Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Jos jedna sezona je zavrsena trijumfalno: osvojeno domace prvenstvo sa dvocifrenom bodovnom razlikom i ucestvovanjem u grupnoj fazi Lige sampiona.  To pomalo postaje navika.  Ali, kao i prosle sezone, i ova je zavrsena sa gorkim ukusom u ustima: poraz u Derbiju u kupu i lose igre u zavrsnici sezone.  I to na zalost, pocinje da postaje navika.  Za razliku od prethodne sezone, kada je na klupi sedeo iskusan trener, ciji stil igre nismo mnogo voleli ali smo verovali da ume da takticki pripremi ekipu tako da obezbedi prolaz u grupnu fazu takmicenja u Evropi, makar i bez pobede, ovaj put na trenerskom mestu sedi pocetnik.  Covek koji je stekao ogromne simpatije dok je igrao u Zvezdi i ogromno postovanje dok je igrao u Italiji.  Ali trenerski pocetnik koji uoprkos svog populistickog optimizma jos uvek nije uspeo da nas ubedi da je on dobar izbor za sefa strucnog staba u Zvezdi.  Mi smo razmazena i zahtevna publika, vrlo cesto bezobrazna i nepravedna, ali ovog puta, znajuci da nas trener jos uvek pece zanat, necemo od njega zahtevati ni titulu, ni kup, ni Evropu.  Jedino sto zelimo je da uspe da napravi dobar tim koji ima prepoznatljiv stil igre.  A jedino sto zahtevamo od njega su pobede u oba Derbija.  Krajnje je vreme.  To je kategoricki imperativ u dolazecoj sezoni.

  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni pinned this topic
Jos jedna sezona je zavrsena trijumfalno: osvojeno domace prvenstvo sa dvocifrenom bodovnom razlikom i ucestvovanjem u grupnoj fazi Lige sampiona.  To pomalo postaje navika.  Ali, kao i prosle sezone, i ova je zavrsena sa gorkim ukusom u ustima: poraz u Derbiju u kupu i lose igre u zavrsnici sezone.  I to na zalost, pocinje da postaje navika.  Za razliku od prethodne sezone, kada je na klupi sedeo iskusan trener, ciji stil igre nismo mnogo voleli ali smo verovali da ume da takticki pripremi ekipu tako da obezbedi prolaz u grupnu fazu takmicenja u Evropi, makar i bez pobede, ovaj put na trenerskom mestu sedi pocetnik.  Covek koji je stekao ogromne simpatije dok je igrao u Zvezdi i ogromno postovanje dok je igrao u Italiji.  Ali trenerski pocetnik koji uoprkos svog populistickog optimizma jos uvek nije uspeo da nas ubedi da je on dobar izbor za sefa strucnog staba u Zvezdi.  Mi smo razmazena i zahtevna publika, vrlo cesto bezobrazna i nepravedna, ali ovog puta, znajuci da nas trener jos uvek pece zanat, necemo od njega zahtevati ni titulu, ni kup, ni Evropu.  Jedino sto zelimo je da uspe da napravi dobar tim koji ima prepoznatljiv stil igre.  A jedino sto zahtevamo od njega su pobede u oba Derbija.  Krajnje je vreme.  To je kategoricki imperativ u dolazecoj sezoni.

Ako nam sledeća sezona bude upola uspešna kao prethodnih nekoliko kada ste vi otvorili sezonski topic, ja ću biti prezadovoljan.


Sent from my HD1913 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

       Treća godina kako gosin Dimitrije otvara temu, opravdano nema sumnje. Ako je prva imala simpatičnu notu romantičarskog patosa, a druga folklorni prizvuk sa blagim pesimizom, ova je dobrano promašila suštinu. Ponoviću, ovakav bordžijansko sudbonosni stav upravo dovodi do toga da derbiji u poslednjih 10-15 godina liče na sve osim na fudbalsku utakmicu. Ne, nikako neću biti zadovoljan da dobijemo oba derbija, a budemo 3. na tabeli i ispadnemo u 2. kolu kvalifikacija od Dudelanža. Zar to uopšte mora da se ističe? 

 

        Što se tiče bolje, kvalitetnije igre neće je napraviti ni trener početnik ni stari lisac prekaljen u ligama petice ako ostanemo na postojećem igračkom kadru. Zvezdi u ovom momentu treba nekoliko mnogo dobrih igrača da bi igrala dobar fudbal. Pre svega u vezi i špicu. A to nije ni naš Bakula, ni plemeniti Mirko i vladika Rade, naročito ne skromni momak sa Voždovca koji je zaludeo Lalanu. Nije to još uvek ni Nikolić, mada on svakako može da postane. Sanogo je pak potpuna nepoznanica. Dakle, najmanje 2 igrača, ozbiljna u evropskim okvirima. Da li je to realno? Iskustvo nas uči da nije, ali nije ni nemoguće. Jedno krilo koje jeste spidi, ali se ne zove tako i jedan moćni špic igrač, možda čak i rang više od, danas ruiniranog, Boaćija iz prvog mandata. Svaki drugi, alternativni pristup prelaznom roku u vidu špiceva iz portugalskih menađerskih klubova i ostalih Banjaca će biti još jedna Terzićeva opsena i plašim se da se neće dobro završiti. Po Zvezdu, ne po njega samog. 

Link to comment

Idemo polako, korak po korak. Zavrsila se jedna era pod Milojevicem, a nadam se da pocinje nova era pod Dekijem Stankovicem. Na nasu nesrecu, Terzic je jos uvek tu.

 

Deki je pokazao da ima drugacije vidjenje taktike i fudbala od Milojevica, a pokazao je i da ima stofa za trenera. Osim sto mu je potreban drugi profil igraca, potrebno mu je i da se drasticno smanji igracki kadar. To je prica duza od "treba nam pouzdan stoper i levi bek" i traje godinama unazad. Naravno, ocekuje se dovodjenje jos drvne gradje Terzicevih drugara i par solidnih pojacanja.

 

Svu srecu zelim Stankovicu u narednoj sezoni, za mene bi bio uspeh ulazak u LE, borba za titulu i bez poraza u Derbiju.

 

Sto se tice bande u upravi i na severnoj tribini, kao i do sada, sve najgore!

 

P.S. obnovio sam clanstvo, uzecu i sezonsku za istok.

Link to comment

Titulu cemo opet uzeti u novembru, igracemo LE i ispasti iz grupe, mogli bi osvojiti kup, eto, jer dosta dugo nismo. 

Nadam se da ce doci do potpunog remonta tima makar do kraja predstojece sezone, ne mogu otici svi odjednom. 

Bacje, Rodic, Jovancic, Njegos, Vukanovic, Ivanic, Pavkov - da se ne ljubimo.

Gobelja je docekao da mi ne bude na shitlistu, sto dovoljno govori o rosteru. 

Mada mislim da ce bas ovi nabrojani ostati (eventualno navuku neke budale tipa Olimpijakos za Njegosa), a otici ce Borjan, neko od dece, Degenek, Garsija i Tomane.

 

Link to comment

Komsije cestitke na osvojenoj tituli...veliki deo zasluga ide i bivsem treneru milojevicu, a ne treba zaboraviti ni igrace marina i zandera

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Novo pravilo od pocetka 2020/2021 sezone je da dvojca igraca U21 moraju da budu na terenu u domacem takmicenjima i da ako budu izmenjeni u prvom poluvremenu da njihove izmene moraju da budu njihovi vrsnjaci.  To znaci da minimum trojca ili cetvorica mladih igraca moraju da budu u sastavu za svaku utakmicu.  Zvezda trenutno ima petoricu: Konatar, Petrovic, Nikolic, Gavric i Radulovic.  Od ove petorice, bar jedan ce da bude prodat, a moze da se desi i da dvojca budu prodata.  Od ove petorice, samo trojca su pokazala da mogu da igraju seniorski fudbal: Petrovic, Nikolic i Gavric.  Konatar i Radulovic me nisu ubedili da su za seniorsku ekipu.  Mislim da je Radulovic prerano ubacen u seniorski tim; osim jednog suta na gol i dobro izvedenog penala nista nije pokazao u 3 ili 4 utakmice koje je odigrao.  Mislim da je trebalo da bude prosledjen Graficaru i da tamo odigra bar jednu polusezonu seniorskog fudbala pre nego ga prekomanduju u Zvezdin seniorski tim.  Bojim se da se Radulovicu ne desi isto sto i velikom broju Zvezdinih omladinaca koji su dominirali u juniorskom timu, i bili proglaseni za supertalentovane (Filip Jankovic, Veljko Simic, Luka Adzic), a u seniorima stagnirali i/ili propadali.  Trenutno u Graficaru igraju dvojca Zvezdinih fubdlera koji se isticu i koji bi mogli da budu prekomandovani u Zvezdine seniore: stoper Strahinja Erakovic i desno krilo Jug Stanojev.  Ima jos jedan zanimljiv igrac, ofanzivni vezni Dimitrije Pobulic, ali on nije Zvezdin igrac.  U Graficaru igra i centarfor Nikola Krstovic, Zvezdin igrac, ali nije po mom ukusu.  Takvog napadaca mislim da vec imamo - Pavkov.  Mislim da je za Erakovica i Stanojeva nastupajuca sezona poslednja sansa da zaigraju za Zvezdine seniore.  Zvezdi trebaju krilini igraci i stoper koji je brz i dobar sa loptom.  Ukoliko obojca ne budu prekomandovani u Zvezdine seniore, verovatno ce otici u neke druge klubove i biti ili zauvek izgubljeni za Zvezdu ili ce ih za godinu ili dve Zvezda skupo platiti da ponovo igraju u njoj.

Link to comment

povecan je i broj rezervnih igraca koji mogu biti prijavljeni za utakmicu, upravo zbog tog pravila o u21 igracima. pored pobrojanih omladinaca najveerovatnije se vraca i jirka. 

 

kakvo ce pravilo po pitanju broja stranaca biti aktuelno u sezoni 20/21?

Link to comment

Isto kao i do sada 4, osim ako protivno svim pravilima ne povecaju mesec dana pred Prvenstvo :D

 

Budalastine koje je Terzic pricao, padaju u vodu, kao i bilo koja tzv inicijativa

 

Link to comment

Hronicari zbivanja u filijali Graficaru  kao zanimljivog jos isticu i zadnjeg veznog iz Kenije, Odadu, kao i starosedeoca Maronga koji je doduse dolaskom Pobulica izgubio mesto u startnoj postavi. Od igraca iz omladinaca tu je i Blagojevic, uposlen na tradicionalno deficitarnoj poziciji levog beka, no, ako je Konatar vec tu da ostane onda za njega nece biti mesta za sada, pošto ce prvi levi bek ocekivano biti neki iskusniji igrac, Rodic ili vec neko koga dovedu. Sve u svemu, zbog pravila koje stupa na snagu bice potrebno da bar 5-6 igraca u21 ranga bude trajno ukljuceno, sa procenom da mogu da igraju jedno zahtevno takmicenje kao sto je LLLiga.

Edited by los borrachos
Link to comment
12 minutes ago, Bright Billy said:

povecan je i broj rezervnih igraca koji mogu biti prijavljeni za utakmicu, upravo zbog tog pravila o u21 igracima. pored pobrojanih omladinaca najveerovatnije se vraca i jirka. 

 

kakvo ce pravilo po pitanju broja stranaca biti aktuelno u sezoni 20/21?

Meni se Jirka nije dopao.  Tipican igrac iz/za Spartak iz Trnave.  Medjutim, izgleda da je i u Nisu i u Poljskoj bio dobar, sto daje nadu da bii njegov povratak sa pozajmice mogao da bude uspesniji.  Pored Bena, Sanoga, Tomanea, Garsije i Boacija, Jirka bi bio sesti stranac u timu.  Osim Bena i Sanogoa, ostali stranci verovatno nece da nastave karijere u Zvezdi, tako da bi Jirka bio treci stranac u timu, sto ogranicava dovodjenje novih stranih igraca u klub.   S druge strane, posto je Sanogo na pozajmici, jos uvek nisam ubedjen da ce da se zadrzi u klubu do kraja pozajmice.  Povreda i neuigranost su ozbiljni problemi.  Ukoliko ne budu uspeli da prodaju Tomanea, Boacija i Garsiju, onda mozemo da zaboravimo dovodjenje novih stranaca ove sezone. 

 

Link to comment
25 minutes ago, los borrachos said:

Hronicari zbivanja u filijali Graficaru  kao zanimljivog jos isticu i zadnjeg veznog iz Kenije, Odadu, kao i starosedeoca Maronga koji je doduse dolaskom Pobulica izgubio mesto u startnoj postavi. Od igraca iz omladinaca tu je i Blagojevic, uposlen na tradicionalno deficitarnoj poziciji levog beka, no, ako je Konatar vec tu da ostane onda za njega nece biti mesta za sada, pošto ce prvi levi bek ocekivano biti neki iskusniji igrac, Rodic ili vec neko koga dovedu. Sve u svemu, zbog pravila koje stupa na snagu bice potrebno da bar 5-6 igraca u21 ranga bude trajno ukljuceno, sa procenom da mogu da igraju jedno zahtevno takmicenje kao sto je LLLiga.

Momak je snazan, sto bi Harper rekao, fizikom podseca na Donalda.  Gledao sam ga na par utakmica, i u obe medju boljima u timu.  Medjutim, on bi bio jos jedan stranac u timu koji vec ima prekobrojne strance. 

Link to comment

Mislim da je harper poredio Sanoga i Donalda, a ne Odadu.

 

Ako taj Odada ima nas pasos, super, ako ne, neka se kali u Graficaru. Nemamo mesta medju strancima

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...