Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

14 minutes ago, Milosh76 said:

S tim sto imamo I Kataia I Kangu I Bena, I mogu i Ivanic I Nikolic da budu kreativci I nosioci igre.

Nadam se da nece prodati Bena


Velja je još mlad, Ivanić može samo da “otvara kapiju” dok Katai “vozi traktor”, Ben se ne bavi organizacijom igre, Ben je dobar izvodjač prekida i egzekutor. 
Dakle ostajem pri početnom, od Kange dosta zavisi.

Link to comment

Sledeca u nedelju u Sapcu protiv Macve. Nezgodno gostovanje, namucili su nas par puta.

Najbitnije utakmice su za dve nedelje, taman da podignemo formu
Samo bez povreda

Link to comment

Ovo je bilo dobro ali ne treba padati u trans dok nas ne vidimo u evropi.
Igra nam je nesebicna i nadam se da Kanga to nece pokvariti.

Link to comment

Kljucna promena u odnosu na Milojevu eru je to sto branimo protivnika blize igracu kad nemamo posed, to nam vec daje mnogo vise opcija kad se branimo i zbunjuje ekipe koje su navikle da dodju na Marakanu i igraju na kontre. Sve sto je Radnicki napravio je bilo iz tehnickih gresaka i izgubljenih poseda Petrovica, Nikolica i Pankova na sredini terena ali to su tri igraca koje necemo gledati u Evropi pa nije previse strasno. Osim toga, Nikolic te greske debelo nadoknadjuje na drugoj strani terena, kad bude stekao malo vise iskustva i snage nece mu se desavati da olako prodaje lopte.

 

Dopada mi se ideja sa Benom u spicu. Danas se malo previse zabavljao i upropastio par sansi saigracima ali je opasan asset kao opcija za proigravanje igraca iz drugog plana a i realizacija mu je dovoljno dobra da moze da igra na toj poziciji. To nam daje dosta opcija u transformaciji odbrana-napad jer u jacim utakmicama igranje sa jednim klasicnim defanzivcem u veznom redu i Kataijem i Kangom ostavljace pozadi dosta promaje, tako da bi njih trojica mogli da podele odbrambene zadatke u razlicitim fazama utakmice i izrotiraju se tako da svako moze da istrci pozadi po 30 minuta. Ivanic - Sanogo - Katai - Kanga - Spiridonovic - Ben nimalo ne izgleda lose kad je organizacija napada u pitanju i daje sasvim dovoljno opcija u nedostatku klasicnog target man-a koji bi nam snagom i visinom davao dubinu po sredini terena.

 

Spidi je cudan igrac. Nekoliko puta se ozbiljno izblamirao ali je zavrsio utakmicu s ucinkom od jednog gola i dve asistencije, od tri gola ukupno koje smo dali. Vidi se da nema kontinuitet u ozbiljnom fudbalu pa zato u dve akcije jednom odusevi a drugi put razocara ali je fin materijal za obradu jer zna da igra fudbal i ima dobar motor. Bukvalno ga je svuda bilo veceras.

 

Ima ovde jos da se doteruje ali prija izostanak vecine mediokriteta koji imaju problem sa osnovnim elementima u fudbalu. Odmah lopta ide brze i logicnije, akcije su tecnije i nema zastajkivanja kad lopta dodje do "pogresnog" igraca. Akcije kod drugog i treceg gola u kojima ucestvuje 3-4 igraca i dovedu ih do kraja smo retko vidjali u poslednje vreme.

 

Kljuc ce biti kako uklopiti inace tesko uklopivog Kangu. Ako uspemo u tome bice zabavnog fudbala u crveno-belim dresovima.

 

Radnicki je razocarao, posle prvog kola u kojem je glatko i ubedljivo pobedio ocekivao sam vise od onoga sto je na Marakani pruzio Novi Pazar.

Link to comment
18 minutes ago, John Coltrane said:


Velja je još mlad, Ivanić može samo da “otvara kapiju” dok Katai “vozi traktor”, Ben se ne bavi organizacijom igre, Ben je dobar izvodjač prekida i egzekutor. 
Dakle ostajem pri početnom, od Kange dosta zavisi.

 

Ivanic je danas bio najbolji igrac na terenu.

Link to comment

Ako sam dobro razumeo reportera, za Vulica je zainteresovan novi clan Serie A, Crotone.  Steta ako ode.  On je tehnicki dobar igrac, i dobar suter.

Link to comment
22 minutes ago, Dimitrije said:

Ako sam dobro razumeo reportera, za Vulica je zainteresovan novi clan Serie A, Crotone.  Steta ako ode.  On je tehnicki dobar igrac, i dobar suter.

 

Kod nas je uvek ista stvar i ne treba se previse sekirati oko toga, ko god da dobije dobru ponudu kojom je klub zadovoljan taj ce otici. Mlad, star, domaci, stranac, svaki igrac Zvezde je u svakom trenutku na prodaju. Ne vredi se uopste vise baviti time, samo se covek iznervira, videli smo u poslednjih par godina da nema te Lige Sampiona i tih para koje ce promeniti tu lopovsku politiku.

 

Vulic jeste dobar igrac ali mi na toj poziciji imamo igraca kojeg moramo da guramo i koji pokazuje da ima ozbiljan upside, tako da nece biti prevelika steta ako ode. Ovo treba da bude sezona za Veljka Nikolica da polako stice iskustvo i rutinu i da sledece godine bude igrac koji pravi razliku. Na zalost, najverovatnije u onom klubu koji ga bude kupio. Mali Nikolic ima ozbiljnu igracku glavu i odlicne navike, svaki rezon mu je logican i fudbalski. Jos uvek igra ono sto vidi, kao i svaki drugi mlad igrac, ne prepoznaje uvek dobro situacije na terenu pa ga protivnici procitaju i slab je pod pritiskom ali to su sve stvari koje dolaze vremenom i ne ticu se nekih fundamentalnih nedostataka koje je tesko ispraviti. Impresivno je kako Nikolic vidi i otvara teren. Uvek se okrece na pravu stranu po prijemu, sto mu daje onaj neophodni sekund vise i uvek bira najracionalniju opciju koja najvise ugrozava protivnika na terenu. Mora samo da ojaca, narocito noge, sta god igrac da ima u glavi noge su te koje treba da sprovedu zamisli na terenu. Ivanic ima isti problem, da je stabilniji s loptom u trku i ima jace noge nikad mu ne bi onako pobegao for koji je inace dao jacom desnom nogom, kao sto mu se dogodilo danas i mnogo puta do sada.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Nikola77 said:

Nije da nismo znali, ali kakav je majstor katai. isto kao i kada je dosao marin, u svakom potezu se vidi da je klasa iznad za ovu ligu. steta sto nije uradio nesto vise napolju, mogao je da igra bitnu ulogu u nekom ozbiljnom spanskom klubu.

 

Sve plate koje daju Mrkeli treba da daju Tei Katai, ozbiljno nam je pojacala tim ove godine.:D

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, harper said:

 

Sve plate koje daju Mrkeli treba da daju Tei Katai, ozbiljno nam je pojacala tim ove godine.:D

   Možda zvuči kao jeres, ali mislim da će Zvezdi Sale Katai više značiti od Marina. Čvršći je u duelu i opasniji po gol, a tehnički i u tom završnom pasu ne zaostaje mnogo iako je Marin prefinjeniji. Plus Kanga, Sanogo i defintivno Spidi. Logično je što igramo bolje, prosto imamo više kvalitenijih igrača. Ivanić igra bolje ali se plašim da će opet nestati kad bude postalo gusto. Čak mi sad izgleda da bi mogli nekako da preguramo kvale i bez novog špica koga bi dovodili na silu. Opet, kad bi tu uboli mogli bi dosta daleko (mislim na LE). 

  • Hvala 1
Link to comment

Sto se tice spica, ja jos uvek gajim nadu da ce Boaci da "proradi" (i da na karju jesenje sezone da bude prodat za vece pare).  Mislim da je on najkvalitetniji centarfor koga imamo i koji kada hoce/moze da igra je zverka od igraca.

  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...