njih i zelim da gledam najbolji moguci tim koji je napravljen za pare koje imamo. Ako je to tim napravljen od 12 nasih klinaca super, ako je napravljen od 12 stranaca opet super, uopste me ne zanima. Nimalo ne sumnjam da ce u Zvezdi uvek imati prioritet domaci mlad igrac ako moze da se izbori s konkurencijom jer Covic mozda jeste zao ali nije glup i zna odlicno od koga moze vise da zaradi. Prvi tim Zvezde igra Evroligu i ne treba da bude popriste eksperimenta sa mladim igracima, ono gde mora da se intenzivira rad na njihovom razvoju su mladje kategorije i FMP. Ako iz tog jebenog FMP-a mogu u prvi tim da se probiju Odzo, Rit ili Bolden onda ne vidim zasto ne bi mogli nasi klinci, ako su zaista toliko talentovani koliko javnost misli.

 

Ono sto je mnogo veci problem je sto Obradovic dodje u klub sa idejom da otpusti neke starije igrace, pruzi svima podjednaku sansu, a onda Kuridza pocepa na pripremama i odusevi ga toliko da ga ostavi u timu dok se Borisa i dalje bori sa sopstvenim demonima, najcesce na playstation-u. A prima skoro duplo vise para od Kuridze. Jebes ti to. Svi smo mi znali sa 20 godina, cime god da smo se bavili, da moramo da zasluzimo mesto u karijerama koje smo izabrali, nismo ga "zasluzivali" preko medija i drustvenih mreza.

Link to comment

nema trener obavezu

nema ni klub obavezu

nema na kraju krajeva niti bilo koji od tih klinaca obavezu da jednog dana postane igrac

 

suludo je da igraci od 21, 22 godine budu 13, 14 i 15 igrac ekipe

nije da su u nekakvom nba sistemu pa ajde i(li) da to traje godinu

kod radanova i posebno simanica nesto slicno se ponavlja vec ko zna koju sezonu po redu

ne znam kako je njima predocena uloga pred sezonu i kakva su im ocekivanja, ali na taj nacin niko nikad nista nije uradio od karijere

 

Link to comment

Da Boriša odskače talentom i da je konsistentan kad mu se da neka prilika pa ajde, ali koliko mi već njega čekamo? Da je bolji zar mislite da ne bi bio u startnoj? I mene samo rezultati kluba interesuju. A ako se i ovo drugo poklopi - super.

Link to comment
7 minutes ago, pbg12345 said:

nema trener obavezu

nema ni klub obavezu

nema na kraju krajeva niti bilo koji od tih klinaca obavezu da jednog dana postane igrac

 

suludo je da igraci od 21, 22 godine budu 13, 14 i 15 igrac ekipe

nije da su u nekakvom nba sistemu pa ajde i(li) da to traje godinu

kod radanova i posebno simanica nesto slicno se ponavlja vec ko zna koju sezonu po redu

ne znam kako je njima predocena uloga pred sezonu i kakva su im ocekivanja, ali na taj nacin niko nikad nista nije uradio od karijere

 

 

Odlicno znas da ovo nije tacno. Sa Radanovom je probano sve zivo, od glavne uloge u FMP-u do 15. igraca u Zvezdi, Simanicevi su insistirali na ugovoru sa Zvezdom i FMP nije dolazio u obzir. Iz generacije 95 (kojoj manje-vise pripadaju i Dobric i Nenadic iako su oni 94.) probani su u Zvezdi Tejic, Rebic, Guduric, Davidovac, Nenadic i Dobric i svako od njih trenutno igra tacno onde gde je zasluzio. Aranitovica su unistile povrede, na kraju ga je uzeo Partizan i videli smo u sta se to pretvorilo. Voja Stojanovic je odbio ponudjeni ugovor jer je smatrao da nece imati mesta u Zvezdi i otisao je u Italiju, ide mu kako mu ide. Deset igraca kojima je davana sansa u 3-4 sezone, nije to uopste malo. Pri cemu su nasi najveci talenti s pravom u Megi jer je to klub koji je lisen takmicarskih ambicija i potpuno posvecen njihovom razvoju, a ima nekoliko igraca tog uzrasta i u Partizanu, s otprilike istim ili jos manjim ucinkom nego u Zvezdi.

 

Klub koji igra takmicarsku kosarku na nivou Evrolige gotovo konstantno u periodu o kojem govorimo je poslednja instanca razvoja igraca i treba da posluzi kao sto je posluzio Guduricu, da udari poslednju glazuru i prikaze se u punom potencijalu. Nista vecu sansu nije dobio Guduric nego sto su je dobili Rebic i Tejic, s tom razlikom sto je on svoju iskoristio a oni nisu. Napisao sam u prethodnom postu, Obradovic je pokupio i odveo na pripreme sve igrace koji su bili pod ugovorom sa Zvezdom i one koji su imali ugovor sa FMP-om ali se smatralo da mogu da igraju u Zvezdi jos pre nego sto je doveo prvo pojacanje. I sta se desilo? Na pripremama Kuridza sa sve svojih 33-34 godina koliko ima, matori sljaker upitnog talenta, oduva i izbaci iz tima po opstem misljenju najveceg talenta generacije 98. jer ovog mrzi da se cima. Sad ti zamisli sebe u Obradovicevoj kozhi kako treba da otpusti tog Kuridzu koji svakog dana na treningu dokazuje da moze da bude od koristi a ostavi beskorisnog Simanica jer je sta... Talenat?

 

U Zvezdinom sistemu problem lezi u FMP-u i mladjim kategorijama, narocito ovoj poslednjoj, izlaznoj. Tu igrac treba da dodje do pozicije da moze da konkurise za prvi tim. Zajebavanje s nedoraslim klincima nije posao za trenera Zvezde, tu je JoeD u pravu, to je posao za strucne timove koji rade s mladjim igracima i u FMP-u. Ne moze da se desi da igrac koji se kao junior smatrao jednim od boljih u svojoj generaciji pre neki dan u KLS izvodi bacanje i promasi obruc za pola metra. Ne moze Obradovic to da ispravlja vodeci tim koji na svaka tri dana igra zahtevnu utakmicu. Zvezda je takmicarski tim ciji budzet, u koji ulaze i troskovi za mladje kategorije, zavisi od rezultata.

Link to comment

Kod Radanova i Simanica problem je sto imaju 22 godine i sto su 13 i 14 igraci u Zvezdi. Ako nisu dovoljno talentovani i sposobni da igraju na ovom nivou ne znam zasto ih i dalje drzimo u ekipi. Ne znam kako ocekivati od mladog igraca da napreduje ako nema priliku da igra u kontinutetu od svoje 18 do 22 godine, to je vreme kad se razvijaju kao igraci. 

Posle kad provedu 4,5 godina bez takmicarske kosarke nije cudno sto se ne izbore da igraju na vrhunskom nivou. 

  • +1 1
Link to comment

U realnom svetu danas je za nas i zvanicno zavrsen prelazni rok potpisivanjem O'Brajanta. Sad u halu na trening pa da vidimo za par meseci sta ovaj tim zaista moze.

Link to comment

ok ima nešto između Gudurića  i totalne propasti. ni Dobrić i Davidovac nisu napravili transfere u Fener i u NBA, ali su upotrebljivi za prvi tim Zvezde. takve igrače Zvezda mora da razvija za sebe a ne ide ka tome da igra sa 12 gotovih igrača sa strane, jer je to imperativ profesionalne lige. tako ni Real ne funcioniše

Link to comment
21 minutes ago, BarryWhite said:

Kod Radanova i Simanica problem je sto imaju 22 godine i sto su 13 i 14 igraci u Zvezdi. Ako nisu dovoljno talentovani i sposobni da igraju na ovom nivou ne znam zasto ih i dalje drzimo u ekipi. Ne znam kako ocekivati od mladog igraca da napreduje ako nema priliku da igra u kontinutetu od svoje 18 do 22 godine, to je vreme kad se razvijaju kao igraci. 

Posle kad provedu 4,5 godina bez takmicarske kosarke nije cudno sto se ne izbore da igraju na vrhunskom nivou. 

Tu su zato sto su jos pod ugovorom, a ne moze da se zaradi na njima. To da nisu sposobni naravno nema veze sa zivotom, igrali su evolligu i mnogo losiji igraci od njih, nema potrebe mistifikovati taj nivo takmicenja, nismo juce poceli da gledamo kosarku. Uosalom, uvek i naglase da je aba priotiet, iz evrolige ne moze da se ispadne. Sad kad je doveden jos jedan igrac, bice i Reath netalenovan i nesposoban da igra evroligu.

Link to comment

Simanić ima veliki ugovor a nije ništa pokazao. On je do sada mogao jedino da ode na niži nivo košarke i višetruko manju platu, a sumnjam da je hteo to da radi. Što se njega tiče se klubu ne može ništa zameriti. Dobio je dobar ugovor i svake sezone iznova šansu da pokaže da je makar nivo Dobrića, Kuridže, Davidovca i sličnih. Što se Radanova tiče, on ne mora da pokaže da je bolji od igrača koji imaju kvalitet da nose igru u Evroligi kao što je Lojd. On ima trojicu solidnih domaćih igrača ispred sebe, od sve trojice je mlađi i nema razloga da ga Obradović ne pusti da igra ako mu pokaže da je podjednako koristan kao oni tj. kao Dobrić i Davidovac, pošto Lazić nažalost ima specijalni tretman.

Edited by Heaviside
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...