Jump to content
IGNORED

Казус Теа Катаи


napadaj

Recommended Posts

+1 čekmi

žena je kretenka ,e sad da li je rasista ko zna, ne verujem jer mi generalno kao raja  nemamo  takav odnos prema crncima 

ona (i on) je u tudjoj zemlji. da ima dve vijuge, niti bi se izjashnjavala o "obichajima i navikama", niti bi je ko tamo pitao. na kojoj god strani da se intimno nalazi. a chak i da je u poziciji da neshto diskutuje, ima kako se to radi.

 

a ako je kod nas nekog majka.uchila da za druge ljude govori pobij govna, ja ne znam da je to negde bilo. pre ce biti da se neuko goveche malo zanelo da neshto smatra. mene naravno ubedjuju da sam naivna budala i da i kod nas ljudi intimno zele smrt skoro svakom, i u sebi i po slavama, prvo romima, pa redom. jebiga. bice da bash nemam pojma

 

da li je taj klub sada na sheti? da li je kapitalizam na shteti? ili kapitalizam nikad nije na shteti.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, omiljeni said:

još teže je shvatiti da ovo nije pitanje prava i zakona, nego nečeg drugog.

 

 

 

Ljudi nemojmo se sad praviti ludi , pa ceo "koncept" LA Galaxy je marketinski koncept i takva su pravila.

Pola fudbalera ne bi gralo nigde da je "sve samo sport"...

Mozemo da pricamo da je to njesra i nepravda , ali ne mozemo da se pravimo ludi da to nije tako...

Link to comment

Šteta što se izgubila institucija društveno korisnog rada, ona bi se u savremenom društvu lijepo uklapala kao odgovor na dobar broj budalaština izrečenih na društvenim mrežama. 

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Ljudi nemojmo se sad praviti ludi , pa ceo "koncept" LA Galaxy je marketinski koncept i takva su pravila.

Pola fudbalera ne bi gralo nigde da je "sve samo sport"...

Mozemo da pricamo da je to njesra i nepravda , ali ne mozemo da se pravimo ludi da to nije tako...

upravo tako.

namera je da se promovise nogolopt u US a igraceva zena raspiruje rasizam.

Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ljudi nemojmo se sad praviti ludi , pa ceo "koncept" LA Galaxy je marketinski koncept i takva su pravila.

Pola fudbalera ne bi gralo nigde da je "sve samo sport"...

Mozemo da pricamo da je to njesra i nepravda , ali ne mozemo da se pravimo ludi da to nije tako...

niko se ne pravi lud, i nema nisa posebno nejasno tu. nesto moze da bude ispravno ili ne. 'to je tako' nije argument, to moze da se ubaci u bilo koju raspravu da opravda bilo sta.

Link to comment
18 minutes ago, gospa buba said:

da li je taj klub sada na sheti? da li je kapitalizam na shteti? ili kapitalizam nikad nije na shteti.

 

radi se upravo o tome da klub moze biti na steti.

 

klub mora da preduzme mere i preventivno se ogradi (i to bas odlucno u ovom trenutku) jer postoji mogucnost da ako to ne uradi proda manje karata, izgubi podrsku, dobar glas, reklame....  bas kao sto su onomad po holivudu prvo otpustali pa onda pitali da li je neko kriv u mee too aferama.  i ne samo to....  nije nemoguce ni da ga je otpustio neko ko se intimno slaze s gospojom al cuti i trpi jer - profit. biznis ne sme da pati.  

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

nije riba zabola zatvor pa da se zgrazavamo nad slobodama u nesamoupravnoj i svrstanoj americi, vec je nanela potencijalnu stetu klubu i kao mera saniranja potencijalne stete dragi joj je sporazumno sutnut. 

Edited by precog
Link to comment
12 minutes ago, precog said:

nije riba zabola zatvor pa da se zgrazavamo nad slobodama u nesamoupravnoj i svrstanoj americi, vec je nanela potencijalnu stetu klubu i kao mera saniranja potencijalne stete dragi joj je sporazumno sutnut. 

pa to. 

 

i svako ko se tako ponasa ce fasovati isto.  

 

ja zadovoljan. 

Link to comment
1 hour ago, keitel said:

Šteta što se izgubila institucija društveno korisnog rada, ona bi se u savremenom društvu lijepo uklapala kao odgovor na dobar broj budalaština izrečenih na društvenim mrežama. 

istina. ovoj bi jedno pola godine ribanja javnih klozeta leglo ko budali samar. 

 

 

Link to comment
2 hours ago, čekmeže said:

Nije to rasizam, to je glupost. Al ko će budali objašnjavati.

 

nije ona budala, zna vrlo dobro šta piše. belci su u stvari ugroženi,  a crnci su povlašćeni.  to su stavovi Gorana Davidovića i dr Jovane Stojković, oni nisu obične budale

 

12 hours ago, mustang said:

 

pa ma sta lupas bre, tako je data i druga pa treca sansa ovom ugusenom crncu, zadnji put odlezao samo pet godina a imao uperen pistolj i trudnu zenu kojoj su upali u stan da pljackaju. on moze milion sansi, moze da bude pusten posle samo pet godina,  jer su preblagi sa kaznama danas a jedan belac cija zena nema vise od 25-30 godina, dolazi iz druge kulture, njemu ne moze?!? ma more...

 

 

jel može uputstvo kako se fer i korektno diskutuje sa ovim stavovima? jel sad treba neko da joj objašnjava da Kataima ne fali dlaka s glave i da imaju drugu šansu u drugom klubu, i da država nije bila preblaga prema ugušenom crncu, itd.  jel ima šanse da se na taj način dopre do osobe sa ovako naglašeno zlim i naopakim životnim nazorima

Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

ona (i on) je u tudjoj zemlji. da ima dve vijuge, niti bi se izjashnjavala o "obichajima i navikama", niti bi je ko tamo pitao. na kojoj god strani da se intimno nalazi. a chak i da je u poziciji da neshto diskutuje, ima kako se to radi.

 

a ako je kod nas nekog majka.uchila da za druge ljude govori pobij govna, ja ne znam da je to negde bilo. pre ce biti da se neuko goveche malo zanelo da neshto smatra. mene naravno ubedjuju da sam naivna budala i da i kod nas ljudi intimno zele smrt skoro svakom, i u sebi i po slavama, prvo romima, pa redom. jebiga. bice da bash nemam pojma

 

da li je taj klub sada na sheti? da li je kapitalizam na shteti? ili kapitalizam nikad nije na shteti.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Nije rec o promisljenom aktu na proslavi godisnjice LA Galaxy-ija.

Rec je o instagram rantu. Takodje, ne sumnjam da ona JESTE rasista i da se kurci bez pokrica u stranoj zemlji kao da je uhvatila boga za muda. "PobIj govna." na srpskom je tako uobicajen rant I ima drugaciju, goru konotaciju kad se prevede na engleski. Radovan III, na primer. Nas javni govor je zagadjen do te mere da je to nnesto sto se javlja u Informeru svaki dan. I onda ova glupaca i rasista ima taj stav (mada su tamo nesto duze, mozda se u Cikagu druzila sa cetnickom emigracijom, ko ce ga znati).

 

 

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...