Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

11 minutes ago, Nikodije said:

e sad, ne znam da li je to samo izuzetak ove godine jer se igra bez publike, ili nova politika i za ubuduce.

samo ova, koronarna godina

Link to comment

ne znam da li su menjali sistem ali mi baš čudno da posle LE i 2LŠ krećemo ponovo od prvog kola,

gde možemo da dobijemo prvaka slovenije,švedske,belorusije....samo jedan meč ,nije to nimalo naivno 

Link to comment

kad smo vec kod mogucih protivnika - dinamo brest prosle sezone prvak sa samo jednim porazom u 30 kola, ispunivsi kokeza standard za osvajanje titule. u novoj sezoni posle 19 kola vec 8 poraza i sredina tabele. neverovatan pad.

Link to comment
3 minutes ago, Fakundo Sava said:

ne znam da li su menjali sistem ali mi baš čudno da posle LE i 2LŠ krećemo ponovo od prvog kola,

gde možemo da dobijemo prvaka slovenije,švedske,belorusije....samo jedan meč ,nije to nimalo naivno 

 

Ja sam davno prestao da lupam glavu, pogotovu sto se gleda zadnjih nekoliko sezona, bodovi se sabiraju, totalni idijotizam. Nasa liga je valjda u prvih 20, po koeficijentu, ali za prvaka nema mesta u grupama? Valjda bi bilo logicnije da ekipa broj 4 u ENG, GER, ESP, ITA, FRA igra kvalifikacije a ne prvaci. Ubi nas nepravda :unsure:

Link to comment
20 minutes ago, Nikodije said:

kad smo vec kod mogucih protivnika - dinamo brest prosle sezone prvak sa samo jednim porazom u 30 kola, ispunivsi kokeza standard za osvajanje titule. u novoj sezoni posle 19 kola vec 8 poraza i sredina tabele. neverovatan pad.

 

Zato što je dobra liga,svako svakog može da bije.:fantom:

Ako smo šta gledali ove godine to su dueli u Belorusiji.

Link to comment
3 minutes ago, Apollo Creed said:

 

Zato što je dobra liga,svako svakog može da bije.:fantom:

Ako smo šta gledali ove godine to su dueli u Belorusiji.

 

slabo pratim beloruski fudbal, mislio sam da je bate tamo pretplacen na titule, uzeli su valjda poslednjih15. kad ono dinamo brest, a sada vodi sahtjor soligorsk na tabeli, primecuju se pozitivni trendovi u beloruskom fudbalu  :)

Link to comment
25 minutes ago, Fakundo Sava said:

ne znam da li su menjali sistem ali mi baš čudno da posle LE i 2LŠ krećemo ponovo od prvog kola,

gde možemo da dobijemo prvaka slovenije,švedske,belorusije....samo jedan meč ,nije to nimalo naivno 

O tome iz kog kola sampion drzave krece u kvalifikacije ne odlucuje klupski vec nacionalni koeficijent. Tu smo takodje napredovali poslednjih sezona ali ne u meri u kao na klupskoj listi jer se osvojeni bodovi dele sa brojem ucesnika (kod nas 4) i to se obracunava za nacionalni. Kod nas svake sezone 2 od 4 tima po pravilu ispadaju u prvim kvalifikacionim kolima. Uspeli smo prosle sezone da doguramo do 19. mesta na listi nacionalnih saveza koja omogucava da sampion krece od drugog kola kvalifikcija ali pod uslovom da osvajac LS obezbedi ucesce kroz domace prvenstvo u trenutku zreba (korona i Lion sinocnjim prolaskom ne ispunjava ovaj uslov) pa ipak krecemo od prvog. Ove sezone se ponovo borimo za 15. mesto kako bismo imali 2 predstavnika u kvalifikacijama za LS i 3 za LE (kao Hrvati ove)

Link to comment
27 minutes ago, John Coltrane said:

 

Ja sam davno prestao da lupam glavu, pogotovu sto se gleda zadnjih nekoliko sezona, bodovi se sabiraju, totalni idijotizam. Nasa liga je valjda u prvih 20, po koeficijentu, ali za prvaka nema mesta u grupama? Valjda bi bilo logicnije da ekipa broj 4 u ENG, GER, ESP, ITA, FRA igra kvalifikacije a ne prvaci. Ubi nas nepravda :unsure:

Sav koeficijent i klupski i nacionalni se dobija tako sto se saberu poslednjih 5 sezona. Tako da je trenutno Zvezda ispred Milana po klupsom koeficijentu npr. 
Da najbogatiji timove ne naprave svoju LS, pre 3 sezone UEFA je napravila promenu pravila za kvalifikacije i napravila “ustupak” u smislu da top 4 saveza po koeficijentu u poslednjih 5 sezona (SPA, ENG, NEM i ITA) imaju po 4 mesta direktno u grupama LS (16 od 32) i nema kvalifikacija uopste za te saveze. Sto je olaksalo kvalifikacije. Medjutim i broj mesta iz kvalifikacija je smanjen sa 10 na 6 (4 iz staze sampiona i 2 iz staze pratilaca) 

Link to comment

I na neviđeno to su najlošiji timovi u CL.

 

Neverovatno je da je '97 moglo da se igra između timova iz Srbije i Hrvatske, a danas ne može. Neverovatan civilizacijski poraz.

Link to comment

ma realno je moglo da se igra, nego je uefa malo izdramila nakon mostara 2007. samo je trebalo zabraniti gostujuce navijace. uostalom igrao je partizan kasnije sa skendijom i skenderbegom, na skali sipkaske mrznje to je isto kao da se igra sa hrvatima, a verovatno teze nego sa bosancima.

Edited by Nikodije
Link to comment
45 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

Sav koeficijent i klupski i nacionalni se dobija tako sto se saberu poslednjih 5 sezona. Tako da je trenutno Zvezda ispred Milana po klupsom koeficijentu npr. 
Da najbogatiji timove ne naprave svoju LS, pre 3 sezone UEFA je napravila promenu pravila za kvalifikacije i napravila “ustupak” u smislu da top 4 saveza po koeficijentu u poslednjih 5 sezona (SPA, ENG, NEM i ITA) imaju po 4 mesta direktno u grupama LS (16 od 32) i nema kvalifikacija uopste za te saveze. Sto je olaksalo kvalifikacije. Medjutim i broj mesta iz kvalifikacija je smanjen sa 10 na 6 (4 iz staze sampiona i 2 iz staze pratilaca) 

 

Ma, sve jasno, ali toliko nakaradno u isto vreme. Iz naše situacije gledano.

Drugim rečima nećemo naleteti na 4. Čelski u Q ali će nas drknuti npr. Ajax, što mu dodje na isto. Ako nemamo sreće u žrebu možemo samo da se nadamo čudu.

 

 

edit: Sad kad ste me uvukli u celu priču :dry:

Za tekuću sezonu 19/20 su direktno išli šampioni prvih 11 liga po koeficijentu (HOL bila 14.), a za novu sezonu 20/21 je smanjeno na prvih 10 i u tom trenutku je HOL 11 :isuse:

Edited by John Coltrane
Link to comment

Ajaks je dosta oslabio, ne igra već 5 meseci utakmice i tradicionalno teško igra kvalifikacije za lš tako da ima tu možda i neke nade ako bi došlo do toga ali korak po korak, sve je drugačije ove godine 

Link to comment

Ukoliko Lion ili Napoli ne osvoje Ligu šampiona, Ajaks će se direktno plasirati u grupnu fazu,

Takođe u tom slučaju Olimpijakos i Slavija Prag počinju kvalifikacije tek u plej of rundi, a ne u 3. kolu, što je takođe jako bitno za nas ukoliko ne kiksnemo u prva dva.

Onda je dovoljno i da u prva dva kola ispadne jedna od ovih ekipa: Seltik, Dinamo Zagreb, Young Boys, Astana ili Ludogorec i bili bismo povlašćeni i u 3. kolu jer je sada žreb za treće kolo tek nakon završenog 2.

 

Zdravo svima  :grozan:

 

 

Edited by VoodooDerina
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...