Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

1 hour ago, Nikodije said:

 

pa ne mogu da se udruzuju i da isteruju nesto sto bi bilo pravedno i dobro za ligu jer svako gleda svoj interes, nista osim toga ga ne zanima i nece da se zamera. zato i jeste losa ideja da klubovi vode ligu, tako liga nikada nece biti dobra. jedino resenje je telo poput sidra koje propisuje pravila i vodi racuna o interesu lige a ne o partikularnim interesima pojedinaca koji ucestvuju.  da sidro i dalje upravlja ligom filijale sigurno ne bi mogle da igraju aba ligu i sudjenje bi sigurno bilo bolje. ali ne, sidro nam nije valjalo, "nece nama privatnici iz slovenije da kroje sudbinu, mi cemo sami" i onda dobijes ovo sto imas.

tj. nema pameti. 

 

Resenje sa Sidrom je nemoguce, to je protiv svih trendova i pravila. Ako je klubovima u redu da imaju ovakvo sudjenje u Podgorici i da igraju filijale i mendzerski klubovi onda ce tako i biti. Kada Covic zglajzne pojavice se neko drugi, isto vazi i za Bokana. Pre njih su Danilovic i Vujosevic primenivali siledzijske metode. I tako ce biti sve dok klubovi ne odluce da uspostave sistem koji to sprecava. Mogu i da unajme neko Sidro da vodi ligu koja je u vlasnistvu klubova. 

Edited by Heaviside
Link to comment

Stiglo saopštenje, a uskoro i video materijal... 

 

Evo malo info iz saopstenja:

 

Zašto nisu odmah sankcionisane sudije treće utakmice kojoj je sudijska komisija nakon sudijske ekspertize zvanično pronašla čak 19 grešaka na štetu KK Crvena zvezda???

– Kako je moguće da Dragan Bokan javno preti u loži pred više svedoka pred početak treće utakmice komesaru zaduženom za odredjivanje sudija i delegata nezadovoljan ishodom prve dve utakmice u Beogradu?

– Kako je moguće da jedan od sudija četvrte utakmice kao obrazloženje za lošu odluku kao opravdanje navodi jednom članu KK Crvena zvezda “ da je nama lako jer nas čuva policija, a on mora da izvuče živu glavu iz Podgorice”?

Link to comment
48 minutes ago, Heaviside said:

tj. nema pameti. 

 

Resenje sa Sidrom je nemoguce, to je protiv svih trendova i pravila. Ako je klubovima u redu da imaju ovakvo sudjenje u Podgorici i da igraju filijale i mendzerski klubovi onda ce tako i biti. Kada Covic zglajzne pojavice se neko drugi, isto vazi i za Bokana. Pre njih su Danilovic i Vujosevic primenivali siledzijske metode. I tako ce biti sve dok klubovi ne odluce da uspostave sistem koji to sprecava. Mogu i da unajme neko Sidro da vodi ligu koja je u vlasnistvu klubova. 

 

Pa ne znam šta treba da se desi još da klubovi shvate da je ovo neodrživo i besmisleno. Možda je stvarno rešenje, što kaže harper, da se dodele licence kome treba i da aba definitivno prestane da bude prohodna k Evroligi. Drugo rešenje ne vidim, bar ne sa ovim akterima. Da ovi likovi dozvole da neko nezavisno regulatorno telo vodi ligu to nikad nećemo gledati. 

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, assignment said:

– Kako je moguće da Dragan Bokan javno preti u loži pred više svedoka pred početak treće utakmice komesaru zaduženom za odredjivanje sudija i delegata nezadovoljan ishodom prve dve utakmice u Beogradu?

– Kako je moguće da jedan od sudija četvrte utakmice kao obrazloženje za lošu odluku kao opravdanje navodi jednom članu KK Crvena zvezda “ da je nama lako jer nas čuva policija, a on mora da izvuče živu glavu iz Podgorice”?

 

13 minutes ago, Nikodije said:

 

Pa ne znam šta treba da se desi još da klubovi shvate da je ovo neodrživo i besmisleno. Možda je stvarno rešenje, što kaže harper, da se dodele licence kome treba i da aba definitivno prestane da bude prohodna k Evroligi. Drugo rešenje ne vidim, bar ne sa ovim akterima. Da ovi likovi dozvole da neko nezavisno regulatorno telo vodi ligu to nikad nećemo gledati. 

 

Ne drugo nego prvo resenje je ovde sasvim ocigledno. Sprovesti istragu da li je ovo tacno i, ako jeste, izbaciti Buducnost iz lige. Sudija koji je ovo izjavio mora da objasni disciplinskim organima lige odakle mu ideja da ne bi ziv otisao iz Podgorice ukoliko bude posteno sudio, da li mu je i ko nagovestio tako nesto i da li je u tom smislu imao bilo kakvih pritisaka od bilo koga iz KK Buducnost. Ovo su krivicna dela.

  • +1 4
Link to comment

Baš sam hteo to da napišem uz dodatak drakonskih kazni tj. dugih suspenzija za same sudije. To već postoji samo povećati kazne tako da im se više ne isplati da idu na kurve. Obezbediti im fizičku zaštitu i uspostaviti pravne mehanizme da prijave pretnje, naučiti ih i uvesti protokole koji ne ostavljaju mogućnost da im se preti bez svedoka i tako dalje.

 

Mislim o čemu pričamo? Vlasnici lige su klubovi. Svi donosioci odluka ne da odlično poznaju mehanizme nego ih sami uspostavljaju i koriste. Ne treba im Eliot Nes nego dobra volja.

 

Ima tu još gomila stvari kao što je mandrlisko ponašanje publike koje se daju još lakše rešiti.

 

Naravno da Bokan neće pristati na zaštitu sudija, kao ni Čović da se izbace filijale, zato je bitno da ostali klubovi žele čistu ligu umesto što gledaju svoja posla.

Edited by Heaviside
Link to comment

cek bre, jel se vi zaista pravite ludi ili vas bas u toj meri zaslepljuje navijacko slepilo, jer mentoli niste, makar vecina

pa ne moze jebem mu mater da se napravi klub kao sto je covic napravio, da se ubaci drugi klub u isti rang, da se godinama roni ne u blatu nego u govnima sa konkurentima (doduse taj najgori klub ikada onda nije bila buducnost nego vujosevicev partizan, al sve ostalo je isto) i sad taj lik vodi ligu

i od lige u kom njegov klub igra finale ocekuje se tacno sta

na stranu i njegov kosarkaski pedigre, ono sto jeste u zvezdi, fmpu sadasnjem i bivsem, pa na stranu sto je bio i predsednik kss

pricamo o jebenom nebojsi covicu, dakle to nije ni terzic nivo, ovo je milosevicev gradonacelnik beograda, koordinator za jug srbije i kosovo, potpredsednik vlade srbije koji je gotovo izvesno ucestvovao u  organizovanju ubistva premijera srbije da bi preuzeo vlast, jednoj od vodecih politickih figura decenijama unazad

jedan od kreatora ovog mulja u kom zivimo i davimo se svi zajedno kao drustvo

 

u ligi koju vodi ta osoba, kako neko ovde rece taj "maher" se ovde secira serija i broje faulovi za/protiv buducnosti

 

pa uopste nije sprono da je to dole neregularno na toliko mnogo nivoa

 

ali to je potpuno isto kao kad bi u vucicevoj srbiji uzeli neku drustveno-politicku pojavu i onda je secirali do najsitnijeg detalja, pritom zanemarujuci ono glavno da se sve to desava u vucicevoj srbiji u haosu koji je i kreiran da bi takvi bili "uspesni" i maheri, dabome

Link to comment

Sada, nakon odradjenog posla iz Podgorice stiže kratak komentar:

 

Iz Budućnosti su za "Vijesti" poručili...

"Nema komentara. Ne želimo da budemo deo prljave igre, sav fokus je usmeren na teren", saopštili su iz Budućnosti.

Link to comment

Navijač sam Budućnosti od 70-tih, jer je iz grada u kome sam se rodio i gdje živim. Od četri utakmice finalne serije gledao sam nula utakmica. Pravo da kažem, čudim se i vama što ih gledate.

 

Da ne zvuči rasistički treba da gledam tim gdje su 4 afroamerikanca i jedan nekad lokalac, nekad sa strane, kao da su moj klub? I sa druge strane slično. Čak i ti afroamerikanci su neki treći ešalon koji dođe nakon što se napuni NBA i bogatije evropske lige (a njih baš ima složite će se). 

 

Recimo poredim to i tim Budućnosti Dejo Radonjić, Gašo Pajović, Vlado Bošković, Stevica Peković, Saša Ivanović, Nikola Bulatović, sve Titograđani, uz dodatak Šćepa iz Kolašina i Đura iz Bara. A zamisli kako navijaš kada su navedeni Titograđani likovi sa kojima si se podigao u istom gradu koje znaš ili iz blokova ili iz škole, osnovne ili srednje. Sada na prvu znam za Nikolu Ivanovića i Šehovića. ostali ko igra, po izvještajima vidim neki Nikolić, al ne znam kako izgleda.  

 

Zato lagano iskuliram ove serije, pogledam rezultat i kažem, aha klasika uglavnom.

 

Ako vi možete da se ložite da klub koji vodi ona ljudina od Čovića, đe stvari gura Vučić super. I đe igraju neki likovi za bolesnu platu koje realno zabolje za taj klub. Ovamo je Bokan koji iz nekog meni nerazumnog razloga gura tu priču i kad nema matematiku jer je Milo kalirao. A još trgovac, pa mi malo čudno.

 

Ne znam, moguće da ja nisam baš onaj pravi navijač. Slabo se sjekiram za preplaćene gurače raznih napuvanih stvarčica u različite geometrijske oblike različitih veličina :). 

 

Evo sad je i Budućnosti ušla u ABA 1 filijala koja se zove Studentski centar. Da i tu budu isti. 

 

Ima simpatičan tim u ABA2 zove se Podgorica i onako je "razvojni" zašto i ABA2 postoji. FK Budućnost malo se sredila i radi se sa lokalnim momcima, pa možda to bude zanimljivo.

 

Ulaganje gomile para u treću ligu stranaca baš je korisno za razvoj sporta i klubova. I još da navijam za to? Važi...

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, milfisland said:

Navijač sam Budućnosti od 70-tih, jer je iz grada u kome sam se rodio i gdje živim. Od četri utakmice finalne serije gledao sam nula utakmica. Pravo da kažem, čudim se i vama što ih gledate.

 

Da ne zvuči rasistički treba da gledam tim gdje su 4 afroamerikanca i jedan nekad lokalac, nekad sa strane, kao da su moj klub? I sa druge strane slično. Čak i ti afroamerikanci su neki treći ešalon koji dođe nakon što se napuni NBA i bogatije evropske lige (a njih baš ima složite će se). 

 

Recimo poredim to i tim Budućnosti Dejo Radonjić, Gašo Pajović, Vlado Bošković, Stevica Peković, Saša Ivanović, Nikola Bulatović, sve Titograđani, uz dodatak Šćepa iz Kolašina i Đura iz Bara. A zamisli kako navijaš kada su navedeni Titograđani likovi sa kojima si se podigao u istom gradu koje znaš ili iz blokova ili iz škole, osnovne ili srednje. Sada na prvu znam za Nikolu Ivanovića i Šehovića. ostali ko igra, po izvještajima vidim neki Nikolić, al ne znam kako izgleda.  

 

Zato lagano iskuliram ove serije, pogledam rezultat i kažem, aha klasika uglavnom.

 

Ako vi možete da se ložite da klub koji vodi ona ljudina od Čovića, đe stvari gura Vučić super. I đe igraju neki likovi za bolesnu platu koje realno zabolje za taj klub. Ovamo je Bokan koji iz nekog meni nerazumnog razloga gura tu priču i kad nema matematiku jer je Milo kalirao. A još trgovac, pa mi malo čudno.

 

Ne znam, moguće da ja nisam baš onaj pravi navijač. Slabo se sjekiram za preplaćene gurače raznih napuvanih stvarčica u različite geometrijske oblike različitih veličina :). 

 

Evo sad je i Budućnosti ušla u ABA 1 filijala koja se zove Studentski centar. Da i tu budu isti. 

 

Ima simpatičan tim u ABA2 zove se Podgorica i onako je "razvojni" zašto i ABA2 postoji. FK Budućnost malo se sredila i radi se sa lokalnim momcima, pa možda to bude zanimljivo.

 

Ulaganje gomile para u treću ligu stranaca baš je korisno za razvoj sporta i klubova. I još da navijam za to? Važi...

 

 

 

 

divni ljudi, izuzezatan skup karaktera

zaboravio si vukcevica kapitena, mozda i najvecu ljudinu medju njima

ne, ipak je to nikola silovao si dete bulatovic

 

jedini put kad sam gledao da neko od igraca preskace ogradu da se bije sa publikom je taj tim kad je gostovao u cacku

retko odvratna ekipa

 

ali ipak i pored svega toga, imas poentu :D

 

Link to comment
divni ljudi, izuzezatan skup karaktera
zaboravio si vukcevica kapitena, mozda i najvecu ljudinu medju njima
ne, ipak je to nikola silovao si dete bulatovic
 
jedini put kad sam gledao da neko od igraca preskace ogradu da se bije sa publikom je taj tim kad je gostovao u cacku
retko odvratna ekipa
 
ali ipak i pored svega toga, imas poentu [emoji3]
 

A Eric Cantona kung fu u publiku?[emoji23]
Eto ne bjese Buli jedini. A vazda ulicar.
Vulja zaboravih malo stariji od ove generacije 1970-1971.

Meni su super bili. Subjektivan jbg.

Raznorazne price o njima posle karijere.
Najvise zaradio, ma i sacuvao Djuro Ostojic Nestvarno inteligentan i duhovit lik. Bas mozak po svakom pitanju.
Stevica Pekovic koji je pogadjao ladno sa 8-9m propao od kocke&droge.
Ostali izmedju te dvije krajnosti.
Dosta ih postalo treneri i to sa solidnim karijerama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
10 minutes ago, milfisland said:


A Eric Cantona kung fu u publiku?emoji23.png
Eto ne bjese Buli jedini. A vazda ulicar.
Vulja zaboravih malo stariji od ove generacije 1970-1971.

Meni su super bili. Subjektivan jbg.

Raznorazne price o njima posle karijere.
Najvise zaradio, ma i sacuvao Djuro Ostojic Nestvarno inteligentan i duhovit lik. Bas mozak po svakom pitanju.
Stevica Pekovic koji je pogadjao ladno sa 8-9m propao od kocke&droge.
Ostali izmedju te dvije krajnosti.
Dosta ih postalo treneri i to sa solidnim karijerama.


Sent from my iPhone using Tapatalk

e sad, erik kantona :D

a i govorim o onom sto sam uzivo gledao

nije bulatovic preskakao, vec dejan radonjic

 

pripitomili smo ga i napravili coeka od kad je dosao u ovaj veliki grad i klub, ali kao igrac je bio hmm, malo drugacije prirode :)

 

Link to comment
e sad, erik kantona [emoji3]
a i govorim o onom sto sam uzivo gledao
nije bulatovic preskakao, vec dejan radonjic
 
pripitomili smo ga i napravili coeka od kad je dosao u ovaj veliki grad i klub, ali kao igrac je bio hmm, malo drugacije prirode [emoji4]
 

Cudi me od Deja. On ti je vazda bio onaj drug st su ga majke uzimale kao primjer
“Sto nisi kao Dejo”.
Kao Bane by Balasevic[emoji23]

Mod ako smo precerali preseli na nostalgiju


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment

Jebiga sa teme sudjenja dosli smo do teme treba li nam aba liga i cemu sluze klubovi u Crnoj Gori i Srbiji.

Aba liga nam treba.Da li ovakva kakva jeste ili u nekom drugom formatu to je veliko pitanje.Jedna od najvecih gluposti jeste da su klubovi vlasnici lige.Ne bih imao nista protiv ideje o takvom vlasnistvu,ali nasa dva najveca kluba nisu vlasnici ni samih sebe i da im nije drzave imali bi debeo minus na racunu.Pametnije je ipak da o tome pisemo kada podignemo trofej aba lige.

Sudjenje je kriminalno bilo posebno u cetvrtoj utakmici.Da se ne lazemo znaju to svi pa i ovi iz aba lige.Nadam se da ce u petoj utakmici pustiti 9000 ljudi u pionir.

Link to comment
22 hours ago, Heaviside said:

Ja ne znam stvarno šta se drugo očekuje. Nemoguće je protiv Zvezde i Partizana organizovano krasti i imati normalne uslove dva dana kasnije u Pioniru. To je jedna od stvari koje te klubove čini velikim, a navijači provincijskih klubova bez jednog osvojenog značajnog trofeja mogu da se zgražavaju koliko hoće. Mogu naravno i da pogledaju prve dve utakmice i uporede ih sa druge dve pre nego što krenu da prde o tome kako su Zvezda i Budućnost isti.

 

to je jedna od stvari koje te klubove cini fashistickim. druga je svuda prisutna mantra da kud god su srbi mora da se nosi crni il crveni barjak. kako se neshto ne bunite kad vas vlast krade na svim poljima, ctjutite ko mishevi, mogu da rade shta hotje, ali nametnuti stub srpstva mora da se brani po svaku cenu. fuj za bolje i nistae

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...