Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

1 hour ago, Musky said:

Roč je mrdnuo dupe jer mu je usitnilo...zadnja nedelja novembra. Njegova sezona sa Alimpijem je najverovatnije ta labudova pesma. Ozbiljno sam mu se obradovao po dolasku misleći da je skil tog levela poslednji u nizu od segmenata na koji utiču godine. Ali zbog tananog frejma Roč je svoju igru u napadu od početka karijere lagano pakovao tako da top ball handlingom i vrhunskim promenama ritma i pravca i posebno čuvenim zaustavljanjem driblinga zadnjom promenom kao pod ručnom...poništi svoje hendikepe i ostvari prednost nad jačim, višljim ali uglavnom sporijim čuvarima. Sada je očigledno i razumljivo da on nema više tu brzinu iako su naravno košarkaški IQ pa i šut donekle i dalje tu. Ja bi i pored toga pre Halu, koji ima platu 120k, potražio klub koji bi ga preuzeo a Roču doveo prvog pleja. Ali zadržati obojicu bez ikakvog apgrejda rotacije je opcija koja jasno ukazuje da je opet ABA keva a sve ostalo kako bude. Donekle i razumljivo jer i ona će teško opstati nakon gubitka prava prosledjivanja šampiona u EL.
 

 

Rocesti je i dobio ugovor na dva meseca jer su svi u klubu svesni da Hol nije kapacitet za prvog pleja a postojala je opravdana bojazan da to vise nije ni Rocesti. Kratkorocno ovo sto ti predlazes ima smisla jer je i sinoc bilo vidljivo da Hol ne moze ovakve utakmice da odigra ni na nivou Rocestija, kamoli nekom vecem, ali tu se sada postavlja pitanje njihovog godista i perspektive. Iz tog razloga sumnjam da se uopste razmislja o otpustanju Hola. Izgleda se Svemoguci isprsio i nama i Grobarima da pokrije nedostatak zarade od publike pa tu mozda bude nekog apgrejda ali, koliko god da covek zeli da mu kosarkaski klubovi budu sto je moguce bolji, stvarno je degutantno da drzavnim parama u ovim okolnostima apgrejdujemo poziciju pleja u timu koji sasvim dobro funkcionise i, ako ne bude nekih neprijatnih iznenadjenja s bolestima i povredama, od ovog sto sada igra moze samo bolje.

Link to comment
9 minutes ago, Nikodije said:

poznavaoci hvale ovog adamsa da je opak skorer. sa bekovskog dinamik dua prelazimo na dinamik trio.

 

Odlican je igrac u pitanju. Kombo bek, ima gomilu poena u rukama, daje koseve na sve moguce nacine ali ume i da razigrava, narocito iz pika, i roll man-a i trecu opciju. Ako ga potpisemo donece nam instant kvalitet a njemu sledi nastavak karijere na tragu Lorenza Brauna. Raspitivali smo se za njega i letos ali cekao je da vidi hoce li dobiti ponudu iz NBA lige. Sad, koliko je pametno dovoditi takvog igraca u decembru veliko je pitanje, trebace mu sigurno neko vreme da se navikne na evropsku kosarku koju ranije nikada nije igrao. To bi znacilo da ce ovaj tim kakav je sada morati da se pomuci bez njegove pomoci da nas drzi u igri za Top 8 a da on u zavrsnici sezone odigra svoje u Zvezdi i preporuci se za neki jaci tim s dubljim dzepom.

 

Nama sada dolaze u nizu utakmice protiv Partizana, Buducnosti i Cedolimpije pa cemo vrlo brzo moci da proverimo prolazno vreme i kako stojimo u odnosu na konkurenciju za titulu. Ranije bih rekao da ce odluka o pojacavanju tima dosta zavisiti od te tri utakmice, sada mi se cini da Covic ipak ima neku ambiciju da pokusa ponovo da se nametne Evroligi kao legitiman contender, klub koji je sposoban da dovodi klasne igrace i pokazuje odredjenu ambiciju. Sa Adamsom, ukoliko bude pokazao da njegove utakmice G lige nisu posledica slabije konkurencije i neobaveznije kosarke, Zvezda ce imati vrlo respektabilan tim, dobro popunjen na svim pozicijama. Adams, Lojd, Davidovac, O'Brajant, Kuzmic i Hol, Volden, Dobric/Lazic, Kuridza, Teri/Rit su dve odlicne petorke, toliko dubok tim nikad nismo imali.

Link to comment
41 minutes ago, harper said:

Nama sada dolaze u nizu utakmice protiv Partizana, Buducnosti i Cedolimpije pa cemo vrlo brzo moci da proverimo prolazno vreme i kako stojimo u odnosu na konkurenciju za titulu.

 

 

Mozemo tu lagano da upisemo tri pobede vec sada.:D

  • -1 1
Link to comment

raspored do 9. januara. samo tri izlaska iz bg-a.

 

Partizan-Zvezda
Zvezda-Efes
Makabi-Zvezda
Zvezda-Budućnost
Zvezda-Olimpijakos
FMP-Zvezda
Zvezda-Alba
Zvezda-Valensija
Zvezda-Cedevita Olimpija
Zenit-Zvezda
Igokea-Zvezda
Zvezda-Pao
Zvezda-Zadar
Zvezda-Fener
Zvezda-Cibona

Link to comment

Ja bih pre zadržao Hall-a nego Ročestija, jer je još mlad i može da napreduje, Ročesti ne može da povrati ono što mu najviše fali i ovo mu je najverovatnije zadnja godina u karijeri, ako ne ode, šta ja znam u Kinu ili Bugarsku... 

Link to comment
2 hours ago, harper said:

... Sada mi se cini da Covic ipak ima neku ambiciju da pokusa ponovo da se nametne Evroligi kao legitiman contender, klub koji je sposoban da dovodi klasne igrace i pokazuje odredjenu ambiciju. Sa Adamsom, ukoliko bude pokazao da njegove utakmice G lige nisu posledica slabije konkurencije i neobaveznije kosarke, Zvezda ce imati vrlo respektabilan tim, dobro popunjen na svim pozicijama. Adams, Lojd, Davidovac, O'Brajant, Kuzmic i Hol, Volden, Dobric/Lazic, Kuridza, Teri/Rit su dve odlicne petorke, toliko dubok tim nikad nismo imali.

 

Mislim da je krajnje vreme da Čović prestane sa pričom da radimo na tome i da vidi za tu licencu. Kapiram ja da EL gleda ekonomska tržista, ali i mi itekako imamo legit arguments. Čisto sumnjam da je tržište i broj pratioca Asvela ili Albe npr jači od našeg. Zvezda ima navijače po celom svetu. Strast za košarku, publiku, gde držimo rekord po broju gledaoca, kult i renome srpske košarke u svetu, je više nego dovoljno da se papcima kaže ili hoćete ili nećete? Neka sigurnost u vezi toga mora što pre da se desi, jer je preko ABA takođe Staus quo... 

Edited by assignment
Link to comment
19 hours ago, harper said:

 

To kod Radonje je bilo pre mnogo, mnogo vremena, on odavno vise nije taj igrac. Igrao je ovoliko verovatno da bi sirio napad jer njega znaju pa ne smeju da ga puste da sutira spolja. Videlo se odmah na pocetku da Jasiku nije mnogo zanimalo koliko ce vremena provesti sami u cosku razni lazici i kuridze i da se fokusirao na odbranu pozicija koje su nam donele najvise koseva ove sezone. Nekog smisla je imalo u teoriji ali ovakve Simonoviceve partije su poslednjih godina standard a onakve kao protiv Baskonije redak incident, ceh smo platili u odbrani i skoku. Uz onu cuvenu opasnost da se ispadne mudri general posle bitke mislim da je imalo vise smisla siriti sa Ritom, Dobricem i Davidovcem na pozicijama 3 i 4 kad je Mirotic na klupi ali sta je tu je. Mi smo realno uspeli da iskljucimo skoro sve udarne igle Barselone ali nas je Mirotic zatrpao jer za njega nemamo resenja, kao sto ih nema ni vecina evropskih ekipa.

 

Proigrali smo kad je Rocesti poceo da cita odbranu Barselone kod iskakanja centara na piku, nekako ispod radara je prosla njegova odlicna igra u drugom poluvremenu. Ne svidja mi se ova ideja sa Adamsom umesto njega, dobicemo vise poena s bekovskih pozicija ali cemo biti jos gori u organizaciji napada.

 

.

 

Bold...Isto sam pomislio dok nisam odgledao klip s asistencijama..

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, barba said:

 

.

 

Bold...Isto sam pomislio dok nisam odgledao klip s asistencijama..

 

 

 

 

Ma, ume on da asistira, napisao sam to vec, ono sto me brine je duzina procesa prilagodjavanja i ono sto sam napisao, organizacija napada. Gledao sam ovaj klip i ranije, dosta ovde ima asistencija "na granici cirkusa" iz tranzicije i lose odbrane pika. Sviram kurcu i ja jer me malo nerviraju dolasci i odlasci igraca kao na traci, Adams ce biti ozbiljan upgrade jer je, prosto, odlican igrac ali tesko ce ostati kod nas duze od sest meseci i imace Obradovic dosta posla da ga ubedi da ne igra za svoju statistiku.

 

Just now, renne said:

Ako sad ne pobedimo Oly, nećemo nikada

 

Pa, vec smo ih pobedjivali, ne vidim zasto ne bismo opet.

Link to comment
3 hours ago, Apollo Creed said:

Dal ima neki gif sa onim Dobrinjovim prevođenjem lopte?

Treba mi smeha...

 

Može kao dodatak i banana od strane obruča, gde bude smeha nek bude i suza...

Link to comment
21 hours ago, Nikodije said:

Sad vidim da portali najavljuju tog nekog Džejlena Adamsa. 

osho u milvoki, ako je to isti lik

 

wojbomb

 

Edited by Joe D
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...