Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

15 minutes ago, Djolle said:


Imana znače da su obe ekipe sastavile spisak sudija koji ne mogu da sude, pa je ovo najbolje od onog što je preostalo. :D

 

Znaci i da su najbolje ABA sudije na F4 Evrolige a da se stari lisac Belosevic samoizuzeo jer ima dovoljno iskustva da zna pod kakvim pritiskom ce biti sudije sutra.

Link to comment
36 minutes ago, harper said:

 

Znaci i da su najbolje ABA sudije na F4 Evrolige a da se stari lisac Belosevic samoizuzeo jer ima dovoljno iskustva da zna pod kakvim pritiskom ce biti sudije sutra.


Za te koji sude F4 smo već utvrdili da ne valjaju na prethodne 2 utakmice. 

  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Djolle said:


Za te koji sude F4 smo već utvrdili da ne valjaju na prethodne 2 utakmice. 

 

Valjaju sudije, ne valja sudjenje u Podgorici. Npr. Pukl je u Beogradu sudio odlicno... 

 

Elem, pored te cetvorice, samoizuzetog Ilije, Javor i Majkic vec imaju obaveze u Slovenackoj ligi istog dana, tako da nije ni da je bilo previse opcija... Dvojica novajlija i Hordov.

Edited by adasevic
Link to comment
24 minutes ago, Djolle said:


Za te koji sude F4 smo već utvrdili da ne valjaju na prethodne 2 utakmice. 

 

U pitanju su odlicne sudije i naravno da nismo zakljucili da ne valjaju (ne znam sta si ti zakljucio ali valjda ne persiras samom sebi) vec da su uslovi za sudije u Podgorici tradicionalno nenormalni, sto se i pokazalo pre par dana. Pukl, na primer, je vrhunski sudija, nadam se da ce jednog dana imati priliku da posteno objasni kako i zasto mu se desilo da u onoj blamazi ucestvuje.

Link to comment
31 minutes ago, harper said:

 

U pitanju su odlicne sudije i naravno da nismo zakljucili da ne valjaju (ne znam sta si ti zakljucio ali valjda ne persiras samom sebi) vec da su uslovi za sudije u Podgorici tradicionalno nenormalni, sto se i pokazalo pre par dana. Pukl, na primer, je vrhunski sudija, nadam se da ce jednog dana imati priliku da posteno objasni kako i zasto mu se desilo da u onoj blamazi ucestvuje.


Pa ne može i jedno i drugo, ili su odlične sudije ili su lopovi. Ako su spremni da navlače za domaćina u PG, onda su spremni da navlače i za domaćina u BG. Samo što tada ljudi ovde to ne nazivaju krađom i pljačkom, nego vrhunskim suđenjem.

Nije u sudijama problem, problem je što su oni koji bi trebalo da ih zaštite isti oni koji ih vijaju i privatno i po medijima (a i po svlačionicama) kad im se nešto ne sviđa.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Djolle said:


Pa ne može i jedno i drugo, ili su odlične sudije ili su lopovi. Ako su spremni da navlače za domaćina u PG, onda su spremni da navlače i za domaćina u BG. Samo što tada ljudi ovde to ne nazivaju krađom i pljačkom, nego vrhunskim suđenjem.

Nije u sudijama problem, problem je što su oni koji bi trebalo da ih zaštite isti oni koji ih vijaju i privatno i po medijima (a i po svlačionicama) kad im se nešto ne sviđa.

 

Preformulisacu, svi oni znaju da sude.

 

A slazem se, to sam i napisao, da nije problem u sudijama vec u onima koji bi trebalo da ih zastite. Ono sa cime se ne slazem je da se uopste moze dovoditi u vezu sudjenje na dve utakmice u Beogradu i ove dve u Podgorici, za petu cemo tek videti. Hajde neka bude da sam ja neobjektivan jer navijam za Zvezdu ali sudjenje na ovoj cetvrtoj utakmici je cak i u regionu podiglo obrve, na portalima i u medijima koji nemaju veze ni sa Zvezdom ni sa Srbijom. Malo mi je mucno da citam ta izjednacavanja atmosfera i sudjenja u Beogradu i Podgorici pored svih vise nego ociglednih dokaza o stanju u Podgorici koji sezu decenijama unazad, samo zato sto ovde postoji navijacki animozitet izmedju Zvezde i Partizana pa se muceni grobari ubise da nam objasne kako smo svi isti i kako smo u svemu tome podjednako ucestvovali. Nismo. I to ne mislim ja vec, recimo, misli i otvoreno je rekao, na primer, Aco Petrovic jos pretprosle godine kad je ispao onaj skandal. A na kraju nije ni vazno ko sta misli, redosled desavanja se zna ko zeli da zna jer se sve to vec desilo pa mozemo da procenjujemo realnost na osnovu toga sta se desavalo.

Link to comment
1 hour ago, Djolle said:


Pa ne može i jedno i drugo, ili su odlične sudije ili su lopovi. Ako su spremni da navlače za domaćina u PG, onda su spremni da navlače i za domaćina u BG. Samo što tada ljudi ovde to ne nazivaju krađom i pljačkom, nego vrhunskim suđenjem.

Nije u sudijama problem, problem je što su oni koji bi trebalo da ih zaštite isti oni koji ih vijaju i privatno i po medijima (a i po svlačionicama) kad im se nešto ne sviđa.

 

I zvanicno je sudijska komisija ABA lige utvrdila da su sve odluke u poslednjoj cetvrtini cetvrte utakmice donete na stetu Zvezde. I sta sad?

Link to comment
 
I zvanicno je sudijska komisija ABA lige utvrdila da su sve odluke u poslednjoj cetvrtini cetvrte utakmice donete na stetu Zvezde. I sta sad?
Gde može da se vidi taj izveštaj?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Link to comment

Imas ovde prepricano, a verovatno i na sajtu ABA lige pun izvestaj

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/pala-dvojica-sudija-s-cetvrtog-meca-buducnost-crvena-zvezda/388378

 

Ipak, sasvim drugačija, odnosno poraznija slika suđenja bila je u četvrtom meču. Kako je Sudijska komisija navela, ekspertizom je ustanovljeno je da je suđenje na toj utakmici timski i individualno bilo ispod standarda Lige sa individualnim doprinosom sudija u kvalitetu suđenja i pogrešnim odlukama na štetu obe ekipe tokom cele utakmice, s velikim brojem pogrešnih procena kontakt situacija. Takođe, sve odluke koje su bile pogrešne u četvrtoj deonici tog meča, donete se, kako je navela Komisija, na štetu Crvene zvezde.

 

Zbog svega toga dvojica arbitara Saša Pukl i Sašo Petek dobili su negativnu ocenu, 2,5, dok je Uroš Nikolić ocenjen 3,5.

Prema članovima 19.1, 19.2 i 19.3 Pravilnika sudijske komisije koji se odnosi na sankcije, ocena 2.5 automatski znači dve utakmice nesuđenja po tempu delegiranja.

 

Oni su odradili svoj deo posla, zabole ih Vulin sto nece suditi 2 kola u ABA ligi, a dotle ce se i zaboraviti zasto su kaznjeni. Isti scenario kao i sa lopovima u domacoj fudbalskoj ligi.

  • +1 1
Link to comment

nista mi se ovo ne svidja..

malo je reci da je sramotno sta je liga opet sebi dozvolila..

u prve dve sudjenje je bilo 50-50, da bi u trecoj i cetvrtoj bili brutalno pokradeni, ajde da su na jednoj, nego obe..

a po prikazanom serija je trebala biti gotovoa posle 3 utakmice..

i sad zbog toga sto se oni vuku 4 utkamice od strane sudije, mi smo dosli u situaciju da moramo da odigramo perfektnu utakmicu sutra, da bi igrali el, a znano je da necemo imati forte od 20+ bacanja u odnosu na njih, kao sto su oni imali u trecoj i cetvrtoj, bez obzira na ovo sada cinjenicno kukanje.

Link to comment
1 hour ago, fandorin said:

Treba primetiti da je komisija konstatovala da su Radović i Javor obavili odličan posao u 3. utakmici. 

 

Treća utakmica nije bila tako strašna. Jeste da sam gledao sa pola pažnje, ali znam da sam se iznenadio kad je Edin rekao koliko je penala Budućnost više šutnula. Odokativno nije delovalo da je bilo neke tendencije, obično lagano domaćinsko sudjenje, ništa više od toga. Četvrta utakmica je druga priča.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...