Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

pre nekoliko godina secam se da je zvezda protiv partizana izvela  oko 100 bacanja, a partian tipa 40 u dve utakmice. 

 

edit - tacan odgovor je 93-43 u dve utakmice

Edited by Кристофер Лумумбо
  • +1 1
Link to comment

Pa eto, desi se jednom u nekoliko godina. 

 

Nego, šta kažeš jel se ovaj put eto tako namestilo ili je bilo tendenciozno suđenje?

Link to comment
11 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

pre nekoliko godina secam se da je zvezda protiv partizana izvela  oko 100 bacanja, a partian tipa 40 u dve utakmice. 

 

edit - tacan odgovor je 93-43 u dve utakmice

 

U ABA plejofu?

 

Jedine bitne utakmice Zvezde i Partizana nakon 2015.g. su bile u polufinalu 2019.g. i tu je odnos slobodnih bacanja bio bukvalno identičan.

 

btw, shame on you što sam morao da prekinem slušanje Simmonsa i Rusilla da bih proverio tu glupu statistiku :D

Edited by Ivo Petović
Link to comment
4 minutes ago, Heaviside said:

Pa eto, desi se jednom u nekoliko godina. 

 

Nego, šta kažeš jel se ovaj put eto tako namestilo ili je bilo tendenciozno suđenje?

 

Desava se kad ekipe igraju razlicitim stilovima kosarke, ne desava se kad dve ekipe igraju cetiri utakmice zaredom i na dve je razlika u bacanjima 5 za jednu ekipu a na druge dve 38, u zavisnosti od toga na cijem terenu se igraju utakmice. Pricamo o razmaku od nekoliko dana, o istim ekipama, istim igracima i manje-vise istim tokom utakmica. Jednostavno ne postoji statisticki parametar koji u odnosu na uzorak bolje pokazuje da kriterijum nije bio ujednacen.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:

Pa eto, desi se jednom u nekoliko godina. 

 

Nego, šta kažeš jel se ovaj put eto tako namestilo ili je bilo tendenciozno suđenje?

 

nisam gledao ali mi je drugar koji je navijao za bokana rekao daje bilo navlacenja tako da mu verujem. 

 

@Ivo Petović

 

mislim da je bilo u regularnom delu, secam se da se pominjalo ovde. verujem da je bilo navlacenja (doduse, citajuci ovaj topik zvedza jednu utakmcu psoteno nije izgubila), ali broj bacanja nije pokazatelj. 

 

video sam onaj psolednji napad buducnosti, kako se radonja pogubio, nikako da donese odluku dal da faulira ili jok. 

 

 

Link to comment

Ja kad nešto gledam , to ni ne komentarišem. Makar dozvolim benefit of the doubt nekim ljudima koji znaju da broj bacanja nije pokazatelj. Ovo je bila baš kradja,

 

 

Link to comment

 

3 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

nisam gledao ali mi je drugar koji je navijao za bokana rekao daje bilo navlacenja tako da mu verujem. 

 

@Ivo Petović

 

mislim da je bilo u regularnom delu, secam se da se pominjalo ovde. verujem da je bilo navlacenja (doduse, citajuci ovaj topik zvedza jednu utakmcu psoteno nije izgubila), ali broj bacanja nije pokazatelj. 

 

video sam onaj psolednji napad buducnosti, kako se radonja pogubio, nikako da donese odluku dal da faulira ili jok. 

 

 

I na kraju donese po meni loši odluku, osim ako nije ukalkulisao da bi u svakom slučaju sudili faul samo na sekund-dva do kraja.

 

 

Broj bacanja, kao i svaki podatak tog tipa, nije pokazatelj van konteksta. Ako se gleda utakmica onda jeste solidan pokazatelj.

 

Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

 

I na kraju donese po meni loši odluku, osim ako nije ukalkulisao da bi u svakom slučaju sudili faul samo na sekund-dva do kraja.

 

 

Broj bacanja, kao i svaki podatak tog tipa, nije pokazatelj van konteksta. Ako se gleda utakmica onda jeste solidan pokazatelj.

 

 

Odluka se pokazala ispravnom, imali smo sut za pobedu. Produzetke ionako ne bismo imali s kim da igramo.

 

Ne obracaj paznju na ovog sto mu je Cegi objasnio za koga da navija da ne bi do kraja zivota hodao kao Dzon Vejn. Zvezda je izgubila mnogo utakmica ove godine i skoro nikada se (mislim osim u jednom slucaju na evroligaskom mecu) sudije nisu prozivale. Igokea nas je, na primer, fair & square rastavila od zivota dva puta a da su imali snage da odigraju do kraja sad ne bismo ni komentarisali Zvezdu u finalu. Ta prica o "topiku koji ako citas Zvezda nikada nije izgubila posteno" je najobicnija budalastina, eto da se nesto napise i pokaze kako je mocni autor teze iznad situacije. Seljacka posla.

  • +1 3
Link to comment
19 minutes ago, Ivo Petović said:

Ja kad nešto gledam , to ni ne komentarišem. Makar dozvolim benefit of the doubt nekim ljudima koji znaju da broj bacanja nije pokazatelj. Ovo je bila baš kradja,

 

 

 

Broj bacanja nije pokazatelj, mene baš nervira kad sudije veštački pokušavaju da izjednače broj bacanja i kriterijum prilagođavaju tako da bude podjednak broj faulova i bacanja da bi ispalo kao da su nepristrasni. Komično je bilo svetsko prvenstvo 2014 kada su čuvene fiba sudije dozvoljavale penjanje po Bobiju dok su njemu svirali  svako blago odgurivanje. I to je neznanje, osećaju se pozvani da kriterijumom nivelišu razliku u kvalitetu. Ovo u Podgorici je druga krajnost i jasna tendencija. 

Edited by Nikodije
Link to comment
49 minutes ago, Ivo Petović said:

Zvezda-Partizan u ABA u onoj "najtenzičnijoj" sezoni ikad 2014/15 je bilo odlično sudjenje. Budućnost je problem.


U poslednjem kolu regularnog dela su igrali BUD-PAR. U prvom poluvremenu je neki lik iz publike uzeo Milosavljevica u kragnu kad je trebao aut da izvede. Na kraju je mislim Planinic povukao mrezicu kod ofanzivnog skoka i davanja kosa, nisu svirali, u poslednjem napadu Pavlovica neko faulirao na prodoru, nisu svirali.

Epilog: Partizan cetvrti umesto drugi, ostalo je istorija. 

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

Broj bacanja nije pokazatelj, mene čak nervira kad sudije veštački pokušavaju da izjednače broj bacanja i kriterijum prilagođavaju tako da bude podjednak broj faulova i bacanja da bi ispalo kao da su nepristrasni. Komično je bilo svetsko prvenstvo 2014 kada su čuvene fiba sudije dozvoljavale penjanje po Bobiju dok su njemu svirali  svako blago odgurivanje. I to je neznanje, osećaju se pozvani da kriterijumom nivelišu razliku u kvalitetu. Ovo u Podgorici je druga krajnost i jasna tendencija. 

 

Ali mi ne pricamo o jednoj utakmici vec uzorku od cetiri utakmice dva ista tima u razmaku od nedelju dana. Naravno da na jednoj utakmici ili cak na svakoj utakmici izmedju dva tima koji drugacije igraju kosarku odnos u faulovima i bacanjima nije relevantan. Ovolika razlika izmedju prve dve i sledece dve utakmice jednostavno je tesko objasnjiva osim da ili nama nisu nista sudili u Beogradu ili su njima sudili svasta u Podgorici. Mi u igrackom smislu izmedju ta dva dvomeca nismo videli nista novo, nikakve nove strategije i taktike, nikakve nove igrace, ali smo zato videli razliku od 33 bacanja u korist jednog tima izmedju prve dve i sledece dve utakmice. Voleo bih da mi neko objasni ako kriterijum sudjenja nije faktor u toj statistici sta je.

Link to comment

Niko da se osvrne na detalj da nema nikakvog saopštenja iz kluba tokom čitavog plej ofa. I za mnogo manje stvari reagovalo se ekspresno. Kako se to objašnjava? Ja nemam ideju. Jedino da stvarno imamo licencu u džepu, mada ni u tom slučaju Čoviću ne bi bilo svejedno.

Link to comment
5 minutes ago, Plajvi said:


U poslednjem kolu regularnog dela su igrali BUD-PAR. U prvom poluvremenu je neki lik iz publike uzeo Milosavljevica u kragnu kad je trebao aut da izvede. Na kraju je mislim Planinic povukao mrezicu kod ofanzivnog skoka i davanja kosa, nisu svirali, u poslednjem napadu Pavlovica neko faulirao na prodoru, nisu svirali.

Epilog: Partizan cetvrti umesto drugi, ostalo je istorija. 

 

Da, jebo te. To je verovatno najveci skandal u moru skandala koje smo gledali u ABA ligi poslednjih godina. Bilo je vrelih terena, narocito pre nekih 40 godina, ali da lik iz publike fizicki nasrne na igraca koji je na terenu to se retko vidja osim u seoskim ligama.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...