Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

42 minutes ago, Azdaja said:

Ja bih da vam čestitam na tituli. Bez sprdnje, izgledate kao Real Madrid za naše uslove. Posebno mi je drago zbog Dekija, ima samo jednu manu, navija za CZ :)

protivnik je najranjiviji kad pomisli da mu nema ravnog. Azdaja samo želi da vas uspava i uljuljka. za to vreme komandant Savo priprema svoju vojsku za razorni kontranapad.

  • +1 2
Link to comment

Ovaj tim prvo treba da vidimo na srpskim oranicama, onda protiv jacih protivnika, na kraju ce kao i sve drugo kod nas zavisiti koliko je para ove godine Terzic maznuo iz kluba. To su neka tri check-point-a pre nego sto se odrede dometi. Jos uvek jako mnogo gresaka pravimo pozadi, kako taktickih tako i tehnickih, za ocekivati je da ce taj broj gresaka rasti kako bude rastao pritisak na nas kad se branimo. Svakako ima pomaka u igri od kojih su neki uklonili stvari koje sam najvise mrzeo kod Milojeve Zvezde.

 

Prvo, Borjan se uozbiljio i vise mu nije prva opcija da durne loptu jako i nikome napred. Bice toga jos uvek kad bude pod vecim pritiskom ali svidja mi se ta promena direkcije u razmisljanju kad ima loptu u nogama. Isto vazi i za Rodica koji je to stalno radio kad ga mrzi da trci. Naravno, osnovna postavka i broj igraca koji se nudi za pas od golmana je veci za jednog ili dva igraca nego ranije, u zavisnosti od toga koliko se Marin ranije vracao da povuce akciju iz zadnje linije. Drugo, lopta je mnogo manje u zadnjoj liniji nego ranije, sto je direktna posledica promene filozofije u manevru, od osiguraca za odbranu koji se krije iza protivnickih igraca kad imamo posed u deo tima koji sluzi za pocetak organizacije napada. Trece, zbog ovog iz prethodne recenice igramo mnogo direktnije i sa vise rizika, trazi se igrac napred i dodaje mu se lopta u pravac kretanja a ne u noge dok mu protivnik visi na ledjima. Cetvrto, krilni igraci imaju vise slobode u poslednjoj trecini terena, samim tim ima vise kretnji i izmena pozicija u prostoru iza spica. Peto, jasna je tendencija da prioritet imaju igraci koji nisu na vi sa loptom a kad lopta ide brze i cela igra je brza. Ide se cesce na pretvaranje i osvaja se prostor kroz pas umesto da se s loptom u nogama osvaja prostor, stoga sve redje dolazimo u situaciju da igrac koji nije markiran jer je procena protivnika da je bezopasan ode napred nekih 20 metara a onda se ili vrati s loptom ili je doda unazad jer ne zna sta ce s njom.

 

Trebace vremena da se sve ovo usvoji kao stalna praksa jer stare navike poslovicno tesko umiru ali se vidi u kom pravcu se zeli i ide kad je igra u pitanju i ovo su sve dobri. moderniji momenti u odnosu na prethodni period. Ono sto moze da bude problem je rezultat u Evropi jer za nadigravanje protiv nominalno jacih i kvalitetnijih timova potreban je individualni kvalitet pored dobre organizacije igre. Miloje je to shvatao i tako je i postavljao igru na jakim utakmicama, sto je nerviralo nas koji vise volimo dobar fudbal od dobrog rezultata ali je svakako pravilo rezultat koji je klub trazio od strucnog staba.

  • +1 1
Link to comment
 
polako bratac. trenutno delujemo kul al kljucno je pitanje ko ce sve to da plati, posto poslujemo na ivici zileta... 
Možda se suviše uzdam u Tvorzana, ali sumnjam da bi sebi dopustio kiks da mu rikne krava muzara...

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Nismo ni blizu tituli, nama je avgust presudan i ulazak u Grupe. Ako ne udjemo, bice potop i rasprodaja epskih razmera.

 

Uh, samo da se ne ponove one sezone kada niste uspevali ni 50 igrača da imate na platnom spisku.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

ispade djubrentus. sad mozemo krajnje ratereceno da gledamo mec mapolitanske mafije i katalonskih separatista... 

Edited by Bright Billy
Link to comment

Nedelja 12h zreb za 1. kolo kvalifikacija (mec se igra 18. ili 19. avgusta), potencijalni rivali:

 

1E659460-69B9-4CF6-A5E6-2BF2D7233AF4.jpeg

Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment

Ponedeljak 12h zreb za 2. kolo kvalifikacija, mec se igra 25. ili 26. avgusta, potencijalni rivali - pobednici duela gde igraju:

689A0799-127E-4805-A264-1CFBCDF708AD.jpeg

Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
13 minutes ago, arkonada said:

I bolje što igramo prvo kolo. A u drugom zna se, Suduva... :)

Po meni nije. Moglo je bas da se preskoci i krene nedelju dana kasnije. Nema potrebe da se ulzi u pricu sa Djurgardenom, Rigom, Araratom, Rejkjavikom i posebno Dinamo Brest, Celjeom ako nije moralo... A za drugo kolo jasno - Suduva :) 

Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
11 minutes ago, arkonada said:

I bolje što igramo prvo kolo. A u drugom zna se, Suduva... :)

 

I ja mislim da je bolje. Zvezdi su potrebne takmičarske utakmice za ulazak u formu i podizanje radne temperature, ovo što se igra u kokeza ligi je ispod svakog nivoa, treninzi su mnogo jači i korisniji nego takve utakmice. Jeste kvaka to što se igra samo jedna utakmica, al svejedno.

Edited by Nikodije
  • +1 2
Link to comment

Da, sranje je sto Juventus nije prosao, verovatno smo bolji od svih u prvom kolu ali u jednoj utakmici pa jos ako bude u gostima protiv dosta ovih ekipa moze biti svasta.

Link to comment

Pa realno bi trebalo da smo bolji od ovih timova iz prvog šešira bez obzira na jednu utakmicu. Svaka pobeda diže dosta tim, to mi je neka logika 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...