Jump to content
IGNORED

Казус Теа Катаи


napadaj

Recommended Posts

i to što kažeš. pričamo o kontekstu, a ne uzimamo u obzir da su možda tog lika silovali crnci. kao što su možda i Teicu.

Ne uzimamo u obzir ni da su svi blm aktivisti, cak i belci, doziveli torturu policije samo zato sto su crnci.
Link to comment

All Lives Matter je u rangu onoga zasto strejt ljudi ne organizuju parade. Nema nista protiv crnaca, samo dok cute i ne zahtevaju nikakva prava. White Lives Matter je vec eksplicitno rasisiticka parola. 

Edited by Joe D
  • +1 6
Link to comment
2 hours ago, samo_opusteno said:


Kad pricas o kontekstu uzmi u obzir da se u poslednje vreme pojavljuje mnogo snimaka na kojima crnci brutalno prebijaju belce i to iz cista mira. U svakom snimku kad obore coveka sutiraju ga u glavu i gaze po glavi.
Kad na to dodas ubistvo 3 belca u Redingu jasno je da #wlm nije puko kontriranje bez ikakvog povoda.

 

BLM nije protest protiv brutalnog prebijanja crnaca od strane belačkih ili nekih drugih bandi. BLM je protest protiv institucionalizovanog ubijanja crnaca odnosno brutalnih egzekucija crnaca od strane policije. Da su u pitanju ulične bande kao što je slučaj kod tih snimaka koje pominješ, pitanje je da li bi BLM protest ikada zaživeo. Pošto su u pitanju organi reda odnosno država, imamo protest protiv državnog nasilja odnosno brutalnih egzekucija bez suđenja u ime države. To je otprilike ključna razlika između drilovanja policajaca da kada vide sumnjivogtm crnca na ulici mogu komotno da ga ubiju kao psa, i uličnih bandi koje ugaze nekog belca od batina i to snime. Ako ništa drugo, ove bande u velikom broju slučajeva budu pohvatane pa omaste bajbok, dočim ubice sa značkom dobiju potapš po ramenu, penziju, a ponekad i masnu odštetu ako se neko drzne da ih goni za ubistvo.

 

WLM predstavlja pokušaj da se ove potpuno neuporedive stvari izjednače što ga čini suštinski rasističkom inicijativom iza koje stoji white supremacy agenda.

  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, Redoran said:

 

BLM nije protest protiv brutalnog prebijanja crnaca od strane belačkih ili nekih drugih bandi. BLM je protest protiv institucionalizovanog ubijanja crnaca odnosno brutalnih egzekucija crnaca od strane policije. Da su u pitanju ulične bande kao što je slučaj kod tih snimaka koje pominješ, pitanje je da li bi BLM protest ikada zaživeo. Pošto su u pitanju organi reda odnosno država, imamo protest protiv državnog nasilja odnosno brutalnih egzekucija bez suđenja u ime države. To je otprilike ključna razlika između drilovanja policajaca da kada vide sumnjivogtm crnca na ulici mogu komotno da ga ubiju kao psa, i uličnih bandi koje ugaze nekog belca od batina i to snime. Ako ništa drugo, ove bande u velikom broju slučajeva budu pohvatane pa omaste bajbok, dočim ubice sa značkom dobiju potapš po ramenu, penziju, a ponekad i masnu odštetu ako se neko drzne da ih goni za ubistvo.

 

WLM predstavlja pokušaj da se ove potpuno neuporedive stvari izjednače što ga čini suštinski rasističkom inicijativom iza koje stoji white supremacy agenda.

 

Ama, nema potrebe objasnjavati BLM bilo kome ko razume kontekst u kojem je ta parola nastala. Ono cega se bojim je da ce, kao i svaka druga parola koja nastane drasticnim skracivanjem interpretacije fenomena, zarad seksi izgleda na drustvenim mrezama, protiv kojeg se bori (kao me too, na primer),  i ova doziveti da sebe vidi u sopstvenoj suprotnosti, kao predlozak za dalju segregaciju ili batina kojom ce se mahati i kad treba i kad ne treba. Meni se uopste ne svidjaju ovi moderni nacini na koje problematizujemo postojece repove nasledjenih teskih drustvenih nepravdi, cini mi se da cemo se vrlo brzo suociti s cinjenicom (ako se vec ne suocavamo) da ce razni pokusaji da se uravnoteze prava i slobode raznih manjinskih i objektivno ugrozenih grupa dovesti do jos vecih i kompleksnijih podela.

 

Grana socijalne evolucije koja je iz drveta izrasla kao plemeniti napor da se manjinske grupe zastite od tiranije vecine bojim se da je malo krivo srasla i da se vec polako susi na njenim (ekstremnim) krajevima. To dovodi do paradoksa da je sve vise takozvanih social warriors-a koji svoju moralnu poziciju crpe sa zdravog dela grane a metode sa osusenog i bolesnog i, buduci najglasniji od sve dece iako ne nuzno pripadnici grupe o cijim pravima se radi, uspevaju da u velikoj meri kidnapuju originalnu agendu. Vec neko vreme se ozbiljno diskutuje o tom paradoksu.

Link to comment

  

4 hours ago, dragance said:

 

zanimalo me da mi ti objasnis to svojim recima. osim toga all lives matter nije isto sto i white lives matter. no nema veze, necu da forsiram temu. hteo sam da "dozivim" taj rezon da je nesto takvo insensitive a nije rasisticki, prosto da shvatim kako se dolazi do takvog zakljucka. i naposletku, "white lives matter" je rasisticki slogan (i kao takav ujedno je i insensitive sto nije uzajamno iskljucivo, niti tu postoji neka skala tipa rasni pristojniti > rasna neosetljivost > rasizam). 

Link to comment
8 minutes ago, Krošek said:

  

 

zanimalo me da mi ti objasnis to svojim recima. osim toga all lives matter nije isto sto i white lives matter. no nema veze, necu da forsiram temu. hteo sam da "dozivim" taj rezon da je nesto takvo insensitive a nije rasisticki, prosto da shvatim kako se dolazi do takvog zakljucka. i naposletku, "white lives matter" je rasisticki slogan (i kao takav ujedno je i insensitive sto nije uzajamno iskljucivo, niti tu postoji neka skala tipa rasni pristojniti > rasna neosetljivost > rasizam). 

Ja sam se poveo od toga da UK policija nije zaključila da je u pitanju rasizam. Za mene lično jeste, ali ja nisam sud. Nadam se da si me sad shvatio, da ne bude zabune ili nekog učitavanja.

Link to comment
 
BLM nije protest protiv brutalnog prebijanja crnaca od strane belačkih ili nekih drugih bandi. BLM je protest protiv institucionalizovanog ubijanja crnaca odnosno brutalnih egzekucija crnaca od strane policije. Da su u pitanju ulične bande kao što je slučaj kod tih snimaka koje pominješ, pitanje je da li bi BLM protest ikada zaživeo. Pošto su u pitanju organi reda odnosno država, imamo protest protiv državnog nasilja odnosno brutalnih egzekucija bez suđenja u ime države. To je otprilike ključna razlika između drilovanja policajaca da kada vide sumnjivogtm crnca na ulici mogu komotno da ga ubiju kao psa, i uličnih bandi koje ugaze nekog belca od batina i to snime. Ako ništa drugo, ove bande u velikom broju slučajeva budu pohvatane pa omaste bajbok, dočim ubice sa značkom dobiju potapš po ramenu, penziju, a ponekad i masnu odštetu ako se neko drzne da ih goni za ubistvo.
 
WLM predstavlja pokušaj da se ove potpuno neuporedive stvari izjednače što ga čini suštinski rasističkom inicijativom iza koje stoji white supremacy agenda.

Niti ima institucionalizovanog ubijanja crnaca od strane policije niti policajci koji to urade dobiju potaps po ramenu.
U Americi svake godine 150 policajaca u proseku izgubi zivot. Ne znam koliko crnaca bude ubijeno od strane policije ali znam da zivote gube i kriminalci drugih boja i ne bude problem.

Blm bi imao mnogo vise smisla da se poveo iz prvog razloga koji si naveo, ili zbog nekog prava koje je uskraceno, ovako pre treba da se zove "Black criminals lives matter". Nesto na foru "stop represiji nad navijacima". Poenta je budi normalan clan drustva, nece te niko dirati. Budi krimos, ni tada te u 99 % slucajeva nece niko dirati ali mozda budes 1 od ko zna koliko hiljada koji najebe. I onda zbog toga krenu nemiri, rusenja i pravljenje ikone od coveka koji je pljackao trudnu zenu. Zbog toga odredjeni ljudi pomisle da mogu iz cista mira prebijati neke druge ljude koji su oznaceni kao krivi iako nisu nikoga pipnuli u zivotu a ti ljudi ne mogu da se brane i kazu da su i njihovi zivoti bitni jer su automatski rasisti. Jebes to.
Na kraju, blm ce izazvati vise mrznje i razdora nego da ga nije ni bilo, ali dobro, bar ce crni kriminalci doci na svoje i moci da zajebavaju policiju prilikom hapsenja mnogo jace nego sto sada rade.
Link to comment
18 minutes ago, samo_opusteno said:

Poenta je budi normalan clan drustva, nece te niko dirati.

 

Pod pretpostavkom da zivimo u savrsenom drustvu u kojem zive iskljucivo razumni ljudi, a to je ekstremno far fetched pretpostavka. Posto mi zivimo u malo drugacijim drustvima naravno da ce te mnogo njih "dirati" koliko god da si normalan. Evo ti pa pogledaj sta Majkl Dajson kaze o tome, necu ti dati tacan momenat u kojem on govori o tome sto si napisao jer iz tvog posta cenim da bi ti dobro doslo da pogledas celu debatu.

 

 

Link to comment
budi normalan crni član društva i niko te neće dirati 
 
https://edition.cnn.com/2020/07/01/us/fbi-doj-elijah-mcclain-death-review/index.html
 
 

Izuzetak a ne pravilo. Ovo je pravilo :

The unarmed shootings — which are the ones that are the troublesome ones — there are only 9 of them against blacks — 20 against whites in 2019. So that‘ll give you a sense. Meanwhile, there were 9,000 murders of blacks, 7,500 of which were black-on-black.

Uz to, statistika kaze da crnci iako cine 13 % populacije ucine jednako ili vise ubistava od belaca koji cine 61 %. I mi pored svega toga imamo pokret koji divlja po svetu jer se ponekad i to jako retko desi da policija ubije crnca.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...