Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

4 hours ago, kralj said:

 

Ih, a to je kao isto... 38 i 41?

 

Generalno, deo mene se raduje kad god se svira protiv Čovića. Kroz ucene i pretnje, okrenuo je celu ligu protiv sebe, ne sumnjam da će da ishendluje suđenje kad bude trebalo i u tom smisu sinoć se nažalost desio tek incident. Nema njemu ko da se suprotstavi u ovoj organizaciji. Druga stvar je što incident ne mora baš protiv tima koji se na sav uragan u leđa već 10 godina hvata za glave na svaku odluku i dobija tehničke kao deo taktike.

 

I pored očiglednog problema na kecu, meni je idalje najjači utisak da bi na ovaj tim Kuzmić od pre 4 godine bio a perfect fit. 

 

 

Kad navijac Zvezde pokupi ove "zeljkopantic" budalastine to onda znaci da su stvari u indoktrinaciji bas otisle daleko. Visokomoralne sudije ABA lige kaznjavaju tim kradjom kako bi se osvetili Covicu u ime "ojadjenih i ugrozenih svih klubova ABA lige" (cudan nacin da se napise Bokan i Ostoja). Odavno smesniju teoriju zavere nisam procitao.

Link to comment
19 hours ago, harper said:

 

Umeju i druge evroligaske ekipe da imaju problema sa "bazdarenjem" faulova kad igraju domaca prvenstva, vrlo cesto je sudijski kriterijum razlicit u Evroligi i vise kontakta se dopusta. Problem je to sto i sudije znaju za taj jadac, Radovic je evroligaski sudija, pa kad zauzmu drugaciji kriterijum u ABA ligi to obicno znaci nesto. U ovom konkretnom slucaju desetak poena s bacanja bonusa za onu drugu ekipu.

 

Imamo lose sudjenje od pocetka ovogodisnje ABA lige, za ovu konkretnu utakmicu treba sacekati da se odgleda ponovo bez rezultatskog stresa. U realnom vremenu je svaki faul nepravedan i svaka odluka je kradja.

 

I Boltauzer i Petek imaju pozamasno iskustvo u EL, tako da je cela trojkavrlo iskusna evroligaska. 

 

Odnos slobodnih bacanja je frapantan (38-13), a nesto manje je iyrayen odnos faulova (32-19), ali moj utisak je da nije toliko lose sudjenje bilo. Bilo je momenata koji su wtf, cesto bas u trenutcima kada smo mogli da konacno resimo mec, ali kako zna na derbijima da bude, ovo i nije lose. Mada tih 25 penala vise na kontu komsija stvarno bode oci... 

 

Moj glavni utisak je da smo mi bas umorni, posle duge serije gostovanja prosarane jednom domacom utakmicom sa Splitom. PartIzan je s druge strane imao 2 EK utakmice kod kuce, rivali su im imali po par igraca manje zbog korone, pa su uz promenu trenera i 2 laksa meca u ABA napumpali samopouzdanje i dali sve sto su mogli da nas namuce. Na kraju za malo i da im uspe. 

 

Ono sto je dobro je sto od narednih 8 utakmica, cini mi se cak 7 igramo kod kuce, pa cemo moci malo i da se odmorimo i da treniramo... 

Link to comment

Efes izgleda ekstremno oslabljen dolazi u Beograd...

 

Zbog povreda sigurno ne igraju Micic, Boboa, Danston i Plajs, a pod znakom pitanja su Larkin, Balbaj i Sanli koji imaju obaveze u reprezentaciji Turske.

Link to comment
15 minutes ago, FPLS said:

Efes izgleda ekstremno oslabljen dolazi u Beograd...

 

Zbog povreda sigurno ne igraju Micic, Boboa, Danston i Plajs, a pod znakom pitanja su Larkin, Balbaj i Sanli koji imaju obaveze u reprezentaciji Turske.

nisu pod znakom pitanja.. sva petorica koja treniraju sa repkom ce doci u bg..

iako fiba ima striktna pravila, i pravi svojevrstan babl, a pre ulaska u isti se igraci dva puta testiraju , i ne smeju da ga napuste dok se utakmica ne odigra.. 

no kao sto kazah, svako pravilo ima izuzetak, tako da sva petorica dolaze za bg, pa se vracaju u tursku..

Link to comment

daklem ,manje vise ovo..

 

Singleton, Sanli,

Moerman, Saybir

Simon, Gecim

Anderson,  Gazi

Larkin, Balbay, Tuncer

 

mada bi coek nakon svih silnih izostanaka, ocekivao da nece imati nikog kvalitetnog, al i dalje je to zaebano, pogotovo ako nam hall ne igra.. :fantom:

Link to comment
1 hour ago, adasevic said:

Odnos slobodnih bacanja je frapantan (38-13), a nesto manje je iyrayen odnos faulova (32-19), ali moj utisak je da nije toliko lose sudjenje bilo. Bilo je momenata koji su wtf, cesto bas u trenutcima kada smo mogli da konacno resimo mec, ali kako zna na derbijima da bude, ovo i nije lose. Mada tih 25 penala vise na kontu komsija stvarno bode oci... 

 

 

Bio je jedan derbi, ne mogu tacno da se setim kada ali je bio u poslednjih par godina, na kojem smo mi imali mnogo veci broj bacanja od Partizana, s tom razlikom sto smo mi dobili tu utakmicu. Mislim da nije bila ovolika razlika ni u broju faulova ni u broju bacanja ali je svejedno bila uocljiva razlika. Nista to ne mora da znaci. Mi u proseku pravimo 19 faulova u Evroligi gde je kriterijum dosta povoljniji za jace odbrane i ne sude se svi kontakti, mislim da smo po tom kriterijumu jedna od grubljih ekipa u tom takmicenju. Ima tu dosta manje iskusnih igraca koji ne umeju da se zadrze na granici faula i preteraju u agresivnosti. Imali smo pokaznu vezbu protiv Barselone kako bije ekipa koja zna kako da udje u kontakt a da ne iscima sudije, prebili su nas kao volove u kupusu a mi smo uredno izlazili iz bonusa mnogo ranije od njih.

 

Sad, Partizan nije takva ekipa i ta razlika zaista bode oci ali posao za Obradovica je da podatak o napravljenim faulovima uvrsti u analizu utakmice. Utakmica je zavrsena sto je zavrsena, saopstenje koje skrece paznju sudijama da ne preteruju je napisano sto je napisano, ta prica je zavrsena. Ono sto ostaje je da igraci nauce kako da kontrolisu agresivnost i koliki fokus mora da im bude u guzvi. Mnogo faulova smo dobili na pola terena, mnogo faulova ispod kosa u borbi za loptu, to su stvari koje mogu da se poprave kontrolom agresije na prenosu lopte i boljim zagradjivanjem kosa. Verujem da je bilo faulova koji su pogresno dosudjeni, onaj Voldenu na samom kraju utakmice se istice, takvih stvari uvek bude.

Link to comment

  Efes prijavio 4 pozitivna slučaja na virus, ne navode imena. Jel moguće da je fora da bi odložili utakmicu dok se ovi povređeni ne oporave? Ne bi me baš iznenadilo. 

Link to comment

Prvu stoku razlike KKCZ u EL nabili su mučeni Alimpie i starac Fočo upravo efesovcima. Mogli bi to valjano da obeležimo večeras. Ok nie to taj Efes al ni mi nemamo over priced Bjelkana, Peru pozer-ganfera i usual suspect Lesora.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

Link to comment

od kad ih je uzeo Sultan Ataman ne možemo da se sastavimo protiv njih. ne znam kakav je ukupar skor Zvezde sa Atamanom, mislim da ga je Radonja dobio jednom protiv Galate i to je to, uglavnom tanko

 

kako god, ako ga sada ne dobijemo nećemo nikad ™ 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...