Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

   Lošiji smo u gostima jer smo prosečna evropska ekipa. I ne samo mi, evo primer Dinama, protiv Kluža su preživeli, u Mađarskoj su riknuli. Iako bez publike domaći teren u samo jednom meču jeste velika prednost, prosto komotniji si, samopouzdanje je veće.

 

   Termin odigravanja utakmice je bio zločin, naravno da su uslovi isti za obe ekipe, ali je nerazumno ljude toliko iscrpljivati ako nije neophodno. To bi moralo da bude regulisano propisima.

Link to comment

koliko vidim, u prva tri kola ispali su manje vise svi favoriti. tako da ne treba mnogo talasati nego daj da se nelalo dokopamo lige evrope i prebrodimo ovu sumanutu godinu... 

Link to comment

kad pogledas seltik shavtis da ne postoji budzet koji ti garantuje uspeh u kvalifikacijama ni po normalnom sistemu a kamoli u ovom kovid ludilu. rbs je 9 ili 10 godina ispadao u kvalifikacijama a ls su zaigrali tek kad su tolko nabili rejting lige kroz le da su se direktno plasirali. a ova godina je tek prica za sebe. u prva dva kola pukose pomenuti seltik, legija i ludogorec a u trecem mi, mladi momci i zagrebacka udruga za trgovinu nogometasima. drugim recima, prica o iskusnom treneru koji bi sigurno povedio na kipru ne pije vodu... 

Link to comment
3 minutes ago, Bright Billy said:

kad pogledas seltik shavtis da ne postoji budzet koji ti garantuje uspeh u kvalifikacijama ni po normalnom sistemu a kamoli u ovom kovid ludilu. rbs je 9 ili 10 godina ispadao u kvalifikacijama a ls su zaigrali tek kad su tolko nabili rejting lige kroz le da su se direktno plasirali. a ova godina je tek prica za sebe. u prva dva kola pukose pomenuti seltik, legija i ludogorec a u trecem mi, mladi momci i zagrebacka udruga za trgovinu nogometasima. drugim recima, prica o iskusnom treneru koji bi sigurno povedio na kipru ne pije vodu... 

 

Tacno tako. Nas su tri puta sumske vile i Milan Borjan provlacile protiv favorita, cetvrte godine smo mi bili ti favoriti koji su izduvali. Indikativno je da se to desilo nakon sto smo promenili trenera ali ko je gledao utakmice protiv Krasnodara, Salcburga i Kopenhagena jasno mu je da su sve te utakmice lako mogle da odu i na drugu stranu, tako da ta veza trener/rezultat moze biti i koincidencija. Posle Kradnodara i narocito Salcburga nadali smo se da ce ti rezultati uciniti nesto znacajno u poslovanju kluba, otkad se ta nada izjalovila ispalo je da nije ni toliko bitno da li cemo se i u koje grupe kvalifikovati. Malo vise lozenja, malo vise jakih utakmica za gledanje i to je sve. Ja sam sinoc bio razocaran tacno jedan minut od zavrsetka utakmice i to iz navike.

Link to comment
5 minutes ago, Bright Billy said:

kad pogledas seltik shavtis da ne postoji budzet koji ti garantuje uspeh u kvalifikacijama ni po normalnom sistemu a kamoli u ovom kovid ludilu. rbs je 9 ili 10 godina ispadao u kvalifikacijama a ls su zaigrali tek kad su tolko nabili rejting lige kroz le da su se direktno plasirali. a ova godina je tek prica za sebe. u prva dva kola pukose pomenuti seltik, legija i ludogorec a u trecem mi, mladi momci i zagrebacka udruga za trgovinu nogometasima. drugim recima, prica o iskusnom treneru koji bi sigurno povedio na kipru ne pije vodu... 

 

Fino si pojednostavio stvari:)

Nije stvar u prolazu dalje, nego što sve što se radi u fk nema blage veze sa ozbiljnim klubom. Nije iskusan trener nikakva garancija, ali je svakako bilo mnogo više logike da nakon Miloa uložiš u nekog ozbiljnog trenera a ne da jašeš na talasu popularnosti Dekija Stankovića kod navijača. Ma ljudi ga vole, lakše će izgutati kad se strmeknemo negde...aha.

Opet taj isti Deki počne svoju trenersku karijeru drugim jahanjem-na talasu Zvezdinih mladih snaga, sećam se protiv Čuke počinju Gavrić, nikolić i njegoš...evo gde su oni par meseci nakon toga...gde je onaj Spidi, na kome je baš deki insitirao da se dovede? O kriminalu sa napadačima da i ne govorimo, luksuziranje sa time da igraš utakmice sa 1 levim bekom itd.

Nije da je fkcz neko extra mudo u evropskim okvirima, ali svakako imamo veću težinu danas nego u vreme Vladana lukića ili pre 4 godine. Jbg, 3 godine non stop igranja u Evropi bi morale da dignu lestvicu i u rukovođenju a i u ambicijama kluba. A da se ne lažemo-nikog od navijača samo učešće u kvalifikacijama i osvajanje titule u jadnoj linglong ligi više neće zadovoljiti. Ali jbg, Terza&Mitar svoj modus operandi ne mogu da menjaju, teško od šibicara napraviti ugednog bankara, ne ide jbg.

Link to comment
53 minutes ago, red star forever said:

Bio sam ubijedjen da će kreativnost i tehnika Ivanića, Kange, Bena i Kataija biti više nego dovoljni za ovaj nivo.

 

Baš sam razočaran. :( 

 

i ja sam mislio, to su 4 izvanredna igraca za ovaj nivo, plus odbrana na celu sa golmanom koja je dugo zajedno. steta, falio je napadac kojeg ne uspevaju da porode vec dve godine unazad, i malo srece. ali sto se tice same igre, meni je ovo juce bilo gledljivije nego velika vecina zvezdinih evropskih utakmica u poslednje dve i po godine. dosta se radilo na terenu, stvarale su se sanse, bilo dosta suteva ka golu, ali nije htelo. svejedno, mislim da ulazimo u ligu evrope. i to je takmicenje po meri za nas.

  • +1 1
Link to comment

Meni i dalje ne ide u glavu taj argument "ionako mi nismo za LŠ", dočim smo LE umalo osvojili u onom jedinom na stupu pre 3 sezone? Klubovi kao što je naš evropska takmičenja mogu (ili moraju) da gledaju samo kroz finansijsku prizmu, zaludjivanje tim pričama kako smo konkurentniji u LE bi imalo smisla u nekoj situaciji u kojoj mi ne prodajemo talente iz omladinaca ili da su nam pojedinci ostajali u klubu 5+ sezona a ne odlazili posle 1,2 dobre godine.

 

Link to comment

pisem na osnovu iskustva u prethodne tri evro sezone, ukoliko je to dovoljan uzorak da bi se izvlacili zakljuchci. u ligi evrope smo bili konkurentni, odigrali 6 uzbudljivih utakmica, prezimeli, i onda cak odigrali na noz protiv cska, malo je falilo da prodjemo u osminu finala. u dve ls sezone cilj je bio da primimo manje od 20 golova, osim bljeska protiv liverpula sve drugo je bilo za zaborav. ok, neucescem u ls terza & sns ekipa ostaju bez 20 miliona, ali to me iskreno zabole.

  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...