Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

Koliko su sveukupno   poena srpski igraci ubacili    na utakmici veceras, Simanic  ispao i sa klupe , sin kukavni se  sigurno sada mnogo kaje sto onomad kao tinejdzer nije zapalio za Barselonu:sad:

Edited by Micko8
Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

Top 5, oni su jaki u uslovima revijalnog igranja bez odbrana, tada se raspucaju, kada naiđu na tvrdo nemoćni su. Realno su Cedelimpija, Budućnost i Partizan jači od njih.

Roč i Teri se već uklopili, valjda će i Džoni. 

 

 

Nemojte da potcenjujemo Mornar zbog ovog izdanja u drugom poluvremenu, zaprzice oni corbu mnogima. Mi mozda nemamo neki top kvalitet za Evroligu ali imamo 12 igraca sa ucinkom i vidi se sta je Obradovic radio na pripremama. Igramo u visokom tempu non-stop, insistira se na agresivnosti u odbrani jos kod izvodjenja, ubijamo ekipe u ABA ligi tim ritmom. Nije samo do toga sta im damo na nasoj strani terena, kako pocnu da padaju sa snagom pocnu i oni da brljave u odbrani pa nam se otvaraju sutevi u napadu. Mnogo se pise o odbrani koju igramo ali ne treba zaboraviti da na ove tri utakmice u ABA ligi sutiramo skoro 54% za tri jer nam ekipe dopustaju more otvorenih suteva zato sto ne mogu da isprate nas protok. Osim Lojda i sada Roca mi nemamo neke elitne sutere ali imamo dosta igraca koji mogu da pogode bez problema kad su sami i to na svih pet pozicija u timu.

 

U Evroligi to teze ide jer tamo sve ekipe mogu da igraju onoliko brzo i jako koliko i mi a mnoge su individualno kvalitetnije ali u ABA ligi pretpostavljam da ekipe nisu bas najsrecnije da igraju protiv nas. Tri kola, sto poena razlike zbirno, deluje kao statement.

Link to comment
11 minutes ago, Micko8 said:

Koliko su sveukupno   poena srpski igraci ubacili    na utakmici veceras, Simanic  ispao i sa klupe , sin kukavni se  sigurno sada mnogo kaje sto onomad kao tinejdzer nije zapalio za Barselonu:sad:

 

Ubacili su 44. Sto pitas?

Link to comment
3 hours ago, harper said:

 

Nemojte da potcenjujemo Mornar zbog ovog izdanja u drugom poluvremenu, zaprzice oni corbu mnogima. Mi mozda nemamo neki top kvalitet za Evroligu ali imamo 12 igraca sa ucinkom i vidi se sta je Obradovic radio na pripremama. Igramo u visokom tempu non-stop, insistira se na agresivnosti u odbrani jos kod izvodjenja, ubijamo ekipe u ABA ligi tim ritmom. Nije samo do toga sta im damo na nasoj strani terena, kako pocnu da padaju sa snagom pocnu i oni da brljave u odbrani pa nam se otvaraju sutevi u napadu. Mnogo se pise o odbrani koju igramo ali ne treba zaboraviti da na ove tri utakmice u ABA ligi sutiramo skoro 54% za tri jer nam ekipe dopustaju more otvorenih suteva zato sto ne mogu da isprate nas protok. Osim Lojda i sada Roca mi nemamo neke elitne sutere ali imamo dosta igraca koji mogu da pogode bez problema kad su sami i to na svih pet pozicija u timu.

 

U Evroligi to teze ide jer tamo sve ekipe mogu da igraju onoliko brzo i jako koliko i mi a mnoge su individualno kvalitetnije ali u ABA ligi pretpostavljam da ekipe nisu bas najsrecnije da igraju protiv nas. Tri kola, sto poena razlike zbirno, deluje kao statement.

 

o chemu ti prichas? bila je stoka razlike.

Link to comment
15 hours ago, Nikodije said:

 

Top 5, oni su jaki u uslovima revijalnog igranja bez odbrana, tada se raspucaju, kada naiđu na tvrdo nemoćni su. Realno su Cedelimpija, Budućnost i Partizan jači od njih.

Roč i Teri se već uklopili, valjda će i Džoni. 

 

top 6 :fantom:

15 hours ago, harper said:

 

Mornar je zajebaniji od ovoga kako su izgledali veceras, tri puta smo pomislili na trenutak da smo zavrsili posao i tri puta su nam za minut napravili 8:0. Prosto smo fizicki prejaki za ovu ligu i imamo dugacak tim u kojem svih 12 igraca ima svoju ulogu, 40 minuta kosarke u nasem ritmu je previse za bilo koji tim ABA lige, osim verovatno za Buducnost i Partizan. Zavrsili smo mec garbage petorkom Hol, Lazic, Dobric, Simonovic, Rit koja u ABA ligi moze da drzi rezultat protiv bilo koje ekipe a nasla se na terenu kako bismo odmorili startere. Videcemo vec u cetvrtak koliko zapravo mozemo.

da, fizicki je zvezda iznad svih u ligi

a obradovic jednostavno nece dozvoliti da mu ekipa ne iskoristi tu prednost

videlo se to vec protiv borca, koji je bio potpuno inferioran, dok je sa druge strane i protiv  partizana i buducnosti bio potpuno u utakmici

 

 

zato ce mornar borac u sledecem kolu biti pravi revolveraski obracun (makar u pozicionom napadu) :fantom:

mornar je svakako individualno kvalitetniji, ali me uopste ne bi iznenadilo ako ih borac pregazi odbranom i tranzicijom

Link to comment

+100 na tri utakmice, surovo. ajde da ne racunamo cibonu koja je slaba, ali stoka razlike su popili borac i mornar koji su solidne ekipe. uvek me je dosad nerviralo to (bar sam ja takav utisak imao) da se aba utakmice otaljavaju, pola toga je bilo negledljivo jer se ekipa iskljucivala nakon sto povede 15-20 razlike. sada salo to ne da, jebe mame cak i na velikim razlikama, i sta ce, moraju da ginu do kraja.

Link to comment

nego, znam da simon ima 100 godina, zapravo da mu karijera jako dugo traje, ali sad nesto gledam, potpuno sam zaboravio da je on poceo jos u lavovima sa sve stepandicem grusanovicem, dragoljubom vidacicem, miletom lisicom... :hail:

 

sad igra sa klincima 98,99 spojio generacije sa preko 35 godina razlike

Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

+100 na tri utakmice, surovo. ajde da ne racunamo cibonu koja je slaba, ali stoka razlike su popili borac i mornar koji su solidne ekipe. uvek me je dosad nerviralo to (bar sam ja takav utisak imao) da se aba utakmice otaljavaju, pola toga je bilo negledljivo jer se ekipa iskljucivala nakon sto povede 15-20 razlike. sada salo to ne da, jebe mame cak i na velikim razlikama, i sta ce, moraju da ginu do kraja.

 

Ima nekoliko razloga za ovo disciplinovanje protivnika svih 40 minuta. Prvo, Obradovic je takav trener. Drugo, Zvezda trenutno ima vise od 12 igraca koji zele mesto u timu i znaju sta treba da rade da se za njega izbore. Prvi posedi Terija, Rocestija i Rita su tacno bili statement svakog od tih igraca. Trece, kompozicija tima je ove godine takva da gomila igraca ima i zeli nesto da dokaze i sebi i drugima. To moze da se pretvori u sopstvenu suprotnost (pet faulova Voldena, na primer) ali Obradovic kontrolise da se ta zelja ne pretvori u individualno divljanje u napadu. Cetvrto, glavni igrac nam je Dzordan Lojd a on izgleda ima vrlo benevolentan i timski karakter, ona slika Terija koju sam postovao je sa njegovog instagram naloga. Peto, znam da je povika na igranje Lazica ali on vec godinama sluzi timu da drzi ritam treninga i da se podredjuje timu kao kapiten kako bi sluzio kao primer drugima (to je svojevremeno komentarisao i Duda kao njegov posebni kvalitet).

 

Kad se sve sabere i oduzme naravno da ce neki Jagodic-Kuridza, kojem je upala sekira u mec da igra Evroligu, da gine na parketu svaki sekund koji dobije da igra. On da ne igra u Zvezdi tesko da bi uspeo da zabode cak i neki tim iz Evrokupa i sad naplacuje ono sto je sam junacki izborio igrajuci za Primorsku. A to jos vise vazi za ove strane igrace tipa Hola, Voldena ili Rita koji su u najboljim godinama i Zvezda treba da im posluzi kao izlog za vece i bogatije klubove. Nikom od njih nema sanse da je promaklo gde su i za koje pare posle Zvezde zavrsili Lorenzo Braun, Panter i Beron.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...