Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

16 minutes ago, Ros said:

ne moze tako, lojeri...

 

sad kad ste krenuli, molim obavite do kraja

Evo ovako nekako.

Čovjek sjedi kod kuće i pije pivo planirajući da legne spavati kad popije par komada.

Popio je dovoljno, međutim na vrata zvoni komšija i kaže da mu je pozlilo i da ga hitno vozi u hitnu, infarkt možda.

Ovaj što je pio pivo nema kud, sjeda u auto i vozi komšiju u bolnicu. Usput prozrokuje saobraćajku u kojoj strada neko treći.

U takvoj situaciji ne postoji umišljaj u odnosu na nastupanje zabranjene posljedice jer u momentu kad je on počeo da pije nije znao ni mogao da zna da će komšiji pozliti, da će morati da ga vozi i da će se desiti saobraćajka. Znaci, on sebe nije svjesno doveo u stanje neuračunljivosti spram djela koje je učinio.

Dakle tu nema umišljaja, a pitanje je da li ima i krivične odgovornosti jer je lik u momentu izvršenja djela bio neuračunljiv (pijan) ali je  sebe je u stanje pijanstva doveo potpuno nezavisno od događaja koji će uslijediti.

 

Ako je upalim kola i odem u kafanu znajući da ću piti ili da postoji mogućnost da ću piti, pa se i napijem, znači da sam se svjesno doveo u stanje neuračunljivosti u odnosu na zabranjenu posljedicu koja može da nastupi kad tako pijan pođem kolima iz kafane.

To je umišljaj, a činjenica da sam u momentu izvršenja djela bio neuračunljiv ne oslobađa me odgovornosti jer sam se svjesno doveo u takvo stanje.

 

 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, BWA said:

Evo ovako nekako.

Čovjek sjedi kod kuće i pije pivo planirajući da legne spavati kad popije par komada.

Popio je dovoljno, međutim na vrata zvoni komšija i kaže da mu je pozlilo i da ga hitno vozi u hitnu, infarkt možda.

Ovaj što je pio pivo nema kud, sjeda u auto i vozi komšiju u bolnicu. Usput prozrokuje saobraćajku u kojoj strada neko treći.

U takvoj situaciji ne postoji umišljaj u odnosu na nastupanje zabranjene posljedice jer u momentu kad je on počeo da pije nije znao ni mogao da zna da će komšiji pozliti, da će morati da ga vozi i da će se desiti saobraćajka. Znaci, on sebe nije svjesno doveo u stanje neuračunljivosti spram djela koje je učinio.

Dakle tu nema umišljaja, a pitanje je da li ima i krivične odgovornosti jer je lik u momentu izvršenja djela bio neuračunljiv (pijan) ali je  sebe je u stanje pijanstva doveo potpuno nezavisno od događaja koji će uslijediti.

 

Ako je upalim kola i odem u kafanu znajući da ću piti ili da postoji mogućnost da ću piti, pa se i napijem, znači da sam se svjesno doveo u stanje neuračunljivosti u odnosu na zabranjenu posljedicu koja može da nastupi kad tako pijan pođem kolima iz kafane.

To je umišljaj, a činjenica da sam u momentu izvršenja djela bio neuračunljiv ne oslobađa me odgovornosti jer sam se svjesno doveo u takvo stanje.

 

 

sve jasno. fala vi :)

 

jebiga, kriv je debelo. 

Link to comment
1 hour ago, FPLS said:

Potpisao Landry Nnoko iz Albe.

 

Interesantan prvi potpis, vec ovde moze polako da pocne da se nazire sta Obradovic hoce od tima i kakvu kosarku ce da igra. Nnoko je veoma dobar igrac, narocito ispod svog kosa. Odlican vertical, odlican osecaj za postavljanje i skok, solidne lateralne kretnje a manjak brzine nadoknadjuje dugackim korakom i velikim rasponom ruku. Desava se cesto da ga bek zaobidje a onda s ledja popije "dobricevsku" bananu na obrucu. Ume fino da se odmota iz pika i ima veliki reach i "meke" ruke tako da moze da hvata i pasove koji nisu skroz precizni. S druge strane, koncept postavljanja napada preko petice nece ici kad nam on bude na parketu jer retko igra ledjima, a i tada na snagu i uglavnom po svaku cenu zavrsava desnom rukom. Nas je unistio prosle godine iz tih nagurivanja sa Kuzmicem, da je frizider bacio na kos i on bi usao, ali to je ipak bio kljakavi Kuzmic. Retko sutira s poludistance, iskljucivo kad je sam, ni tada mu procenat nije za aplauze. Odlican je trkac i pogodan je za kontre i polukontre.

 

Posle ovog potpisa ocekujem da ce prvi sledeci cilj biti da nadjemo pleja poput Jovica, nekog ko dobro vuce kontru i ima strpljenja da ponavlja pikove do besvesti dok ne nadje dobru priliku za ulaz ili asistenciju. Nnoko ce uvek biti opcija za dodavanje a ako ne, dosta koseva daje iz otpadaka jer uvek napada obruc posle promasaja, tu mu dosta pomaze onaj vertical i dobar osecaj za postavljanje koje sam pominjao. Ne bi me nimalo zacudilo da u sledecih nekoliko dana vidimo nekog KM Mekintajera na potpisu ili tako nekog slicnog pleja koji nece ganjati sut po svaku cenu ako mu se otvori.

 

Ako je sudeci po ovom potpisu i generalno Obradovicevoj filozofiji kosarke igracemo izgleda mnogo brzu kosarku od one na koju smo navikli. Nnoko jednostavno nije igrac koji ce se boriti unutra za poziciju i traziti loptu da resava pasom ili ledjima, on ce u napadu uglavnom rudariti na perimetru, pokusavati da napravi visak za bekove i ici na pas ispod obruca ili ofanzivni skok. Doduse, nisam ga gledao nigde osim kod Aita koji je forsirao takvu kosarku ali mi se Senegalac ne cini kao igrac koji ima arsenal za nesto vise od toga.

Link to comment

Dobar igrač. Sećam se kako nas je napunio u Berlinu, moderna, čvrsta, pokretljiva petica. Iznenađen sam da smo uspeli da ga dovedemo. 

Link to comment

Protiv nas mislim da nista promasio nije u 2 meca, bilo je tu i bas teskih pozicija, secam se da me je frustriralo to. 

 

Tako da ne bih bas rekao da je totalno ofanzivno nepismen bez pleja, ali svakako bi valjalo iskopati nekog Jovicolikog.

Link to comment

To protiv nas je bio manje više incident, gledao sam ga na 10-15 tekmi, ni blizu kao protiv nas. Valjda smo mu ležali, ko će ga znati.

Link to comment
8 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

To protiv nas je bio manje više incident, gledao sam ga na 10-15 tekmi, ni blizu kao protiv nas. Valjda smo mu ležali, ko će ga znati.

 

Naravno da je nas usrao kad je u Beogradu uzeo kljucni ofanzivni skok jer je Stimac izgurao Gista s lopte pokusavajuci da se dokopa skoka i podeblja statisitku.:dry:

Link to comment

I onaj Dzekiri iz Asvela nas je napumpao ovde, nista mu nisu mogli. Ali ostale tekme Asvela nisam gledao, ne znam kakav je generalno, mi smo ove sezone na petici bili kanta u 90% tekmi. 

Link to comment
3 hours ago, harper said:

.. ali mi se Senegalac ne cini kao igrac koji ima arsenal za nesto vise od toga.

 

Za Senegalca si verovatno u pravu, od Kamerunca mozda i mozemo da se nadamo necem boljem :)

  • Haha 2
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...